Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a "Nagy Magyarország"...

Mi ez a "Nagy Magyarország" mánia az embereknél mostanság?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, főleg 30-40 év körüli férfiak szájából, hogy vissza akarják állíttatni, hogy ezt egy sürgős és szuper célnak tartják. Miért? Meg miért most? Miért fáj annyira nekik, hogy Erdély Romániához tartozik meg hasonlók? Egyikük se élt abban az időben, amikor a Nagy Magyarország volt, nem emlékezhetnek rá, milyen volt, nem szakadtak el esetlegesen családtagjaiktól a szétválasztás miatt - a magam részéről nem látok benne racionális okot, hogy miért hiányzik nekik annyira, mintha ez lenne a világ legnagyobb tragédiája, de természetesen ellenvéleményekre is nyitott vagyok.

Akkor ennyi erővel az oroszok is kezdjék el verni a mellüket, hogy kérik vissza a Szovjetunió minden négyzetméterét, a monogolok meg Dzsingisz kán birodalmát? Nekem ez kissé abszurd. :D



2018. dec. 27. 04:10
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Logikus érveléseket vártam, erre megint csak agy helyett szívből beszélő, habzó szájú fanatikusok tódultak - ezért beszélek mániáról, mert kevés az olyan pártolója ennek az elképzelésnek, akivel észszerűen lehet diskurálni, anélkül, hogy vérszemet kapna, amiért mást gondol valaki.


Nem vagyok nacionalista, nekem teljesen mindegy, hogy Dél-Koreának, Ausztriának vagy Kongónak hívják az országot, amiben élek, hogyha adottak a feltételek ahhoz, hogy ott boldog és sikeres életet élek. Abban pedig szerintem nincs szégyellnivaló, hogy valaki nem vágna eret mindenáron a "nagyobb jó", a nemes küldetés oltárán, hanem ennél értelmesebb és kamatoztatóbb dolgokra akarja fordítani az életét. Nem gondolom azt, hogy kevesebb lennék, amiért nem lábad könnybe a szemem a piros-fehér-zöld zászló meg a Himnusz láttán, és a ti esetenként egészen megkérdőjelezhető stílusú uszításotok miatt se fog ezen a téren megváltozni a látásmódom. Nem mintha annyira érdekelne, hogy kitagadtok az országból, de ha Magyarországon születek, akkor magyar vagyok, és pont. Ez egy tény. Ez nem attól függ, hogy mennyire kötődök az országhoz, ostobaság érzelmeket belekeverni, fel nem foghatom, miért kell belőle személyes, érzelmi kérdést csinálni, mikor nem az.

Azért nem értem ezt a "de kint vannak szegény, magyar testvéreink" mentalitást, mivel ha figyelembe vesszük az eltelt időt, akkor ők ma már egytől-egyig román vagy akármilyen állampolgárok, akik csak magyar SZÁRMAZÁSÚAK. Aki kínai felmenőkkel bír, de az USÁban született, ott is lakik, a kínai származású, amerikai állampolgárnak minősül. Minden országban vannak etnikumok és kisebb-nagyobb számú idegen népcsoportok, mégse sír annyit a szájuk, mint nekünk, hogy miért nem az anyácskához tartoznak.

A Trianon meg tegyük fel, hogy igazságtalan volt, miután itt csiki-csukiztunk a világháború közben, de könyörgök, annak már hány évtizede van? Ha friss lenne, személyesen érintett volna titeket/minket, akkor még érteném, de így csak furcsállni tudom. Ha valaki meglöki az ezt az eszmét osztó embert a metrón, azon is még a nyugdíjas éveiben is pampog, hogy milyen igazságtalan volt, micsoda veszteség volt? Vagy, hogyan képzeljem el ezt? :D Miért jó hátrafelé nézni? Másrészről meg amióta megvagyunk, mindig, minden idegen leigázott minket akár évszázadokra is, ezért is fura, hogy miért ez annyira tyúkszem, mikor mennyit a nyakunkon voltak a törökök meg az osztrákok, a nácik, az oroszok... A károk, amiket mondjuk ők okoztak, az nem felháborító, de hogy egy darab földdel kevesebb van nekünk, attól már leszakad az ég. Nekem ez a gyerekes.


És kikérem magamnak, hogy ez egy magyargyűlölő kérdés lett volna, ugyanis nem minden magyar osztja azt a nézetet, amit a magam részéről a logikát nélkülözőnek tartok, illetve megvetem az előítéletek minden fajtáját.

2018. dec. 30. 18:05
 22/38 A kérdező kommentje:
Mielőtt pedig jönne a hiszti a lepontozások kapcsán; aki a feltett kérdésre válaszolt, és nem csak a nyálát verve bizonygatta, micsoda hazafi a hozzám hasonló szégyenfoltok ellenében, annak zöld kezet adtam annak ellenére is, ha esetleg nem értettem vele egyet.
2018. dec. 30. 18:10
 23/38 anonim ***** válasza:
61%
Aki nem magyar, az nem értheti, mit jelent egy magyarnak Trianon. Egyébként tudod, milyen megaláztatásokban és diszkriminációban van részük a gúnyhatáron túli magyaroknak? Többek között ezért kellene visszaszerezni egész Magyarországot.
2018. dec. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
69%

21

Tévedésben vagy. Magyar nem aszerint vagy, hogy Mo-on születtél. Honnan vetted ezt? Már olyan országokban is készülnek visszavonni az ilyen születési hely szerinti -igazából csak- állampolgárságot, ahol ma még érvényben van.

Magyar aszerint vagy, a születési helyedtől függetlenül, hogy magyar felmenőd van. Akár van róla papírod pillanatnyilag, akár nincs. Születhetsz a holdon is, magyar apától-anyától, akkor magyar leszel. Ha akarod, kérheted, hogy kiállítsanak a magyar mivoltodról papírt is, nem számít.


A kérdésed témájában ajánlom, hogy olvasd el a Magyar Hírlap épp most publikált cikkét Zuzana Falathova szlovák muzeológussal.

2018. dec. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
53%
Hiába születtél itt, ha ellene vagy, a saját nemzetetek, akkor nem vagy magyar, meg sem érdemled, hogy magyarul beszélj.. Nem tudom miért nem lehet egy kicsit összetartóbbnak lenni. Húzzál el az országból, mert szégyen vagy. Aztán lehet lepontozni..
2018. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
64%

21.

A másik kolosszális tévedésed, hogy "egy darab földről" van szó.

Nem. Nagyszalontáról van szó, meg Kolozsvárról, Kassáról, Miklósfalváról, Munkácsról, Zentáról. És Aradról, ahol érted is haltak, hogy most megtagadhasd a helyet, ahol rövidre szabták még a bitót is. A Nagy-Magyarországról (!) összegyűlt mindenféle nemzetiségű (!) magyarnak.


Nem hiszem, hogy neked Kuala Lumpur vagy Addis Abbeba ugyanaz, mint Hétfalu, ahol még a nyelvújítás előtti magyart beszélik, és mégis megérted. Vagy Csíksomlyó, ahol a mai Romániában hallhatod a százféle magyar tájszólást. És ahol együtt énekelhetjük a régi magyar himnuszt, a Boldogasszony anyánkat, amit akkor is énekeltünk, amikor a tatár elől a templomban imádkoztunk.


De nem a te szégyened, az előző rendszer oktatásának a sara fröcskölt be téged is. Neked is szükséged lenne egy jó barát Wesselényire, hogy hazahozzon -téged a gondolataidban-, mint Széchenyit.

2018. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
29%

Pfff xD Srácok plz tartsuk életben ezt a kérdést, olyan jókat szórakozok rajta.


De hogy hozzá is szóljak.


26.

Tévedsz.

Akármennyire is fáj, Hétfalu, Kéttorony, de még Pulivalagújfalu is ugyanúgy egy-egy darab földterület, mint Kuala Lumpur, Phnom Phen, Almaty, Kairo, Bukarest vagy akár Havanna.

A dicsőősiősmagyarősök előtt ezer évvel is ugyan úgy léteztek az általad említett területek, és akkor is létezni fognak, ha az utsó ősmagyarul beszélő bácsi is átlép a faluból a túlvilágra.

És tökmindegy, hogy a helyi lakosság ősmagyarul, Malájul, Khmerül, Kazakhul, vagy Melanéz nyelven beszél, ugyanúgy emberek élnek rajta.


Mindazonáltal mókásnak találom hogy annyira próbálsz kötözködni a kérdezővel, hogy út közben akarva akaratlanul is igazolod őt.

Mármint ez a "Neked is kéne egy Wesselényi aki hazahoz gondolatban"... Na EZ ám a szektás térítőszöveg ember! A szcientológia egyházának, jehova tanuinak, a hitgyülinek vagy bármelyik hasonló holdkóros csoportnak elférne egy ilyen szöveg a kis prospektusában amit az utcán gyanútlan járókelőknek osztogatnak!

Szóval ha valaki nem veled ért egyet, akkor az az előző rendszer hibája, és csak egy Wesselényi kell aki megtéríti.

Azt kihagytad hogy trianont Soros és az illuminati meg a gyíkemberek okozták, akik a Szíriusz bolygóról származó őshnemzethymadzsarrság esküdt ellenségei :D Ezek nélkül az egész olyan befejezetlen.


25. A másik nagy arc!

Azt mondja "Meg sem érdemled hogy magyarul beszélj"

LOL na hallod, mintha ez valami privilégium vagy fődíj vagy rang lenne amit ki kell érdemelni hogy valaki magyarul beszélhet.

Am 25. A magyar beszéd jogát is úgy adják át azoknak akik kiérdemelték mint mondjuk a Nobel díjat? Tehát jár hozzá pénz, átadógála meg nagy haccacáré? Mert mondjuk akkor tuti poén lehet...

Ja de várj, bocsi, elfelejtettem. Hiába tudok magyarul, mivel nem osztom az enyhén szélsőséges nézeteiteket, én sem érdemlem meg hogy magyarul beszéljek :( (na nem mintha örömöm tellne benne vagy nagyon magyarul akarnék beszélni.)


それから. .. くそを食べてください。

てんのへいかばんざい。

고마워.

ㅋㅋㅋㅋㅋ.

2019. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó teilyen newage-es forma vagy? Kb ez jön le az írásodból. Én magamra talán a legjobb jelző a konzervatív nacionalista, (nem vagyok náci se fasiszta) de én úgy vagyok vele legyen Kína és kínaiak lakják, legyen Németország és németek lakják stb stb. Nekem nem be jövős ez a "világ polgár" dolog bár az is igaz hogy úgy hátha kevesebb háború lenne. De hiába mondod és fikazod a magyarokat "ős magyar bácsi" ..., ott vannak a zsidók sokkal nagyobb nacionalizmussal, ha nem is lesz ős magyar bácsi, de még germán sem a zsidók kínaiak ott lesznek, az egyik a nagy nacionalizmusa miatt a másik a hatalmas népessége miatt. Nem tudom miért éppen a magyarokat, "ős magyarokat" szidod?! Ha bánt hogy ez Magyarország akkor menj Izraelbe azoknak mond hogy minek nekik Palesztina, az ős zsidók már úgy is ki haltak...
2019. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
44%

#27

Miért létezel? Ennyire utálni a hazát, csak egy buta, érzéketlen ember tudja. Ugye aki művelt, tanult és nem csak pénzért jár a család idősebb tagjaihoz, az pontosan tudja min ment ez az ország keresztül és eszébe sem jutna szidni. Az embernek őrzine kéne nemzete hagyományait. Ha nem tetszik el lehet költözni, mert senki nem fog szeretni, azt garantálom :) de viszont máshol sem, hiszen ahol nincsenek ilyen primitív emberek, mint te azok nagyon is össze tartanak. Ha nem tartanának össze az emberek semmi nem lenne, semmi sem működhetne, jól teszed, ha átgondolod..

2019. jan. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
50%

Nekem csak ezen a mondaton akadt meg a szemem:

"Aki nem magyar, az nem értheti, mit jelent egy magyarnak Trianon."

Mert ez egy pokoli álszent mondat, semmi több. Ugyanis ez neked sem jelent semmit, meg lassan egy magyarnak sem, olyan régen volt. Olvastál róla pár könyvben, de fogalmad sincs róla, nem tudod milyen volt előtte, milyen volt közvetlenül utána. Fogalmad sincs róla. Az csak egy álszent hazugság, hogy neked ez milyen sokat jelent.

Én is örülnék, ha az ország nagyobb lenne. De Ti valami elképesztő mesevilágban éltek.

2019. jan. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!