Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem fizetnek ki megtagadhat...

Ha nem fizetnek ki megtagadhatom a munkát?

Figyelt kérdés
Nem erkölcsileg, hanem jogi szempontból érdekelne a dolog. Aláírtunk egy szerződést, amiben meg volt határozva a bérem. A béremet már több hónapja nem kaptam meg. Mindig csak ígérgetnek meg elejében hasonló mesékkel hitegettek, hogy valahol biztos elakadt a pénz. Közöltem a munkáltatóval, hogy ha a következő hónapban sem érkezik meg a pénzem, akkor nem vagyok hajlandó dolgozni a továbbiakban. Meg lettem fenyegetve, hogy ha nem megyek be dolgozni akkor beperelnek, mert azzal a cégnek kárt okozok. Valóban kár okozásnak számít az ha nem állok munkába? És tényegesen perelhetnek abban az esetben is, ha a fizetésemet nem kaptam meg a munkámért?

2018. jún. 10. 12:00
1 2
 11/11 anonim válasza:
Releváns, ugyanis egyszer az a pénz is elfogy. Miért akarod megvárni? Nyílvánvaló, hogy nem fognak kifizetni. Akkor meg? ne vacakolj, irány a bíróság.
2018. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!