Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem az lenne a...

Szerintetek nem az lenne a helyes, ha arra törekednénk, hogy Magyarország mindenki számára élhető hely legyen, a nemzethy, keresztyén megközelítés helyett?

Figyelt kérdés

Szerintem sokkal fontosabb lenne, hogy egy olyan társadalmat teremtsünk, mely nem a nemzet fontosságát helyezi a középpontba, hanem arra törekszik, hogy a Földnek ezen kis része, egy mindenki számára élhető hely legyen?


Nem az a fontos, hogy ki született magyarnak, hanem az, hogy mitt tesz azért, hogy az itt élők alkotta társadalom jobb legyen.


Hiszen nem a származás, a vallás, a bőrszín, a szexualitás az ami meghatároz minket, hanem a tetteink. Egy egészséges társadalomban pont az a jó, hogy sokfélék az emberek, és együtt tudnak élni, gyarapítva a közösségüket. (Ilyen hely pl. Kanada is.)


2018. máj. 27. 19:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
55%

Figyelj, itt soha nem lesz ilyen. A magyar ember már azért is képes lenézni a másikat, mert az nem úgy csinálja a pörköltet, ahogy ő szokta és akkor az hülye, mert még főzni sem tud, stb. Igen, velem pont megesett ilyesmi.

A falusi nagyanyám pedig elkezdett figyelni egy fiatal, szőke csajt, aki feltehetően nemrég költözött a környékre, mert nagyanyám nem tudja, hogy ki az. Annyi a lényeg, hogy minden nap látja őt futni és akkor ez nagyon cseszteti az öregasszony csőrét, hogy mit futkározik ez itt, miért ér rá arra, hogy fut, biztos nemdaógozik semmit, azért futkos, szégyellje magát az ilyen, stb.

Minden alkalommal ledarálja ezt a szöveget, ahányszor lemegyek hozzá, már nagyon idegesít. Már a faluban mindenki arról beszél, hogy ki lehet az a csaj és miért nem daógozik inkább a futás helyett. Már rendes riadóláncuk van, hogy mikor megy arra futni, azt lesik.


Ezek az emberek egy Conchita Wurst-ra konkrétan úgy tekintenének, mint egy támadó alienre. Magyarországon soha nem lesz tolerancia és elfogadás. A magyaroknak nem kell ilyesmi, a gyűlöletben és a másik leszólásában érzik jól magukat. Budapest azért még annyira talán nem vészes ilyen téren.

2018. máj. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
13%
#8 pedig nektek komcsiknak a keresztyénségetek, meg nemzethységetek eléggé vicces :)
2018. máj. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
46%
Nem. A lényeg, hogy az másfélmillió fideszesnek jó legyen. Ahhoz, hogy nekik adni lehessen a többitől el kell venni sajnos.
2018. máj. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
50%
ma 20:17. Van egy rossz hírem ha megöregszel pont olyan leszel mint öreganyád. Mert a legtöbb idős nyugdíjas ilyen.
2018. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
49%

#12-es, ne fárassz az ostobaságoddal.


Ismételten kérdezem, KONKRÉTAN kinek és miért nem élhető most Magyarország? Jelenleg is elég sokféle ember él itt, ki és milyen intézkedés által érzi hátrányba szorítva magát? Azt ugyanis nem sikerült definiálni, pontosan milyen is a nemzeti, keresztény megközelítés, és konkrétan kinek és mivel teszi élhetetlenné az országot. Nem érdekel a lilaködös frázispufogtatás, konkrétumok érdekelnek.

2018. máj. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
34%

"Van egy rossz hírem ha megöregszel pont olyan leszel mint öreganyád. Mert a legtöbb idős nyugdíjas ilyen."


Nem hiszem, hogy ilyen leszek. Most vagyok 23, 40-45 év múlva pedig teljesen más lesz a világ.

2018. máj. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
62%

#15 mi ostobaság abban, hogy ti kereszténynemzethyeskedő komcsik viccesek vagytok? Tényleg azok vagytok :)


Pl azoknak nem élhető, akik kivándoroltak, vagy szeretnének. Na meg én nem csak élni szeretnék, hanem minél jobban élni.


Sokan az óriási adók miatt érzik magukat háttérbe szórítva, és mert a jövőjét lopják el a kormányban lévő "elvtársak", akik semennyire sem nemzetiek, se keresztények, mert ez a kettő csak marketingbélyeg, és az ellenkezőjét teszik. Hazát árulnak a szovjeteknek, a "ne lopj" parancsolatra lopnak.


Mellesleg vallást amúgy nem szabadna államhoz kötni, mert egyrészt a marketingen túl nem ér semmit, és a szektások ne erőltessék rá a szórakozásukat mindenkire.

2018. máj. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem fejtettem ki eléggé amit írtam, a nemzethy és a keresztyén jelzők a kormány részére szántam gúnynak, akik ezen ideológiák mögé bújva züllesztik a társadalmat, építik le a demokráciát és a jogállamot.


A nemzeti érzelmű és/vagy keresztény embereket nem kívántam megbántani. Pont ellenkezőleg, az az ideális, ha mindenki kibontakozhat, legyen az keresztény, ateista, buddhista, konzervatív, liberális... Mindaddig míg nem szélsőséges valaki, helye van a társadalomban.


Ugyanakkor az én értérendem szerint az lenne az elfogadható, ha a kormány a vallás terén teljesen senleges lenne, és azt meghagyná magánügynek. Politikai nézeteit tekintve pedig nyitottabb lenne a többi oldal felé is, és esetleg bizonyos célok érdekében összefognának, mert vannak dolgok, melyek fontisabbak mint a politikai hovatartozás, melyek az itt élők közös érdekei. (Persze ez utóbbi téren az ellenzék sem áll valami fényesen, látszik, hogy ott is a többség a saját önző érdekeit nézi csak...)

2018. máj. 27. 20:52
 19/24 anonim ***** válasza:
33%

"Pl azoknak nem élhető, akik kivándoroltak, vagy szeretnének. Na meg én nem csak élni szeretnék, hanem minél jobban élni."


És ebben miért is akadályoz az, ha egy kormány a nemzeti érdekeket tartja elsődlegesnek?:-)



"Sokan az óriási adók miatt érzik magukat háttérbe szórítva,"


Sokkal alacsonyabb az szja, mint 8 éve.


" és mert a jövőjét lopják el a kormányban lévő "elvtársak", akik semennyire sem nemzetiek, se keresztények, mert ez a kettő csak marketingbélyeg, és az ellenkezőjét teszik. Hazát árulnak a szovjeteknek, "


Ez meg a humbug része az ostoba mondanivalódnak, ugyanúgy, mint a röhejes komcsizásod.


Amúgy legyen kedves valaki belinkelni azt a jogszabályt, amely államvallássá tette bármelyik felekezetet, és kötelező templomba járást ír elő.

2018. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
#19: "Sokkal alacsonyabb az szja., mint 8 éve." Valóban, de az szja., csak egy adófajta a sok közül.
2018. máj. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!