Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon megéri leélni...

Magyarországon megéri leélni egy életet?

Figyelt kérdés
Igaz csak 18 éves vagyok, de nem sok bíztatót látok.
2018. dec. 9. 00:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
40%

"Igaz csak 18 éves vagyok, de nem sok bíztatót látok."



Hát akkor ecsém, te valamit nagyon szarul csinálsz.

2018. dec. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%
Valakiknek meg...
2018. dec. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
43%

nem


kivéve ha van zsíros fidesz-rokonságod és kapcsolataid, akkor vígan leéled munka és bármi hasznos tevékenység nélkül mások nyakán

2018. dec. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
18%

Na és mi az amit látsz, így 18 évesen? Mi az ami neked "nem sok bíztató"?

Mert ha azt hiszed hogy tanulás és munka nélkül bárhol jól élnél a világon, akkor ki kell ábrándítsalak. És mielőtt belekezdesz, nem, nem igaz, hogy nyugaton mindenkinek jó az élete. Csak elég ha megnézed miért is tüntetnek most a franciák. 10 éve nem emelkedtek a béreik, a legtöbben a ma már a minimálbérhez közelítő keresetüket viszik haza, miközben jócskán megemelkedtek a megélhetésük költségei. Igen, több pénzük van, de az ÁTLAG nem él annyival jobban, ugyanúgy vannak problémáik, gondjaik.

Nekem él kint közeli rokonom a németeknél már 25 éve. Rendesen dolgozik bolti eladóként, de volt már üzletvezető helyettes is. A fizetése csupán annyira elég, hogy kifizethesse magának és a fiának egy félkomfortos lakás bérletét (a vécé a lakáson kívül van, bár saját), rezsijét és a megélhetésüket. Évente egyszer tud hazajönni, akkor is csak szerényen költve, családnál, barátoknál lakva. Figyeli, hogy mennyi sms-t küld mert sokba van a telefonja. Az itthoni léthez képes annyival él jobban, hogy mindezt egyedül is elő tudja teremteni, a gyerek apja nélkül - itthon nem menne. De ettől még nem lett világjó az élete.

De ellenpéldám is van, másik közeli rokonom, aki meg informatikusként dolgozik kint és jól keres. Ő sem gazdag, de 1 év után már tudott venni magának egy kisebb autót, hogy azzal járhasson munkába, mert a fizetéséből csak egy távoli településen tudott lakást bérelni magának. Ahogy vannak barátaink is, akik nagyon jól élnek, mindketten diplomásként, magasabb beosztásban dolgoznak kint.

De ugyanígy itt is olyanok élnek körülöttünk, akiknek saját házuk van, 1-2 autó, jó élet, meg sokan akik napról, napra küzdenek a megélhetésükért.

Szóval a kérdésem továbbra is, mi az amit látsz?

2018. dec. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%
A Takács Zs egy Fideszes propagandista, ki lett neki adva, hogy Nyugat-Európát népszerűtlenítse. Szerintem menekülj innen amíg még lehet, én is ezt teszem.
2018. dec. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
78%
Ha jót akarsz magadnak, menekülj innen amíg csak lehet és módod van rá!
2018. dec. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
Tanulj minél jobban nyelvet, németet és angolt, aztán ahogy lehetőséged van menekülj innen. Ennek az országnak nincs jövője. Aki jót akar magának az eltűnik innen minél hamarabb. Egyetem után én is húzok innen.
2018. dec. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
67%
Xd a takács fideszes paraszt 0%-ot kapott
2018. dec. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
71%
Igen,amúgy menekülni kell innen.
2018. dec. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
71%
Én beszarok ezen a takácson. Feljön ide naponta, kétnaponta és telehányja kb. az összes kérdést a fidesz propaganda baromságával és az alaptalan, tényeknek ellentmondó baromságaival, 0%-ot kap minden válaszra mert annyit is érdemel, de őt nem érdekli, nyomja tovább még mindig az égbekiáltó hülyeségeket. :D Komolyan mondom ilyen van??? :DD
2018. dec. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!