Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktort miért hasonlítjá...

Orbán Viktort miért hasonlítják sokan Putyinhoz és Erdoganhoz?

Figyelt kérdés
Szerintem egyáltalán nincs hasonlóság. Orbán csak egy szűk rokoni, haveri rétegnek kedvez akik meggazdagodnak, közben viszont Magyarország még a szomszédos országoktól is leszakad. Putyin és Erdogan viszont sokat tett saját állampolgáraiért. Mindketten válságban lévő országot vettek át. Oroszországban nagyot zuhant az életszínvonal a Szovjetunió felbomlása után. Kiskirályok szétlopkodták az ország vagyonát. Putyin ezt felszámolta, az életszínvonalat felhozta Kelet-Európai szintre és újra nagyhatalomként kezelik Oroszországot. Erdogan kivezette az országot a 2001-es válságból. Azóta dinamikusan nő a gazdaság és az élestszínvonal, Törökország pedig stabil középhatalommá vált. Mindketten keményen fellépnek az ország ellenségeivel szemben, és Orbánnal ellentétben nem saját zsebük megtömésével vannak elfoglalva. Néha valóban nem annyira demokratikus eszközökkel (főleg Oroszország), de elsősorban az ország érdekében teszik amit tesznek. Orbánt én inkább fekete afrikai államok vezetőihez hasonlítanám, akik jól megtömik a zsebüket, hatalmukat pedig a hazaihoz hasonló gyűlöletkampánnyal, hazug propagandával tartják fent, miközben az ország elszegényedik.
2019. jan. 22. 10:29
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Diktátort a diktátorral...
2019. jan. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

Először válaszolok a Putyinos felvetésedre. Én jártam Moszkvában ezelőtt 5 évvel. Az egész egy kirakat világ.

Az oroszok szeretik Putyint mivel megtudja szólitani őket és képes volt egy olyan célt adni nekik ami miatt ő rá szavaznak. Ez pedig az , hogy az oroszok a világ urai és velem ismét vissza állítjuk a Szovjetuniót ez be is válik neki. Oroszországban már csak a katonai ereje miatt tartják őket veszélyesnek a gazdaságuk még mindig elenyésző.

Ez az én kérdésem itt kifejtem bővebben amit írtam

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..


Törökországban nem voltam még arról nem tudok ott nyilatkozni.

At eredeti kérdésedre meg röviden itt a válasz https://www.youtube.com/watch?v=1gxWKzQX_P8

2019. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Oroszország erejét nem a hadserege adja hanem a hatalmas nyersanyagkészletei, főleg kőolaj és gáz. Másik tényező pedig a nukleáris fegyver. Szerintem ez a kettő.


Orbánt én leginkább egy gazdasági, pénzügyi bűncselekményekre szakosodott banda vezetőjeként látom. Kétlem hogy az EU komoly lépéseket tenne ez ügyben. Nekem úgy tűnik csak szövegelnek, de valójában nem érdekli őket hogy ellopják az EU-s pénzeket.

2019. jan. 22. 16:18
 14/37 anonim ***** válasza:
Ezt jól látod. Az a baj, hogy az Eu nem mondhatja azt Orbánnak hogy holnaptól ki vagy rúgva aztán mehetsz amerre látsz . Sajnos az Eu egy eléggé bonyolult rendszer alapján működik
2019. jan. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
#14 Pontosan, csak mi, választók mondhatnánk Orbánnak, hogy ki van rúgva, de ahhoz összefogás kellene, meg a sok birkának le kéne venni a szemellenzőt.
2019. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Putyin tudtommal nem lopta el az orosz adófizetők befizetéseinek teljes összegét, nem épitett hülyegyerek kisvasutat, és stadion mániában sem szenved. Működik az egészségügyük, nőttek a tényleges bérek, és az orosz népnek a javát nézi. Mitől lehetne egy elmebeteg törpét, aki mindent ellopott, egy napon említeni vele?
2019. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
# 16 Pont ezt mondom én is. Putyin és Erdogan népük érdekeit nézik, mig Orbán csak a saját és haverjai zsebét tömi. Az országot is lejáratja. Mikor legutóbb Orbán felszólalt az EU parlamentben, kiröhögték a képviselők. Ha Putyin vagy Erdogan mond beszédet külföldön, senki nem nevet.
2019. jan. 22. 21:15
 18/37 anonim ***** válasza:

utóbbi idők egyik legjobb kérdése.

és jól ki is fejtetted.

míg a másik 2 diktátor komoly identitást és jobb életet,fejlődést is ad a népének,addig a mi csalónk,csak az ország árúba bocsájtását,és szánalmas kórházi halált tudja adni.

képtelenség közösséget vállalni vele.

2019. jan. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
# 18 Putyin és Erdogan miért diktátor? A nép akaratából vannak hatalmon. Oroszország setében lehet néha sérül a demokrácia de ettől még Putyint sem nevezném diktátornak. Törökország esetében pedig semmi okot nem látok erre.
2019. jan. 22. 21:44
 20/37 anonim ***** válasza:

"Putyin és Erdogan miért diktátor? A nép akaratából vannak hatalmon."

Orbán is. Minden diktátor így kezdi. Hitlert is demokratikusan választották meg anno.


"Oroszország setében lehet néha sérül a demokrácia de ettől még Putyint sem nevezném diktátornak."

Áh nem, csak önkényesen intézkedett pl a Krim-i kríziskor is.


"Törökország esetében pedig semmi okot nem látok erre."

Persze, csak épp nemrég szavaztatta meg magának a kvázi teljhatalmat...

2019. jan. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!