Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a "Nagy Magyarország"...

Mi ez a "Nagy Magyarország" mánia az embereknél mostanság?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, főleg 30-40 év körüli férfiak szájából, hogy vissza akarják állíttatni, hogy ezt egy sürgős és szuper célnak tartják. Miért? Meg miért most? Miért fáj annyira nekik, hogy Erdély Romániához tartozik meg hasonlók? Egyikük se élt abban az időben, amikor a Nagy Magyarország volt, nem emlékezhetnek rá, milyen volt, nem szakadtak el esetlegesen családtagjaiktól a szétválasztás miatt - a magam részéről nem látok benne racionális okot, hogy miért hiányzik nekik annyira, mintha ez lenne a világ legnagyobb tragédiája, de természetesen ellenvéleményekre is nyitott vagyok.

Akkor ennyi erővel az oroszok is kezdjék el verni a mellüket, hogy kérik vissza a Szovjetunió minden négyzetméterét, a monogolok meg Dzsingisz kán birodalmát? Nekem ez kissé abszurd. :D



2018. dec. 27. 04:10
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
32%
Mostanság? Le vagy maradva. Ez úgy 10 éve sokkal nagyobb téma volt, bár elismerem, hogy most is jobban jelen van, mint kellene.
2018. dec. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
55%
Van egy rossz hírem számukra, Erdogán hívei között egyre jobban terjed a Nagy Törökország elmélet...
2018. dec. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
50%

Igazából, ha belegondolunk, MINDEN -akármilyen alapon és szempontból tett- összehasonlítás racionálisan közelebb hozza azt, hogy milyen igazságos és jogos lenne a trianoni helyzet felülvizsgálata. És az utódállamoknak nevezett országoknak illene önként visszaadni bocsánatkéréssel és minimum erkölcsi kárpótlással az elcsatolt területeket.


Szovjetúnióról beszélve: még megérjük, hogy az oroszok önként fogják visszaadni Kínának a szibériai területeket.

2018. dec. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
49%

Tőlem aztán hőzöngjenek a nagymagyarországukért, meg nyomják az ultra dumát hogy "vissza kő foglalni hujujuj". Ha őket boldoggá teszi hogy ezen verik a fejüket a falba, én aztán nem állok az útjukba.

Őszintén szólva tennék én az egész témára magasról, ha a fentebb nyilatkozó egyedekhez hasonlók nem próbálnák a számba rágni hogy nekem is egyet kell velük értenem, meg nekem is mennyire marhára "kötelességem" támogatni a habókos nagymagyar ügyüket, meg így megy úgy.

Tőlem aztán annyit hisztiznek amennyit akarnak hogy valaki triggerelte a magyarságukat, de tőlem ne várják már hogy velük együtt rinyáljak valamiért aminél kisebb gondom is nagyobb.

2018. dec. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
45%

Aki igaz magyar, annak fáj Trianon. Igazságtalanul lett elcsatolva.. Nem is értelek titeket, a saját nemzetetek mellett nem álltok ki.. Szégyen

18/L

2018. dec. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
69%

14

Nem is kell mást tenned, mint úgy ÁLTALÁBAN a törvényességet, a jog igazságot biztosító erejét pártfogolnod.

A magyarságot érintő egyediségétől függetlenül. Csak ugyanannyira, mint amennyire más nemzetek esetében.

2018. dec. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
35%

#15

"emlékből raktam össze rőzsét,

multból máglyát jövőm alá,

s tegnap tüzére holnap hősét,

magamat dobtam égni rá."

2018. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
42%
#14 Nem kötelező egyetértened, csak akkor ne nevezd magad magyarnak, mert nem vagy az.
2018. dec. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
49%
#18 Ez is jellemző, aki nincs veletek az már nem is lehet magyar. Hát persze, ennyi eszetek van, hogyan akartok nagymagyarországot, ha folyton csak a megosztáson, kirekesztésen jár az eszetek? Szánalmas társaság...
2018. dec. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
57%
Az igazán kirekesztőek te és a kérdező vagytok, akik még csak normális embernek sem tekintitek azt, aki magyar.
2018. dec. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!