Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisoknak mi a bajuk a...

A liberálisoknak mi a bajuk a nemzeti tudattal?

Figyelt kérdés
Mi a bajuk azzal, hogy valakik nemzetben gondolkodnak, és ellenzik a globalizációt, és a multikulturalizmust? Miért fáj nekik, hogy van még olyan, hogy "nemzet"? Mi a bajuk a nemzettel a liberálisoknak?
2018. aug. 31. 23:48
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
94%

Örülök, hogy neked is feltűnt az érvelési hiba, csak azt is észre kéne venni, hogy a Náci kártya a ketté osztott társadalmunkban minden táborban megállható. Főleg itt, ezen az oldalon, ebben a témakörben.


[link]

2018. szept. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
3%
Hát szerintem nemzetek helyett lassan jó lenne "emberiségben" gondolkodni. A háborúk elsődleges oka a felosztottság. A Föld lakosságának intellektuális kapacitását inkább arra kéne fordítani, hogy együtt kitaláljuk: miként költözhetnénk el a végpusztulás felé száguldó bolygóról. 8 milliárdan már csak ki tudunk fundálni valamit!
2018. szept. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
0%
#12 Erre van még pár millió évünk, és akkor is együtt tudunk működni másokkal, ha azok más nemzethez tartoznak.
2018. szept. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy #8 írja, megint egy hibás tézist kezelsz tényként.

Attól, hogy itt, akik liberálisnak mondják (gondolják) magukat, azoknak baja van a nemzeti tudattal, attól még maguknak a liberálisoknak nem alaptétele ez.


De ha nem kötekedek, hanem értem mit akartál kérdezni, a választ a #2, #3 és #5 már megadta. Mert a nemzeti tudat olyan közösségteremtő, amit nehéz felülírni az ő szándékaikkal és a nemzetben gondolkodók hajlandóak áldozni azért, hogy a nemzetük megmaradjon, nem tartják pénzre, jólétre válthatónak, hogy feladják az identitásukat, közösségüket.

2018. szept. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
6%
#12 Reméljük, tényleg van itt még perspektívánk. Rendben, akkor hagyjuk meg a sokszínűséget, sok szépség van abban is. Akkor viszont az élni és élni hagyni kifejezés liberális eszmeiségét mindenhol nemzeti szintre kell emelni, sőt a vallások területére is ki kell terjeszteni az ideát.
2018. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
66%

#12

Az érvelésedben ott a hiba, hogy egy nagy egységet úgy akarsz összetartani, hogy nincsenek benne kicsi stabil egységek.

A család egysége teszi lehetővé, hogy nagyobb közösségek is jól működjenek, pl. egy társadalom, nemzet. Mert a család érdekében összefognak - pl. társadalombiztosítással, adórendszerrel, hogy az egyik családtag azért mond le a jövedelme egy részéről, hogy más családtagja viszont így megkaphasson valamit a közösségtől. Ha csak egyének vannak, akkor az egyének saját maguknak akarnak csak jót, vagyis nem vállalnak közösségért lemondásokat.

Ha nincsenek nemzetek, társadalmak, amik összetartanak, akkor a nagyobb közösségek sem tudnak működni. Pl. a megyék kellene az ország működtetéséhez, a tagállamok az EU működéséhez stb. stb.

Minél kisebb részekre roncsolod szét a társadalmat, annál mozgékonyabb, alakíthatóbb lesz - de nem is lesz benne semmi tartás, szilárdság, nem lehet vele - rá építkezni.

Hiába keversz össze egy rakás cementport meg homokot, abból nem lesz épület. Csak akkor, ha az a cement és homok a vízzel megköt és erősen összetartja a részeket, benne a kisebb nagyobb kavicsokkal vagy vassal, ami a szilárdságát adja.

A nemzettudat éppen ilyen összetartó erő, ami a közös nyelven, kultúrán alapul.

Nem negatívum, hanem pozitívum.

Nem eltörölni kell a nemzettudatot, hanem azt megtanítani az embereknek, hogy ez nem mások ellen, hanem magunkért való dolog. Másik példával: a focinak sem az tesz jót ha nemzeti csapatok vagy klubok helyett bárki bárhol alapíthat csapatokat, még ha össze is lehetne szedni a legjobb focistákat. Nem el kell venni a szurkolóktól a nemzeti csapataikat, klubjaikat, hanem meg kell tanítani nekik, hogy a focihuligán az huligán, a szurkolók verekedése az verekedés és nem való oda.

2018. szept. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
95%

A globalizáció egy történelmi folyamat, lehet szeretni, vagy nem szeretni, de ott van mindenben. Lehet menni Kurultáj gyűlésre, de a legtöbben megisznak utána egy Budweisert vagy egy Coca Colát, utána esznek egy pizzát.


Na ez a globalizáció, kicsiben, egyszerűen. Kikerülhetetlen világfolyamat.


Ez a nagy nemzeti narratíva, meg bocsi, de irdatlanul tartalmatlan, kiüresedett. Egy nacionalista semmivel sem él különböző módon, mint egy ún. liberális. Ugyanúgy részei ennek a globálissá váló rendszernek és a fogyasztói társadalomnak.


Emellett vallásos hit nélkül a nemzeti konzervativizmus nem több, mint egy "régen minden jobb vót" mantra. Egy nosztalgiakörút. Ugyanis nagyjából az összes hagyományos társadalmat a vallás, és nem a nemzetfogalom fogta össze.


A modern nemzet fogalma körülbelül 250 éves, a csúnya liberális felvilágosodás szülötte. Előtte a vallás volt a legfőbb összetartó és világmagyarázó erő.


Mégis gyakran látok konzervatív, nagy nemzeti ateistákat, ami nagyjából fából vaskarika, a semmibe nyúl. De ezek csak példák.

2018. szept. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

#16


Senki nem írta, hogy a családokat további elemekre kellene bontani. Kicsit elrontottam egyébként, mert a #15 is én vagyok, és nem magamra akartam reagálni, hanem a nekem válaszolóra. A jelenlegi viszonyokkal kapcsolatban #15-ös válaszomban pedig ugyanazt leírtam, amit te is. A másik esetben a megyék analógiájára a világot is le lehetne bontani régiókra, csak mondjuk nem a nemzethatároknál húznánk meg az elválasztóvonalakat. Biztos vagyok abban, hogy az előző mondatot elolvasva az olvasók fele most agyvérzést kapott, de én csak azt szeretném elérni, hogy egy kicsit tüzetesebben megvizsgáljuk a lehetőségeket a háborúk elkerülése érdekében.

2018. szept. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem személy szerint semmi bajom magával a nemzettel, csak azokkal akik megakarják mondani, hogy milyennek kell lenni annak, aki ehhez a nemzethet akar tartozni. Nincsen egy politikán túl mutató gondolkodás ilyen téren.
2018. szept. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy, aki szerint a liberalizmus és a nemzet tudat ellentétes dolog, ami nem fér meg egymás mellett, annak ajánlom az Egyesült Amerikai Államokat tanulmányozásra, nagyon sok téren az egyik legliberálisabb társadalom, mégis nagyon erős a nemzeti öntudat.
2018. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!