Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jómódú, felső középosztálybeli...

Jómódú, felső középosztálybeli, budapesti, liberális fiatalként van egyáltalán értelme elmenni szavaznom?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, nem sokat foglalkozom a politikával, nem nagyon látok olyan pártot, amelyik engem akarna megszólítani, vagy egyáltalán a fiatalokat. A Momentum volt még ami a legközelebb állt hozzám, de az nagyon gyenge eresztés, ráadásul most már bárki alá befeküdne egy-két mandátumért, így teljesen hitelét vesztette. Szüleim fideszesek, ők arra buzdítanak, hogy a fideszre szavazzak, de rájuk biztos nem fogok.

Csak hát az ellenzéki pártok közül az összes azzal fenyeget, hogy megszorítaná a felső középosztályt, mintsem hogy szabadon élni hagyna minket. Számomra Karácsony Gergely a legellenszenvesebb és még a "Liberálisok" is mögötte akarnak felsorakozni.

Úgyhogy egyelőre úgy vagyok vele, hogy inkább nem megyek el szavazni.



2018. márc. 4. 10:34
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

"akkor te meg ne várd el, hogy aki az albérletét alig tudja kifizetni, ugyanannyival járuljon hozzá az államháztartáshoz, mint te."


De hát hol várom én ezt el?

És hol fizet ugyanannyit?

Az egykulcsos adó esetén is aki 1 milliót keres az 150 ezret adózik ebből, aki 100ezret keres az 15 ezret adózik...Ez hol ugyanannyi???

És akkor még nem is beszéltünk az ingatlanjain után fizetett adókról (mert nekünk minden vagyonunk után le kellett adózni).

Anyukám 96 éves tőlünk jó távol lakó vidéki nagynénje amikor meghalt és örököltünk egy kis földterületet kb. 4 millió értékben, akkor a NAV csak úgy önkényesen levont 800 ezer forint adót anyukám bankszámlájából, ami éppen 500ezren állt és -300 ezres lett, minden figyelmeztetés nélkül. Több mint egy évbe telt, amíg sikerült eladni azokat a földeket.

Szerinted ezek után még hova kéne adóznunk ,de most komolyan?

2018. márc. 4. 14:02
 22/24 anonim ***** válasza:
55%

Tökéletesen megértem az érveidet, és részben egyet is értek velük.

Amit a többkulcsos adórendszer ellen tiltakozók nem tudnak, nem értenek: nem ugyanaz százezerből tizenötöt leadózni, mint millióból százötvenet. Aki nem próbált még megélni kilencvenezer forintból, az ezt soha nem is fogja érteni. A többkulcsos adózásnál épp az lenne a lényeg, hogy a kevésből ne vegyünk el arányaiban többet (hiába százalékban ugyanannyi, a boltban nem kerül semmi annyival kevesebbe, mint amennyivel az átlag kevesebbet keres), hanem csak annyit, amennyi valóban elvárható.

Ami pedig a többit illeti: én ott voltam az egyik MSZP-s kampánynyitón, és ott konkrétan elhangzott (ha nem is így szó szerint), hogy nem a felső középosztálytól akarnak még többet elvenni, hanem a pofátlanul, irracionális módon meggazdagodott oligarcháktól. Konkrét összeg is elhangzott, hogy a második adókulcs kiket érintene, és emlékeim szerint ez milliós nagyságrendű havi jövedelem esetén jönne szóba. Fenntartom, hogy esetleg én gondolom rosszul, de úgy hiszem, akkora jövedelem mellett igazán nem lehet probléma valamivel több adót befizetni.

Ami az örökösödési adót meg az ehhez hasonlókat illeti, abban viszont tökéletesen egyetértek veled.

2018. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

A többkulcsos adóval én még ki tudok egyezni ha nagyon muszáj, bár nem értek egyet vele, mert teljesítmény és fejlődésellenes, nem igazán motiválja az embereket, hogy nagyobb szabású munkába fogjanak bele.

Egyébként meg az MSZP számomra teljesen hiteltelen, még ha próbálnak is csúsztatni, hogy csak az oligarchákat akarják lehúzni én ezt aligha hiszem el, amikor májusban konkrétan kijelentették, hogy 1 millió fölötti keresőket, 100 milliónál nagyobb vagyonúakat külön vagyon adóztatnák (elég 2-3 jobb helyen lévő ingatlan és már bőven 100 millió fölött vagyunk)...Aztán ki tudja, hova vinnék le a határt. Ha egy iyleb folyamat egyszer elindul, akkor mindig lehet arra hivatkozni, hogy ha csak a leggazdagabbakat adóztatjuk, abból nem elég a bevétel, ha csak a felső középosztályt adóztatjuk, még az sem elég...blablabla..Aztán a végén oda lyukadnánk ki, hogy az is a felső sávba esne, akinek saját tulajdonú háza van és mondjuk nettó 200 ezret keres.

Arról már nem is beszélve, hogyha az állam bezsebeli a magántulajdonban lévő vagyont, akkor semmi garancia nincs rá, hogy azt valóban hasznos célra fogja fordítani, itt a korrupció hazájában, ahol folyamatosan közpénzek tűnnek el, mindegy melyik oldalról van szó.

2018. márc. 4. 16:21
 24/24 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz, bőven 1% alatt van annak az esélye, hogy a szavazatod bármit is befolyásoljon. A szavazópolgárok számossága és a képviselővé válók számossága annyira más nagyságrend, hogy szinte biztos, hogy nem fog a körzetedben vagy országos listán 1 szavazat dönteni. Azaz a végeredmény pont ugyanaz lesz, ha elmész, ha nem.

Javaslatom szavazz a kétfarkú kutyapártra, csak úgy önazonossági okból (hogy legyen mit mesélni az unokáknak...) :)

2018. márc. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!