Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktort miért hasonlítjá...

Orbán Viktort miért hasonlítják sokan Putyinhoz és Erdoganhoz?

Figyelt kérdés
Szerintem egyáltalán nincs hasonlóság. Orbán csak egy szűk rokoni, haveri rétegnek kedvez akik meggazdagodnak, közben viszont Magyarország még a szomszédos országoktól is leszakad. Putyin és Erdogan viszont sokat tett saját állampolgáraiért. Mindketten válságban lévő országot vettek át. Oroszországban nagyot zuhant az életszínvonal a Szovjetunió felbomlása után. Kiskirályok szétlopkodták az ország vagyonát. Putyin ezt felszámolta, az életszínvonalat felhozta Kelet-Európai szintre és újra nagyhatalomként kezelik Oroszországot. Erdogan kivezette az országot a 2001-es válságból. Azóta dinamikusan nő a gazdaság és az élestszínvonal, Törökország pedig stabil középhatalommá vált. Mindketten keményen fellépnek az ország ellenségeivel szemben, és Orbánnal ellentétben nem saját zsebük megtömésével vannak elfoglalva. Néha valóban nem annyira demokratikus eszközökkel (főleg Oroszország), de elsősorban az ország érdekében teszik amit tesznek. Orbánt én inkább fekete afrikai államok vezetőihez hasonlítanám, akik jól megtömik a zsebüket, hatalmukat pedig a hazaihoz hasonló gyűlöletkampánnyal, hazug propagandával tartják fent, miközben az ország elszegényedik.
2019. jan. 22. 10:29
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

"Orbán is. Minden diktátor így kezdi. Hitlert is demokratikusan választották meg anno."


Orbán sem diktátor. Inkább egy gazdasági, pénzügyi bűncselekményekre szakosodott banda vezetője. Hitler összegyűjtötte és kivégeztette a többi párt vezetőjét. Putyin vagy Erdogan tett ilyet?



"Áh nem, csak önkényesen intézkedett pl a Krim-i kríziskor is."


Ennek az esetnek semmi köze ahhoz hogy valaki diktátor vagy sem.



"Persze, csak épp nemrég szavaztatta meg magának a kvázi teljhatalmat..."


Félre vagy informálva. Törökország elnöki rendszerre váltott amiről népszavazás döntött, de ez sem jelent tejhatalmat. A hatalmi ágak továbbra is függetlenek egymástól. Az USA-ban és Franciaországban is elnöki rendszer van. Érdekes módon mégsem diktátoroznak esetükben.

2019. jan. 23. 09:57
 22/37 anonim ***** válasza:

,,Putyin és Erdogan népük érdekeit nézik"


Innentől fogva meg fölösleges veled erről a témáról beszélni, mert totál nem láttod át mi megy, csak azt vagy hajlandó elfogadni amit a Putyin és Erdogan baráti sajtó mond.

2019. jan. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy nagyon sokat voltam Törökországban és beszéltem törökökkel. Te hányszor jártál Törökországban? Például beszéltem egy sofőrrel. 45-50 éves lehetett. Annak idején általános iskolát követően nem tudott tovább tanulni anyagi okok miatt. Neki három gyereke van és mindhárom egyetemen tanul. Gondolom látod hogy ez mekkora változás. Szerintem inkább te vagy az aki csak a sajtóból tájékozódik.
2019. jan. 24. 08:30
 24/37 anonim ***** válasza:

"Hitler összegyűjtötte és kivégeztette a többi párt vezetőjét."

Orbán egyelőre a karaktergyilkosságoknál tart (pl Vona), de nincsenek már messze a koncepciós perek és a tényleges gyilkosságok.

2019. jan. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Kérdező: azok ugyanúgy a nép részét képezik, akiket Erdogan bebörtönzött, meghurcoltat, csak azért, hogy rájuk hivatkozva megtartsa a hatalmát. :) Akkor szerinted amikor börtönbe vágja őket mindenféle indokkal az ő érdekeiket is nézi?
2019. jan. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Miből gondolod hogy azok akiket Erdogan lecsukott ártatlanok? Van erre bizonyítékod vagy csak ezt hallottad a híradásokban?
2019. jan. 24. 10:32
 27/37 anonim ***** válasza:
Miből gondolod azt, hogy Erdogan csak úgy ártatlan? Ez a gond, ezt nem veszed észre, hogy te csak az egyik szögből vagy hajlandó vizsgálni az eseményeket.
2019. jan. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Nézd, jól ismerem Törökországot, sokszor jártam ott, te viszont innen a fotelból ülve nem fogod átlátni. Nyilván Erdogan sem szent, de ez a diktátorozás csak annak köszönhető hogy megromlott a kapcsolata az USA-val. Előtte érdekes módon ódákat zengtek róla. Ha gondolod leiratom neked összefoglalva mi a helyzet ezzel a Gülennel hogy értsd.
2019. jan. 24. 10:57
 29/37 anonim ***** válasza:

,,Nézd, jól ismerem Törökországot, sokszor jártam ott, te viszont innen a fotelból ülve nem fogod átlátni"


Törökországot ismered csak jól, nem Erdogan politikáját. Abból ne indulj ki, hogy beszéltél olyanokkal, akik éltették. Hitlert is éltették bőven.


,,de ez a diktátorozás csak annak köszönhető hogy megromlott a kapcsolata az USA-val"

Nem, hanem annak, hogy egy álpuccsot szervezett, hogy megszilárdítsa a hatalmát és mindenki, aki kicsit is veszélyt jelentene a hatalmára börtönbe záratta. Emiatt diktátorozzák le folyamatosan. Meg az is sokat elárul mikor Törökországon is kívül szétvereti az embereivel az ellene tüntetőket.

Ez a baj, hogy te ezekkel nem akarsz foglalkozni, csak azzal, amit az Erdogan pártiak mondtak neked.

2019. jan. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Ahogy mondtam, innen a fotelból nézve nem fogod megérteni. Olyanokkal is beszéltem Törökországban akik nem élteik Erdogant, mert ilyen is sok van. Vagy olyan aki nem szereti Erdogant de mégis rá szavaz. Ez az álpuccs pedig nevetséges. Törökországban még az sem állít ilyet aki konkrétan utálja Erdogant. Ez az USA által gyártott propaganda része.


Ahhoz hogy megértsd a jelenlegi Törökországot, legalább 2001-ig kell visszamenned. Az akkori török kormány nem szolgálta ki az USA-t, ezért Washingtonban úgy döntöttek levájták. Törökország stratégiai fontosságú az USA-nak. Nem mindegy nekik ki vezeti az országot. Elkezdték kivonni a pénz Törökországból ezzel válságot okoztak, közben pedig Erdogan pártjába pumpálták a milliókat mert őt nézték ki mint új vezető. Gülen szervezete már ekkor is létezett. Ez egy fanatikusokból álló vallási köntösbe bújtatott szervezet akikkel Erdogan is jóban volt. Persze Erdogan pártja meg is nyerte a választást. Sokáig jól is ment minden, a török gazdaság szárnyalt, a 2008-as válságot sem szenvedték meg annyira, de aztán Erdogan úgy gondolta már elég erős ahhoz hogy szabaduljon az USA befolyás alól. Igen ám de ott volt Gülen szervezete akik közben beépültek mindenhova. Az USA őket használta arra hogy ellenőrzés alatt tartsák Erdogant. Gülen emberei ott voltak mindenhol. Államigazgatás, rendőrség, fegyveres erők, oktatás stb. Gyakorlatilag állam voltak az államban akik az USA-tól kapták az utasításokat. Nyilván az egyes emberek nem tudták ezt. Álvallásos hülyeségekkel mosták át az agyukat. Olyasmi mint itthon a Hit Gyülekezete csak durvább. Tehát mondhatjuk azt hogy ha Erdogan a kutya, Gülen szervezete volt a póráz. Erdogan úgy döntött felszámolja Gülen szervezetét. Őket ezt megtudták, ezért próbálkoztak a puccsal ami nem jött össze. Aki tudott elmenekült, nem meglepő módon az USA-ba, de legtöbbjüket lecsukták. A híres török focista, Hakan Sükür is tagja Gülen szervezetének, vagy egy jelenlegi NBA-s kosárlabdázó. Továbbá itt Magyarországon is van iskolája a szervezetnek és világszerte is. Azért mondom hogy értsd milyen kiterjedt hálozatuk van. Azok a nagy számok amik a kirúgott emberekről szólnak úgy jöttek ki hogy nemcsak azokat bocsátották el az állami szervezetektől akikről kiderült hogy Gülen szervezetének tagja, hanem a rokonait is. Ez eléggé vitatható döntés, mert nem biztos hogy ők is tagok. Mondanom sem kell hogy az USA-nak ez nem tetszett. Azóta a példakép Erdoganból diktátor lett. A török líra azért esett hatalmasat mert az USA így próbál nyomást gyakorolni Erdoganra. Röviden így tudnám összefoglalni. Erdogan távolról sem szent, de nem is diktátor.

2019. jan. 24. 11:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!