Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem lenne sokkal...

Szerintetek nem lenne sokkal jobb ha kötelezővé lenne téve hogy minden magyar állampolgárnak rész keljen venni a választáson?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ember nem törődik a politikával, pedig a politika határozza meg az emberek életét (legalábbis nagy hatással van rá)

Szerintem nagyon elszomorító hogy az országnak még csak a fele sem ment el szavazni. Csak én érzem azt hogy ez nagyon nincs rendjén? Aztán meg megy a sírás hogy milyen rossz a magyar a politika.

Szerintem az ideális az lenne hogy büntetés járna azért mert valaki nem megy el szavazni mint pl. Ausztráliában.

Nyilván tisztában vagyok vele hogy egyik pártnak sem lenne ez az érdeke (Főleg nem a FIDESZ-nek), mindegyik párt csak azokat akarja szavazásra bírni amelyik őrájuk szavazna.

Nagyon rossznak tartom hogy az embereket ennyire nem érdekli az ország sorsa és lényegébe szabad kezet ad kormánynak hogy azt csinálják amit csak szeretnének. A politikusok meg persze hogy úgy alakítják az eseményeket hogy az inkább nekik legyen előnyösebb mint az országnak.



2018. dec. 12. 12:41
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

"Milyen szép is lenne ha a dolgokat szimplán azért mert nem érdekel meg lehetne úszni pl. ha megölsz valaki a bíróságnak csak annyit kéne mondanod hogy engem nem érdekelnek a törvények és fel vagy mentve. Vagy a munkáltatód nem csinálná meg a fizetés elszámolásodat csak azért mert őt ez abszolút nem érdekli."

Hogy mi van? Ennek semmi értelme.

Ha bűnt követsz el, azért jár a büntetés, milyen alapon lenne ez választás kérdése?

Ellenben ha valamihez jogod van - mint a választáshoz, vagy hogy egyáltalán eldöntsd, milyen témákra vagy hajlandó áldozni a szabadidődből - az pont azt jelenti hogy szabadon eldöntheted, élsz-e ezzel a jogoddal, vagy teljesen hidegen hagy.

2018. dec. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg olyan ember nincs, akinek egyik pártban sincs valamilyen olyan dolog, ami akár picit is megfogta.

Ha nem érdekli szavazzon a kutyapártra, ha neki jó ahogy most van akkor a fideszre, ha nem akkor ellenzékire stb.

2018. dec. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
# 21 Te most ezt direkt csinálod vagy tényleg nem érted? Azt próbáltam ezzel neked mondani, hogy vannak olyan dolgok, amik attól még hogy nem érdekelnek igenis meg kell(ene) csinálni. A választás pont hogy ilyen dolog, véleményem szerint.
2018. dec. 12. 17:41
 24/39 A kérdező kommentje:
# 22 Pontosan!
2018. dec. 12. 17:42
 25/39 anonim ***** válasza:
Ha mindenkinek kötelező lenne a szavazás, akkor a demokratikus elvek borulnának.
2018. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

'Azt próbáltam ezzel neked mondani, hogy vannak olyan dolgok, amik attól még hogy nem érdekelnek igenis meg kell(ene) csinálni.'


És? Józsikát kényszeríteni fogod, hogy szavazzon, vagy mi?

2018. dec. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
# 26 Ahogy mondod, ezt nem mondanám kényszerítésnek, kb. olyan jellegű büntetés lenne mintha tilosba parkolnál.
2018. dec. 12. 20:19
 28/39 anonim ***** válasza:
Demokráciában nem kényszerítünk senkit szavazásra, de úgy látszik, neked ez nem jutott el a tudatodig.
2018. dec. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
# 28 Most mondom hogy ez nem kényszerítés pl. ha tilosban parkolsz és ezért megbüntetnek, akkor téged kényszerítenek hogy ne parkolj tilosban? Na ugye.
2018. dec. 12. 20:57
 30/39 anonim ***** válasza:
De nem is büntetheted, ha nem óhajt szavazni. Ezt is lehet kényszerítésként értelmezni.
2018. dec. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!