Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem lenne sokkal...

Szerintetek nem lenne sokkal jobb ha kötelezővé lenne téve hogy minden magyar állampolgárnak rész keljen venni a választáson?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ember nem törődik a politikával, pedig a politika határozza meg az emberek életét (legalábbis nagy hatással van rá)

Szerintem nagyon elszomorító hogy az országnak még csak a fele sem ment el szavazni. Csak én érzem azt hogy ez nagyon nincs rendjén? Aztán meg megy a sírás hogy milyen rossz a magyar a politika.

Szerintem az ideális az lenne hogy büntetés járna azért mert valaki nem megy el szavazni mint pl. Ausztráliában.

Nyilván tisztában vagyok vele hogy egyik pártnak sem lenne ez az érdeke (Főleg nem a FIDESZ-nek), mindegyik párt csak azokat akarja szavazásra bírni amelyik őrájuk szavazna.

Nagyon rossznak tartom hogy az embereket ennyire nem érdekli az ország sorsa és lényegébe szabad kezet ad kormánynak hogy azt csinálják amit csak szeretnének. A politikusok meg persze hogy úgy alakítják az eseményeket hogy az inkább nekik legyen előnyösebb mint az országnak.



2018. dec. 12. 12:41
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
# 10 Igazad van amit leírtál és csak azt akartam mondani hogy feleslegesen magas ebben az esetben valakinek az IQ szintje ha nem elég tájékozott nem lássa reálisan a világot. Természetesen nem olyan jellegű műveltségre gondoltam hogy valaki kívülről fújja Shakespeare drámáit. Persze az ilyen jellegű műveltség is jót tesz az ember gondolkodásának, de én leginkább olyan műveltségre gondoltam hogy tisztában van a világ illetve a gazdaság működésével jól tájékozott van saját ÖNÁLLÓ véleménye (és nem a kormány adja a fejébe hogy mit gondoljon mi legyen a véleménye) az eseményekről. Ezek a dolgok sokkal relevánsabb ebben az esetben mint az IQ önmagában.
2018. dec. 12. 13:54
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Úgyanaz lenne az eredmény. Akik nem szavaztak nem érdekli őket egy párt sem, random szétszavaznának. Az eredmény ugyanaz lenne
2018. dec. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
91%
Így is túl sokan szavaznak, akiknek nem kellene. Inkább felkínálnék mindenkinek egy havi átlagbérét (a sajátját az elmúlt négy évben), ha NEM szavaz. Mindjárt sokat javulna a kampány színvonala.
2018. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
# 13 De akkor megint ott tartunk hogy csak azok az emberek szavaznak akik nincsenek megelégedve a bérükkel. Tehát a szavazás megint csak egy adott véleményű réteget érintene. Tehát elvesztené a választás az értelmét. Tehát a feltevésnek semmi értelme.
2018. dec. 12. 14:04
 15/39 anonim ***** válasza:
Levezetnéd, mitől lenne bárkinek is jobb, ha kötelezően szavaznának olyan emberek akiket nem érdekel az egész politika?
2018. dec. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

# 15 Azért lenne jobb, mivel azokat az embereket akik nem rendelkeznek véleménnyel, ez gondolkodásra illetve véleménynyilvánításra motiválná. Ez meglátásom szerint nagyon nincs rendben hogy emberek milliói nem hajlandók véleményt nyilvánítani egy olyan dologban ami nagy mértékben befolyásolja az életüket. Ha az a véleményük hogy egy az egyben rossz a magyar politika akkor szavazzanak pl. kétfarkúakra. De fontos hogy legyen véleményük. Teljesen mindegy kire szavaznak csak képviseltessék magukat és véleményüket, érdekeiket.

Ezért tartanám jó ötletnek.

2018. dec. 12. 16:23
 17/39 anonim ***** válasza:

"Azért lenne jobb, mivel azokat az embereket akik nem rendelkeznek véleménnyel, ez gondolkodásra illetve véleménynyilvánításra motiválná"

Miért motiválna már erre bárkit is?

Ha valami nem érdekli az embert, ha kötelezővé teszed, miért kezdené el érdekelni? Pont azon lesz hogy minél kevesebbet kelljen vele foglalkoznia és minél hamarabb letudja ezt a nyakába varrt nyűgös terhet bármi áron.

2018. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

# 17 Ez kb. az a szituáció amikor a kisiskolás nyavalyog hogy őt nem érdekli a matematika. Ennek ellenére mégis muszáj belőle összehoznia legalább egy elégségest. Vagyis a ennek ellenére is muszáj vele foglalkoznia (mert ha nem teszi akkor kapja az 1-est, ami ebben a példában a büntetés).

Szerintem itt inkább arról van szó hogy ezek az emberek nem tudják felfogni ennek a dolognak a fontosságát mert a véleménynyilvánítás igenis fontos dolog. Úgy vannak vele hogy az ő véleményük úgysem számít sokat viszont ez összeadódik és lesz belőle több millió.

Az az ember aki nem képviseli az érdekeit, nem alkot véleményt olyan témákban ami befolyásolja az életét az szerinted mit fog elérni?

Azt meg nem tudom elhinni hogy ha rendesen be lenne mutatva az adott párt előnyei hátrányai, esetleg az hogy mit tett le az asztalra arról ne tudna bárki is véleményt alkotni...

2018. dec. 12. 16:49
 19/39 anonim ***** válasza:
48%

"Szerintem itt inkább arról van szó hogy ezek az emberek nem tudják felfogni ennek a dolognak a fontosságát mert a véleménynyilvánítás igenis fontos dolog."

No és neked mit nehéz felfogni abban, hogy ha valami nem érdekli az embert, arról nincs véleménye, és nem is akar róla véleményt, amit ki kéne nyilvánítani?

2018. dec. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

# 19 És szerinted annak a több millió embernek abszolút nincs véleménye róla? Elég nehezen hiszem el.

Milyen szép is lenne ha a dolgokat szimplán azért mert nem érdekel meg lehetne úszni pl. ha megölsz valaki a bíróságnak csak annyit kéne mondanod hogy engem nem érdekelnek a törvények és fel vagy mentve. Vagy a munkáltatód nem csinálná meg a fizetés elszámolásodat csak azért mert őt ez abszolút nem érdekli.

Hmmm milyen szép is lenne...

2018. dec. 12. 17:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!