Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok miért nem szeretik...

A fiatalok miért nem szeretik a baloldalt? Se az MSZP, sem a DK nem tetszik nekik.

Figyelt kérdés
Azt látom magam körül,hogy mindenki a jobbikba van beleszerelmesedve és én vagyok az egyetlen kommunista.20/F

2019. jan. 12. 00:45
 51/97 A kérdező kommentje:

#50

Ha a gyengéb fellázad az erős ellen azzal szerintem nincs probléma.

De ha az erős bántja a gyengét az probléma.Ez a különbség.Ha szegény üti a gazdagot,az jogos.Fordítva meg hatalommal való visszaélés.A társadalom zöme alsóbb rétegekből áll.Miért ne vennék el a gazdagoktól a javaikat?Joguk van hozzá

2019. jan. 14. 00:03
 52/97 anonim ***** válasza:
100%

Miért volna hozzá joguk? Mi alapján? Ez nem jog kérdése, hanem káosz. Zömmel mészárlás fakad belőle. Szimpla ressentiment.


A gyengébbek nem jobbak, mint az erősek. Ez egy hamis mítosz. Nem nemesebbek, nem erkölcsösebbek.

2019. jan. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/97 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy kérdezőnél kimaradt saccper az utóbbi 150 év, és nem tűnik fel neki, hogy a mai korban már nincsenek öröklött kiváltságok (nincs se nemesség, se arisztokrácia, és ezzel együtt nincsenek se jobbágyok, se rabszolgák).

Valamint a társadalomban a mai korban van a legnagyobb lehetőséged elhagyni a saját, születésedkor téged körülvevő társadalmi osztályt, szakmát, társadalmi réteget. A társadalmi mobilitás sokkal nagyobb mint a Rákosi rendszerben valaha volt. Legalábbis többen részesülhetnek benne.


De amúgy ne hidd kérdező hogy itt mindenki a mai rendszer nyertese. Én legalábbis a saját nevemben beszélek, és én baromi nem vagyok még a társadalom felső vagy középső egyharmadában sem.

Halgató vagyok mint te, szülői háttér nélkül, rokoni háttér nélkül a saját keresetemből tettem félre, és abból élek, plusz az állami támogatásokból. Nem vagyok anarcho kapitalista, mint ahogy be akarsz állítani, de azt tudom idősebb, 40-50 közötti ismerőseimtől, hogy csak rontaná a mai helyzetét a legtöbbeknek, ha vissza akarnánk térni bármi féle államszocializmushoz.

2019. jan. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/97 anonim ***** válasza:
100%

"A társadalom zöme alsóbb rétegekből áll.Miért ne vennék el a gazdagoktól a javaikat?Joguk van hozzá"


Talán, mert elfelejtetted azt a tényt, hogy nem minden szegény kommunista. A kommunisták alapvetően csak egy hangos kisebbség, mára már kutyát sem érdekli.

2019. jan. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/97 A kérdező kommentje:

Akkor milyen jogon akarod elvenni az állami támogatást,ha te is abból élsz?

A gazdagok évezredeken keresztül szívták a szegények vérét,régen pallosjog meg ilyesmik voltak.Kell megtorlás ezért.Üssük a gazdagokat.

2019. jan. 14. 12:36
 56/97 anonim ***** válasza:
100%

Ha bérem nem 750 ft=óra nettó lenne, hanem a retek sok fogyasztási cikkbe beépített forgalmi adót, meg a munkáltatóra kiszabott adót eltörölnénk, akkore többszörösen kereshetne az ember. Ebből adódóan nem kéne újraelosztani, hanem mindeni annyi jövedelemhez jutna amennyiért ténylegesen megdolgozott.

Tudod, ezt hívják korrektségnek.

Nekem k#rva kínos hogy a bevételeim kb 1/3-a az állam csecsén való lógásból származik. sokkal jobb érzés lenne ha nem a nyomorult halgatói jogviszonyom félévenkénti bemutatása garantálná hoghy jövő hónapban is gond nélkül fizetem a lakbért, hanem a saját keresetemből származő jövedelmemből, amiért megdolgoztam, és semmilyen joga nincsen az államnak ahhoz hogy bármire hivatkozzon abból elvenni.

Persze vegyen el valamennyit, ami ahhoz kell hogy a magánszemélyek számára elérhetetlen dolgokat finanszírozza. Pl útépítés. Ha egy egész megyeszékhelyen utat kell építeni, akkor ott senkinek nem lenne elég pénze a saját részét megcsináltatnia, ezért kell állam bá~, aki a közös kasszából állja.

De az felcsesz, hogy én fizetem a rengeteg alkoholistának, dohányosnak, egész életében szalonnán élő szívbetegnek az orvosi kezelését, aztán 21 évesen meg én nem tudok bejutni egy bőrgyógyászhoz ha kell...

Mindenki szépen tegye félre magának azt amennyit ér az egészsége önmaga számára. Ja, hogy ezzel rosszul járna az aki másik 5 ember adóját éli fel? Na itt kezdődik a tudatosság kérdése.

Vagy ott van az hogy a látszata megvan annak hogy "ingyen oktatás van", de azzal kitörölheted...

Minden diák adjon be az iskola pénztárcájába X ezer forintot, máris nem lesz az hogy az atyaúristen Orbán Vityónál kell esdekelni pedagógus bérekért, és csak a legmélyebben benyaló fideszes igazgató vezette sulik kapnak támogatást. Ugyanis lenne minden iskolának autonómiára lehetősége. A pénz egyben az autonómiára való lehetőséget is garantálja, nincs az adott intézmény kiszolgáltatva a mindenkori államnak.

Örökérvényű tapoasztalat: amiért fizetned kell az az esetek nagyon nagy részében jobb lesz annál amiért nem fizetsz.

És ha nem szop le rólad mindenféle adók jogcímén az állam egy nagy rakás pénzt, akkor lesz is miből fizetned. Tudod én vagyok annyira előrelátó (veled ellentétben), hogy az egész életemet ne az állam csecsén való csüngésre, hanem a valódi felnőttségre akarjam alapozni.


És tényleg úgy használsz szavakat mintha egy 14 éves gyereket hallgatnék. A te fejedben kb a durcás gyerek él még, akinél a valaminek az akarása az automatikusan jogalapot is jelent, és jogot érez a kezében az akaratának teljesülésére.


Sürgősen válts pályát, vagy keress nagyon jó ivócimborákat akik a későbbiekben jó kis protekciót adhatnak, mert az eszeddel nem maradsz meg sokáig a pénzügyek világában.

Persze elmehetsz Fletó kis szektájába valami jegyzőnek, vagy egyéb lóti-futinak, tuti örülne a vérfrissítésnek.

2019. jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/97 anonim ***** válasza:

Persze ehhez kell egy olyan társadalom is aminek van tartása. Egyelőre a magyar ember azt mondja hogy "Ingyé'? Há' hogy a f#szba ne kéne! Kérem! Kettőt is!", és örül a hülye fejével hogy "ingyen egészségügy" van.

Amikor Karácsony Geri elkezd ígérgetni akkor meg egyenesen elélvez...

Ingyen gyógyszer, meg ingyen közlekedés, meg ingyen lakhatás, meg még mittudomén miket ígért be a kedves választóknak.

Csak egy gyors fejszámolás. HA mindenkinek alanyi jogon járna az alapkereset fele, ami kb 60 ezer forint, akkor az csak fél millió emberrel számolva mennyi is lenne havonta az államnak kiadás?

60 000 X 500 000 = 30 000 000 000

És ez havonta. Egy év alatt 360 milliárd forint. És ez szerintem csak a töredéke azoknak akik az alapjövedelemre jogosultak lennének. Persze, lehet kikötéseket tenni, kritériumokhoz kötni, de ez rohadt nagy teher akkor is. Kit nyúzol még jobban? a munkavállalókat?

Azokat a munkavállalókat mint amilyen te is leszel 3-4 év múlva? Akarod te fizetni mások relatív jólétét? (ami egyértelműen csak konzerválja a nyomort)


Nem hinném.

2019. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/97 anonim ***** válasza:
100%

Legyen viszonyítási alapod:


A Szegedi Biológiai Kutatóintézet éves költségvetése kb 3,2 milliárd forint.


Vagy A Felcsúti stadion, ami (bevallott ára szerint) 3,8 milliárd volt.


azért érzed a nagyságrendeket, nem?

2019. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/97 anonim ***** válasza:
100%

a kommunizmus persze továbbra is nagyon szépen, hibátlanul, olajozotan működne az álomvilágában a nagyon naiv embereknek. Papíron ez is, mint oly sok más is, nagyon jól működne.

Bár felteszem a kérdést:


A termelő munkáknál még értem hogy mit jelent a "megtermelt javak egyenlő újraelosztása".

Ha termelsz 1 tonna gabonát, akkor abból mindenki annyit kap amennyi a szükségleteinek elégséges.


Oké, ne menjünk bele hogy idővel baromira nem lesz kedved másokat etetni, és ezért csökkenni fog a termésátlagod is, fogadjuk el.


De mi a helyzet a 21. századi munkák nagy részével?

Egy pincér, egy bolti eladó, vagy egy taxis munkáját hogyan osztod el újra? Ott mi a megtermelt produktum? Hisz szolgáltatásokról beszélünk. Nem tudsz mit újraelosztani.


Ebből is látszik hogy a komcsik még leragadtak a vasgyárak, meg gabonaföldek korában valahol a 20 század elején. Akkor még valóban volt létjogosultsága a kommunizmus elméleti megfontolásainak, ma már értelmetlen koncepció. Pláne hogy a zászlóra kitűzött klasszikus proletár réteg lényegében felszámolta önmagát a technológia révén. Egy átlag gyár század annyi embert foglalkoztat mint egy évszázaddal ezelőtt. Egy BMW-t kb talán 10-15 ember rak össze, plusz jó néhány robot a gyártósorok mentén.

A legtöbb ember ma már a szolgáltatói szektorban dolgozik, nem termelő.

2019. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/97 anonim ***** válasza:
Bezzeg a kommunista szombat az nem dolgozó kizsákmányolása volt. Véletlenül sem ingyen munkára fogták az embereket.
2019. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!