Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a "Nagy Magyarország"...

Mi ez a "Nagy Magyarország" mánia az embereknél mostanság?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, főleg 30-40 év körüli férfiak szájából, hogy vissza akarják állíttatni, hogy ezt egy sürgős és szuper célnak tartják. Miért? Meg miért most? Miért fáj annyira nekik, hogy Erdély Romániához tartozik meg hasonlók? Egyikük se élt abban az időben, amikor a Nagy Magyarország volt, nem emlékezhetnek rá, milyen volt, nem szakadtak el esetlegesen családtagjaiktól a szétválasztás miatt - a magam részéről nem látok benne racionális okot, hogy miért hiányzik nekik annyira, mintha ez lenne a világ legnagyobb tragédiája, de természetesen ellenvéleményekre is nyitott vagyok.

Akkor ennyi erővel az oroszok is kezdjék el verni a mellüket, hogy kérik vissza a Szovjetunió minden négyzetméterét, a monogolok meg Dzsingisz kán birodalmát? Nekem ez kissé abszurd. :D



2018. dec. 27. 04:10
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
32%
Nem a terület a lényeg, nagyon sok magyar maradt az elcsatolt részeken, remélem tudod, hogy ma is nagyon sokan vannak, nem maradt feledésbe.
2019. jan. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
29%
Nekem az égvilágon semmi közöm nincs az ottragadt magyarokhoz.
2019. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
54%
Ezzel leírtál magadról mindent :) nincs benned empátia és fingod sincs a történelemről és nem is érdekel
2019. jan. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
41%

Pontosan erről az álszentségről beszéltem.

Neked sincs semmi közöd hozzájuk.

Az hogy egy fórumon névtelenül habzik a szád, attól Te sem teszel semmivel sem többet, mint én, csak szereted ezt hangoztatni.

2019. jan. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
65%

Felvidéki, pozsonyi egyetemistaként mindig elcsodálkozom ezen a "hát az má' régen vót', mit kell sírni miatta" mentalitáson. A legtöbb nemzetiségi konfliktus, lásd: szlovák nyelvtörvény, helyi konfliktusok, román fenyegeződzések, stb, mind a trianon megoldatlan problémáiból erednek. Való igaz, ma már nem szakít családokat szét az országhatár, nem is erről van szó. De az, ami Trianon maga után hagyott, a mai napig egy megoldatlan, megoldásra váró dolog.


"Minden országban vannak etnikumok és kisebb-nagyobb számú idegen népcsoportok, mégse sír annyit a szájuk, mint nekünk, hogy miért nem az anyácskához tartoznak."


Különbség csak az, hogy ők önként mentek ki. Ne felejtsd el, hogy nem mi költöztünk Szlovákiába, hanem Szlovákia költözött fölénk :)

2019. jan. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
41%

Szerintem feleseleges múltba tekintés. Igen, sok konfliktus alakult az elcsatolt területeken.Igen, hülye döntés volt, nem kicsit, nagyon.

DE:

Nagy háborúból mindig vannak akik, vesztesen jönnek ki, és a győzteseknek sem felhőtlen a győzelem (ld. a gazdasági világválság). Az is igaz, hogy elcsatoltak színmagyar területeket is, és az ott élőket korlátozták jogaikban. Azonban a gyűlölet és a feszültség kölcsönös volt és ilyen területek esetében mindkét félnek vannak érvei, hogy miért PONT oda kerüljön. (nem csak a trianon-i béke esetében, igaz, hogy más, de pl. a palesztin-kérdés még mindig problémás).

Én nem tudom megérteni azokat sem, akik emiatt utálják a franciákat.

2019. jan. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
58%

36

A csalás és a hazugság mióta "érv"?

2019. jan. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
0%
"Olyan régen volt"... A török is 150evig itt volt
2019. jan. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!