Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit kell annyira utálni...

Mit kell annyira utálni Gyurcsányon, hogy még az összefogásba se lehet bevenni?

Figyelt kérdés
Nem emlékszem, hogy elkövetett volna valami borzalmas dolgot. Mindig is egy pojácának tartottam, mint a legtöbb ember, és amikor megszavaztuk, akkor is csak azért, hogy ne Orbán legyen. Fiatalok, ti mit tudtok róla, amiért utálni kell?
2019. jan. 13. 23:24
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
23%

Aki csak a patkányságig képes eljutni, nincs dolgom.

Aki többé kevésbé létező tényekből kizárólag hamis következtetést tud levonni, itt nem tudok mit kezdeni, ahhoz több idő és tér kéne.


De kérdező, gyanítom, te önigazolást vársz. Egyáltalán, aki utálatban és imádatban képes gondolkodni, nem képes politizálni. A politika sok minden, de semmiképpen nem érzelem. A politika egy nagy közösség (az ország) sok polgára együttműködésének irányítása, szervezése abból acélból, hogy az egésznek jobban menjen. Ez egyfelől nem jelenti azt, hogy mindenkinek, mert olyan nincs. Másfelől az ember esendő, tévedésekért, hibás döntésekért (ha nem sűrűn fordulnak elő) nem szokáspolitikus fejét venni.

Ám ha egy ember hosszabb időn át a közösség ellen cselekszik, annak mentalitása nem teszi lehetővé, hogy vezető legyen. Az öszödi beszéddel nem az a probléma, ami elhangzott és ahogy elhangzott. Hanem a cél. Egy okos ember észrevette, hogy túllőttek a célon, azért akarta megállítani a folyamatot, hogy hatalmon maradjon. Ez már baj.

1989-ben sok disznóság történt, amiről nem tudnak az emberek. Lenyúlni az tud, aki helyzetben van. Gyurcsány és politikai társa (mindketten a KISZ legfőbb vezetőjének helyettesei) nagyot kaszáltak, mert tehették. Milliárdos vagyonuk egyik percről a másikra lett. A társ (tudom a nevét, de lényegtelen) csendben maradt, megelégedett a vagyonnal. A Ferinek politikai ambíciói lettek, ezért jött elől 10 év múlva. Irányíthatna jól is, képessége van rá. Ehhez olyan társakra volna szükség. Ő azonban a másik irányt választotta. Ezért alkalmatlan politikai vezetésre. Kár érte, nem bővelkedünk túl sok szakmailag alkalmas emberben. Sajnos gerincesben még kevésbé. Ez van.

2019. jan. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem is méltatlanul sok rosszat kapott, a Fidesz rengeteget költött a karaktergyilkosságra, és hatott. Most Sorosnál teszik, tennék ugyanezt.


Úgy gondolom, hogy nem volt tökéletes, sok hibát elkövetett, de ennek ellenére nem volt olyan rossz, főleg, ha azt vesszük figyelembe, hogy milyen lehetőségei voltak, ugyanis kormányzása jelentős részét kisebbségi kormányzásban volt, mert nem hagyta, hogy zsarolja az SZDSZ.


Karizmatikus politikus volt, annak idején tényleg ő volt az egyetlen, aki vitaképes volt Orbánnal, és fel is törölte vele a padlót.


Másfelől az ilyen karizmatikus emberek mindig rendkívül megosztóak, és így akkor jók, ha egy egységes támogatottság van mögötte, különben meg kifejezetten hátrányos. Tehát az vele a gond, hogy annyira megosztó az ellenzéki pártok esetén, és népszerűtlen a választók körében, hogy egyszerűen többet vesztenének vele, mint amennyit nyernének. Főleg mivel ő lenne a leggyengébb láncszem, a Fidesz vele kezdené el támadni az egész összefogást. Ezt egy ellenzéki párt sem kívánja magának.

2019. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
32%
Neki köszönhető a Fidesz-kétharmad.
2019. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
53%
Gyurcsánynak nem volt szüksége karaktergyilkosságra: egy őrült pszichopatának tartottam még az előtt is, hogy befideszeződtem volna.
2019. jan. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:

Nem tudtátok velem megutáltatni szegényt. Még csak a kérdésemet sem értették legtöbben. Akarja a fene Gyurcsányt miniszterelnöknek; azt kérdeztem, miért nem lehet bevenni az ellenzéki összefogásba, miért kell elveszteni azt az 5%-ot, amely az ő híve, és erre nem jött más válasz, mint a fidesz által profi módon megszervezett karaktergyilkosság jól bejáratott frázisai.

Eszembe jutott, mikor Hajós bement a HÍrTv-be, és beolvasta az irományát, aminek az volt a tételmondata, hogy GY. F. mondjon le. Most meghallgattam újra, és csak azt tudom mondani: hja, azok a szép idők! Emlékeztek?

https://www.youtube.com/watch?v=oBTRI3JzoUs

2019. jan. 15. 23:31
 36/54 szántóvető ***** válasza:

"Mit kell annyira utálni Gyurcsányon, hogy még az összefogásba se lehet bevenni?

Nem emlékszem, hogy elkövetett volna valami borzalmas dolgot."

majd később: "Még csak a kérdésemet sem értették legtöbben."-most erre mit lehet írni?ha ilyen szinten értetlen vagy akkor az összes eddigi válasz felesleges karakterpocsékolás volt.

" miért kell elveszteni azt az 5%-ot, amely az ő híve, és erre nem jött más válasz, mint a fidesz által profi módon megszervezett karaktergyilkosság jól bejáratott frázisai."-nyugodj meg,ha ezen az 5%-on múlna a kormányváltás akkor az összes baloldali pártelnök benyalna neki csontig,talán még szobára is mennének vele.

de ez annyira nyilvánvaló hogy kb mindenki tisztában van vele..

2019. jan. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:

Gyurcsány valóban vállalhatatlan, szélsőbaloldali, magyarellenes. Bár az MSZ(M)P is az valamennyire, hisz kommunista utódpárt. Gyurcsányon a vak is látja, hogy egy gátlástalan gazember. Gyurcsányt annyian utálják, hogy tényleg nehéz őt bevenni egy összefogásba, bár sok hozzá hasonló ember imádja, ahogy akár még Sztálint is sokan kedvelhették. Itt van egy kis videó a műsírásáról:

https://www.youtube.com/watch?v=0ay23coqpQg

2019. jan. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:

"Gyurcsány valóban vállalhatatlan, szélsőbaloldali, magyarellenes."

Hát ezek aztán meggyőző érvek :)

Vállalhatatlan? Nyilván nem, hiszen 5% kiáll mellette, és a többiek közül is sokan el tudnák viselni, amíg kisebbségben van.

Szélsőbaloldali? Nem, szocdem. Ha szélsőbal lenne, államosítani akarná a gyárakat, stb., ami igencsak távol áll tőle.:) Sokan azt vetik a szemére, hogy csak "álbaloldali".

Magyarellenesség - ez meg végképp értékelhetetlen. Gondolom, neked én is az vagyok, mert valamivel tovább látok a magyar orrom hegyénél.

2019. jan. 16. 23:18
 39/54 A kérdező kommentje:

"ha ezen az 5%-on múlna a kormányváltás akkor az összes baloldali pártelnök benyalna neki"


Bár már látnám, hogy benyalnak egymásnak, de nem! Az a gyanúm, hogy nem akarnak ők olyan nagyon kormányra kerülni,fontosabb nekik a biztos helyük a parlamentben, legalábbis a nagy részének. Végül is mennyivel jobb kormánypárti képviselőnek lenni?


Az lehet, hogy hiába koptatjuk itt a billentyűzetet. Értem, amiket a szemére vettek, de mi az ahhoz képest, amit Orbán művelt ezzel a szerencsétlen néppel?

2019. jan. 16. 23:26
 40/54 anonim ***** válasza:
Gyurcsány és fanatikus őskomcsi szavazói szélsőségesek. Gyurcsány echte kommunista volt a rendszerváltás előtt, és Apró Antal unokáját vette el. (Többek közt úgy szerezte milliárdjait, hogy anyósa kölcsönzött neki egy bankból, megvett egy állami tulajdont privatizáláskor, és azt kölcsönadta az államnak.) Gyurcsány régóta nyíltan az erdélyi magyarok állampolgársága, szavazati joga ellen van, ebből nehéz arra következtetni, hogy nem magyarellenes. Már MSZP-s elvtársai is lerománozzák az ottani magyarokat, hát még a DK-sok.
2019. jan. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!