Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok miért nem szeretik...

A fiatalok miért nem szeretik a baloldalt? Se az MSZP, sem a DK nem tetszik nekik.

Figyelt kérdés
Azt látom magam körül,hogy mindenki a jobbikba van beleszerelmesedve és én vagyok az egyetlen kommunista.20/F

2019. jan. 12. 00:45
 11/97 anonim ***** válasza:
74%

"én vagyok az egyetlen kommunista.20/F"


Akkor miért nem a Munkáspártot vagy az Európai Baloldalt kedveled?

2019. jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/97 anonim ***** válasza:
100%

"Diktatúrát akarnának"


Kommunistaként mégis mit szeretnél? Megtagadnád Marx tanítását?

2019. jan. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/97 A kérdező kommentje:

#11 Munkáspártra szavaztam,de nagyon megbántam.Rájöttem hogy ők is beálltak a Fidesz mögé.Árulók.

Meg amúgy sincs semmi esélyük még az 1%-ot sem elérni és alkalmatlanok is politikai életbe.Olyat kell támogatni,akinek van is esélye a győzelemre.Liberálisokra én nem fogok szavazni,sem jobboldalra.Marad at MSZP.

2019. jan. 12. 11:58
 14/97 anonim ***** válasza:
100%

Mert az MSZP és a DK ugyanolyan posztkomcsi rendszerpártok, mint a Fidesz.


A mindenkori magyar politikai rendszererőknek sosem az a célja, hogy bal- vagy jobboldali legyen a közélet. Hanem épp az, hogy ne létezzen közélet. Ne legyen civil társadalom, ne létezzen államtól és pártoktól független működés.


Erre ment ki az SZDSZ, amikor azt hirdette, hogy a politikának a parlamentben, nem az utcán a helye. (Ennél kádáribb, retrográdabb kijelentés kevés van.) Gyurcsány, mikor azt hirdette, hadd tüntessenek, majd megunják (plusz rendőrattak). A Fidesz, amikor anarchistázik és sorosozik a civil szervezetekre és az egyetemekre. A jelenlegi ellenzék, amikor minden új politikai erőt megosztónak bélyegez.


A fiataloknak ebből a 20. századi, párturalmi, hivatalos politikai kasztokra épülő gondolkodásból van elege. A közéleti arisztokrácia saját privilégiumának tartja a politikát, legfőbb ellensége nem a másik párt, hanem az új mozgalom, új párt, új ember a porondon.


Egyikük sem demokratikus, hanem horthysta-kádári, amelyből nem tud kinőni a magyar társadalom. Nincs polgári működés. Az MSZP-DK pedig ennek zászlóvivője.


Amikor demokratikus ellenzéknek nevezik magukat, arról mindig a Német vagy a Kongói Demokratikus Köztársaság jut eszembe.



Egy húsz éves egyetemista.

2019. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/97 A kérdező kommentje:
Pedig az államnak fontos szerepet kell betöltenie az ember életében.
2019. jan. 12. 16:35
 16/97 A kérdező kommentje:

Ezért utálom a liberálisokat,mert elválasztanák tőlem az államot,ami azt jelenti,hogy fizetnem kéne az oktatásért meg az krvoásért.

Ha libsik lennének talán egyetemre se mehettem volna.A gazdagokat támogatják.Nincs olyan,hogy “balliberális”,mert a liberalizmus egy gonosz,jobboldali eszme.

Olyan kell aki a szegényeket támogatja-vagyis engem-.

2019. jan. 12. 16:36
 17/97 A kérdező kommentje:

Nezd meg mi van Amerikában.Ha beteg vagy és nincs pénzed,megdögölhetsz,mert az állam nem segít.Az orvosok nem fognak meggyógyítani.

Én nem akarom,hogy ilyen világot hozzanak ide a liberálisok.

A Jobbik fasizmust hozna,a liberálisok meg mégkiszolgáltatottabbá tennék a szegényeket a gazdagokkal szemben.

Így is csak az MSZP,DK Párbeszéd és az EurópaiBaloldal,akik normális világot teremtenének.A Munkáspártot nem írtam,mert azok árulók

2019. jan. 12. 16:39
 18/97 anonim ***** válasza:
100%

Aha, értem. Tehát ha létezik civil szféra, létezik állampolgári közélet meg létezik társadalmi autonómia, az egyből vadkapitalizmust eredményezne.


Zseniális. Csak tudnám egyesek, hogy hoznak össze ilyeneket....


Pláne, hogy a DK programja az egyik legpiacpártibb, az MSZP pedig neoliberális gazdaságpolitikát folytatott kormányon. Ez a blair-i fordulat. A Munkáspárt is ebbe bukott bele az ángliusoknál.


Az MSZP idején a bérek kb 40%-ot nőttek átlagosan. A leggazdagabbak megháromszorozták a vagyonukat. Például.

2019. jan. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/97 anonim ***** válasza:
100%

Szociális hálót fennttartani drága. Ez remélem eddig stimmt.

Plusz tudjuk jól, hogy a legjobban megtervezett szociális ellátórendszerben is vannak visszaélések.


Miből tartod ezt fenn?

Nyilván adókból. De ahhoz hogy egyre több szociális támogatást tudj finanszirozni mint állam, ahhoz egyre magasabb adók kellenek. Ha ezt nem követi le a gazdaságban egy bér növekedés, akkor az emberek egyre csóróbbak lesznek, egyre kevésbé tudnak magasabb értékteremtő munkákat ellátni, mert társadalmi lemaradás történik, egyre kevesebb adó folyik be per főre levontva, és ezáltal a szocciális ellátórendszer is silány marad.


Vagy szerinted abban a gonosz kapitalista Németországban, Norvégiában,Svédországban miért működik ez jól?


Az állam nem jó gazdája a piacnak, mert nem közvetlen érdeke hogy előretörjön a versenyben, elég ha egy relativ életszinvonalat biztosit.


Persze játszhatod a Dzsucse kommunizmust, és kilépsz a globális piaci vérkeringésből, de akkor úgy jársz mint Észak Korea...


Magasabb bérek, olcsóbb adók, kevesebb vállalkozást terhelő engedély, és máris lenne a társadalomnak pénze a magán kórházakra. Csak hát a magyar társadalomról jól tudható, hogy ha havi +50 ezerrel gazdagodna mindenki, akkor nem az lenne hogy negyedére csökkennének a hitelspirálban ragadtak, hanem a legtöbben találnának valami baromságot, amire azt az égtől kapott plusz 50 ezret elverhetik, és maradnának ugyanabban a nyomorban.

2019. jan. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/97 A kérdező kommentje:

Németországban sokkal nagyobb szociális háló van,mint itt.

És ott a kommunista párt bent ül a parlamentben

2019. jan. 12. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!