Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem lenne sokkal...

Szerintetek nem lenne sokkal jobb ha kötelezővé lenne téve hogy minden magyar állampolgárnak rész keljen venni a választáson?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ember nem törődik a politikával, pedig a politika határozza meg az emberek életét (legalábbis nagy hatással van rá)

Szerintem nagyon elszomorító hogy az országnak még csak a fele sem ment el szavazni. Csak én érzem azt hogy ez nagyon nincs rendjén? Aztán meg megy a sírás hogy milyen rossz a magyar a politika.

Szerintem az ideális az lenne hogy büntetés járna azért mert valaki nem megy el szavazni mint pl. Ausztráliában.

Nyilván tisztában vagyok vele hogy egyik pártnak sem lenne ez az érdeke (Főleg nem a FIDESZ-nek), mindegyik párt csak azokat akarja szavazásra bírni amelyik őrájuk szavazna.

Nagyon rossznak tartom hogy az embereket ennyire nem érdekli az ország sorsa és lényegébe szabad kezet ad kormánynak hogy azt csinálják amit csak szeretnének. A politikusok meg persze hogy úgy alakítják az eseményeket hogy az inkább nekik legyen előnyösebb mint az országnak.



2018. dec. 12. 12:41
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Magam részéről maradok annál, az állampolgárra bízzuk, óhajt-e élni alkotmányos jogával, vagy nem. Hiszen a nevében -választójog- is benne szerepel, ez egy jogosultság, nem kötelezettség :)
2018. dec. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

"Te most ezt direkt csinálod vagy tényleg nem érted? Azt próbáltam ezzel neked mondani, hogy vannak olyan dolgok, amik attól még hogy nem érdekelnek igenis meg kell(ene) csinálni"

Na ja, csak mégis milyen alapon? Plusz ugye minek?

2018. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
# 32 Igaz is minek kell szavazni bárkinek is, hadd döntsenek a nagykutyák a sorsunk felett, meg teszik ők ez szívesen de az átlag embernek ebben nem lesz köszönet...
2018. dec. 13. 01:58
 34/39 anonim ***** válasza:

Mert abban aztán sok köszönet lenne ha az ország fele csak szimpla kötelességből random x-elgetne :D

Azt hiszem én itt fel is adom inkább, annyira nem vagy hajlandó gondolkozni, csak fújod a magadét...

2018. dec. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

# 34 Nem értem miből gondolod hogy random választanának egy pártot... Azért ne hülyézünk le több millió magyart, mint mondtam mindenkinek van saját véleménye. Csak igényesebbnek kellene lenni és a vasárnapi nyugodt fészekből ki kellene mozdulni...

U.I: Egyébként te is csak a sajátodat fújod, ha még ne vetted volna észre és ez így van rendben. :D

2018. dec. 13. 02:30
 36/39 anonim ***** válasza:

Te jó ég, ember! Hogy lenne már jobb, hogy akik eddig tojtak a politikára, most egyenesen meg is utáltatnád velük?

Eleve semmi haszna nem lenne az egésznek, hátránya annál inkább...

2018. dec. 13. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
2018. dec. 13. 07:42
 38/39 anonim ***** válasza:
Igen, vannak országok, ahol a szavazás kötelező, na és? Mi nem tartozunk ide, akármennyire szeretnéd alátámasztani valamivel a felvetésed.
2018. dec. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Szerintem is kötelezővé kéne tenni, és nem kicsit módosítani is kéne a választási szabályokat persze.
2018. dec. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!