Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar társadalom mikor fog...

A magyar társadalom mikor fog eljutni arra a szintre, hogy képes legyen felfogni, hogy nem képes mindenki arra, hogy komolyabb munkát végezzen nap mint nap?

Figyelt kérdés
Magyarra leforditva, hogy érthető legyen: Nem mindenki képes olyan munkát végezni, mint amilyen a mérnöki munka, vagy a programozói munka, vállalkozás stb... Mikor lesz vége annak a feudalizmusra hajazó gondolkodásnak, hogy aki nem képes ilyen "minőségi" munkák ellátására, az a nyomort és a nélkülözést vagy hajléktalanságot érdemli akár? Mikor fogják felérni ésszel az emberek, hogy minden ember más, minden embernek mások a képességei, mikor fog mindenki tisztességes megélhetéshez jutni, mindegy, hogy milyen pozicióban dolgozik? Én azt gondolom, hogy a hajléktalanság betiltása helyett a feudális gondolkodást kellene betiltani, nem?

2018. aug. 5. 20:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
32%

#10

Nem tudom, szerintem csak szeretik ezt a surmó-feelinget, amiben élnek. Nekem a szüleim még mindig vidékiek és apám sokkal jobban szereti trágyázni a kertet vagy flex-szel vagdosni valamit, mint például lefeküdni az ágyra és olvasni egy jó könyvet, hogy kulturálódjon kicsit. Az az igazság, hogy a kulturálódást nem is nagyon tudom elképzelni róla, egyszerűen nincs rá igénye, mint ahogy a nagy többségnek sem ebben az országban.

Valahogy ebben a paraszti-proli környezetben érzik otthon magukat, amit itt GYK-n nagyon jól szokott szemléltetni a wartburgos kolléga, habár most nem nagyon látni őt.

2018. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
76%

*11

A Wartburgerest csak ne emlegesd, mert a végén tényleg ideeszi a fene.

2018. aug. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
46%
A másik: lehet, hogy apád nem tudná lefoglalni magát semmilyen olvasmánnyal. Ő valószínűleg a ház körüli teendők elvégzésével érzi jól magát. Tudom, mert ismerek ilyen embert.
2018. aug. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Estádio de Felchút ***** válasza:
49%

Én képes vagyok felfogni, hogy nem mindenki alkalmas magas hozzáadott értéket teremteni.

Ettől most jobb neked?

2018. aug. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
25%

"Nekem a szüleim még mindig vidékiek és apám sokkal jobban szereti trágyázni a kertet vagy flex-szel vagdosni valamit, mint például lefeküdni az ágyra és olvasni egy jó könyvet, hogy kulturálódjon kicsit. Az az igazság, hogy a kulturálódást nem is nagyon tudom elképzelni róla, egyszerűen nincs rá igénye, mint ahogy a nagy többségnek sem ebben az országban."



Majd szólok mán apádnak, hogy verje el a segged.

2018. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
34%

"A másik: lehet, hogy apád nem tudná lefoglalni magát semmilyen olvasmánnyal. Ő valószínűleg a ház körüli teendők elvégzésével érzi jól magát. Tudom, mert ismerek ilyen embert."


Én nem, hogy ismerek, de a legtöbb magyar sajnos ilyen.

2018. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
57%
Jah, már is van rá példa a 15-ösben :D
2018. aug. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
47%
Mi is a nyavajgásod lényege? :D
2018. aug. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont a magyarokra "hegyezed ezt ki"? Nem is olyan regen olvastam valami olyasmit, hogy az emberiség "felső" 1%-a birtokolja a vilag "összvagyonának" a felét.
2018. aug. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
27%

"Nem tudom, szerintem csak szeretik ezt a surmó-feelinget, amiben élnek. Nekem a szüleim még mindig vidékiek és apám sokkal jobban szereti trágyázni a kertet vagy flex-szel vagdosni valamit, mint például lefeküdni az ágyra és olvasni egy jó könyvet, hogy kulturálódjon kicsit."


a te fajtádból lesz az aki 30 évesen bemegy élete első munkahelyére és mentőt kell hozzá hívni, mert nem tudta, hogy ott dolgozni kell :DD

és már az ajtóból látszik, hogy ez a bal*asz két hétig nem fogja bírni a munkát :DD

2018. aug. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!