Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktort miért hasonlítjá...

Orbán Viktort miért hasonlítják sokan Putyinhoz és Erdoganhoz?

Figyelt kérdés
Szerintem egyáltalán nincs hasonlóság. Orbán csak egy szűk rokoni, haveri rétegnek kedvez akik meggazdagodnak, közben viszont Magyarország még a szomszédos országoktól is leszakad. Putyin és Erdogan viszont sokat tett saját állampolgáraiért. Mindketten válságban lévő országot vettek át. Oroszországban nagyot zuhant az életszínvonal a Szovjetunió felbomlása után. Kiskirályok szétlopkodták az ország vagyonát. Putyin ezt felszámolta, az életszínvonalat felhozta Kelet-Európai szintre és újra nagyhatalomként kezelik Oroszországot. Erdogan kivezette az országot a 2001-es válságból. Azóta dinamikusan nő a gazdaság és az élestszínvonal, Törökország pedig stabil középhatalommá vált. Mindketten keményen fellépnek az ország ellenségeivel szemben, és Orbánnal ellentétben nem saját zsebük megtömésével vannak elfoglalva. Néha valóban nem annyira demokratikus eszközökkel (főleg Oroszország), de elsősorban az ország érdekében teszik amit tesznek. Orbánt én inkább fekete afrikai államok vezetőihez hasonlítanám, akik jól megtömik a zsebüket, hatalmukat pedig a hazaihoz hasonló gyűlöletkampánnyal, hazug propagandával tartják fent, miközben az ország elszegényedik.
2019. jan. 22. 10:29
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Képzeld el, főleg fotelből lehet. Na jó, munkaszékből, a fotel másra való. Az jó, ha valakinek van helyismerete, de ez nem jelent helyzetismeretet. Itthon is sok emberrel lehet beszélni. Ha akarom, kiderül hogy a Fidesznél nincs jobb. Ha akarom, kiderül, hogy nincs alávalóbb. Egy beszélgetésből hitelesség nehezen eldönthető. Azt inkább hírek összevetéséből, elemzéssel lehet megtenni.


Három ország háromféle ember, háromféle háttér. Vannak fonots hasonlóságok és fontos különbségek. Egy ilyen például, hogy amit Erdogán, pláne Putyin megtehet, azt Orbán vagy sehogy vagy nagyon áttételesen. Putyin végeztetett ki nyílt utcán embereket, akik túl sokat kíváncsiskodtak. Megteheti, nagy ország, nagy hatalom, külső kritika nem érdekli. Erdogán is megteheti, de kicsit bonyolultabban. Például börtön, aztán hogy ott mi történik... Orbán ilyesmi után menne. Az Unió börtönébe. Nem könnyen, de menne. Magyarország meg erősen megszívná, nagy rendszerek ilyenek.


Valóban nincs hasonlóság, mert erősen mások a körülmények. Putyin nagyhatalom nagy lehetőségekkel, akivel sok igazságtalan lépése volt a nyugatnak, ezért az erősködésen kívül mást nem tehetnek. Kiderülne az ő saruk is. Erdogan egyensúlyoz. legfőbb célja tűnőben, Európa nem kér belőle. Kérne, de nem mer. Fél, hogy Erdogan módszerei terjednének. Különösen Magyarország miatt fél. Most hatalmat épít, teljhatalmat. És lényegesen különbözik abban Orbántól, hogy - akár diktatúra árán - szeretné naggyá tenni országát. Ezzel szemben Orbán akár az országa árán, szeretné naggyá tenni önmagát. Letűnt 20. század eleji teljhatalomról (gazdaságiról is) álmodozik. Putyin stratéga (még ha a rossz célért is), Erdogán egy nagy ország élén szeretne tündökölni, Orbán szimpla pszichopata, gyerekes álmokkal. Csak ezekre a perverz álmokra egy ország megy rá.

Putyinnak elég összeráncolnia szemöldökét, Erdogannak van mire szónokolnia (dübörgő fejlődésről ugyan szó sincs, de látványos eredményekről igen. Sokkal magasabb színvonalon. Ennek belátásához elegendő egy reptéri busszal elmenni egyik reptérről a másikra). Orbán csk röhejes stadionokkal, kisvasutakkal büszkélkedhet (és meg is teszi). Egy olyan országban, ahol ténykedésének hála a sport is lemenőben. A foci nem, az régóta a legalján van. Kádár másképp volt alkalmatlan, de legalább tudta, a sport dicsősége az országé is.


Egyszóval a különbségek nagyok. De mégis, a hatalom féltésében, a gátlástalan hatalomvágyban és hogy ezért (majdnem) semmi se drága, abban nagyon hasonlók akkor is, ha módszereik sokban eltérnek.

2019. jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Remélem nem gondolod komolyan amit az első bekezdésben írtál. Egy fotelnól ülve soha nem lesz akkora rálátásod egy külföldi országra mint annak aki számtalanszor járt ott és belülről látja. Magyarországon is gyorsan kiderül az igazság ha körbejárod az országot és beszélsz az emberekkel. Ráadásul a hírek egyre inkább egyoldalúak és már rég nincs objektív tényközlés. Csak az emberek manipulálása a cél. Ez már a magyar hírforrások esetében is látszik. Gondolom ezt nem kell bizonygatnom a magyar állami és kormányközeli média estében, de az ellenzéki média is sok esetben hazudik, vagy saját szája íze szerint közli a híreket. Törökország esetében a magyar média a nyugati hírforrásoktól veszi át a híreket ami szintén egyoldalú. Például ilyen híreket:


[link]


Pont az írja hogy a puccskísérlet után lett vége a gazdasági csodának. Biztos semmi köze ahhoz hogy ekkortól romlott meg a kapcsolat az USA-val :) Szóval a hírek elemzésével semmire nem jutsz mert azok diktátoroznak meg gazdássági összeomlásról beszélnek. De ha már elemzel, megnézhetnéd a török gazdaság mutatóit. Mert ebből látnád hogy nincs semmiféle válság. A török államadósság a GDP 30%-a ami kifejezetten alacsony. Magyarországon ez a szám 70 fölött van. A török gazdaság átlagosan 5-6%-al nő évente. Ezek szerinted gazdasági válságra utalnak? A líra azért esik mert az USA pénzügyi manipulációba kezdett. Igy akar nyomást gyakorolni Törökországra.

2019. jan. 25. 09:44
 33/37 anonim ***** válasza:

Ez egy eléggé sok rétű kérdés de kifejtem neked miért .

Ezek az emberek próbálják befolyásolni a médiát azzal egyszer módszerrel hogy kormány közeli emberek megveszik ezeket a médiákat . Példának hozom fel itt az amerikaiakat. Ha megnézed a The Washington Post, The New York Times, CNN stb.. Ezek nem a Trump kezében vannak. Az orosz és török médiákban nem vagyok otthon de én azt mondom ha ezek ott lennének akkor Putyink körének a kezében lennének . Eltorzitják a híreket és csak a kormánynak kedveznek és kormány propagandát folytatnak pl: az EU szankciók miatt kellett megemelni a nyugdíj korhatárt. Ezt most én találtam ki de érted ilyesmik soha sem mi vagyunk hülyék hanem mások .


Kormányzat: szerintem itt látszik kik a diktátorok és kik nem . Ha Putyin , Erdogán azt mondja hogy holnaptól senkinek sincsen semmije akkor holnaptól senkinek sincsen semmije. Nincs az ellenzéknek igazi ereje. OKé tudom mindegyiket a választók választották meg de egyszerűen el paterolják az ellenfeleiket az útból. Putyinak volt a választások előtt egy ellenfelei akinek érdekesség képen 2-3 hónappal a választás előtt adó csalási ügy miatt nem indulhatott a választásokon

2019. jan. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Törökországban az ellenzéki politikusok minden nap kritizálják Erdogant. Pont a választások idején voltam kint tavaly. Ugyanúgy kampányoltak ahogy Erdogan pártja. Egyébként Erdogan csak úgy tudott parlamenti többséget szerezni hogy pártja szövetséget kötött egy kisebb párttal. Szerinted egy diktatúrában lenne ilyesmire szükség? Meghamisítja az eredményt úgy hogy megszerezze a többséget. Ahol valóban diktatúra van, ott nem indul más párt a választásokon vagy csak kamu pártok. Ellenzéki média is van Törökországban. Nyilván a kormányközeli erősebb de ettől még van.


Erdogan olyat biztos nem mondhat hogy holnaptól senkinek sincsen semmije. Akkor mindenki ellene fordulna. Szerintem Putyin sem tehet ilyet. Ez Észak-Korea szintje. Az ellenzéknek azért nincs ereje Törökországban mert gyenge politikusok. Itthon is ez probléma. Sok Fideszes mondja hogy nincs kire szavazni mert nem jobbak Orbánnál. Erdogan sokat tett az életszínvonal javításáért ezért ott tényleg nehéz olyat találni aki esetében elhiszik az emberek hogy jobb eredményt érne el. Magyarországon Orbán igazából semmit nem tesz az emberekért, mégsincs egy épkézláb politikus akire elhinnénk hogy korrekt és hozzáértő.

2019. jan. 25. 15:15
 35/37 anonim ***** válasza:

Most nem azt mondtam , hogy nincs ellenzék hanem hogy el lehetetlenítik őket kb mint itthon. Am meg simán megteheti erdogán, hogy azt mondja holnap minden állambácsié , mert van neki kiépítve egy személyi kultusza , mint Hitlernek kb és kitalál valamit, hogy a mocskos nyugat miatt kell ez mert ha nem akkor mind meghalunk.

Am ez az átlag török jobban él, mint régen hát nem tudom én még mindig nem hasonlítanám őket pl egy átlag svédhez pl. Szóval Törökországban is aki nem ért egyet a hatalommal azt be bortonzik meg ilyesmi bár ez az összes kecske baxo arab államra igaz. Én elhiszem hogy voltál törökbe de ne a szállodai szobából indulj ki meg a nyaraló övezetekből ,mert az a világon mindenhol szép még a legszegényebb Afrikai országokban is

2019. jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Látszik hogy sosem jártál Törökországban. Csak azt mondod vissza amit a médiában hallasz. Nincs személyi kultusz se hasonló. Közösségi oldalakon akinek nem tetszik Erdogan az szidja is rendesen. Én például követek is egy ilyen fb csoportot kíváncsiságból.

Hát a svédekhez ne is hasonlítsd. Az azért nem lenne korrekt. Én viszont láttam milyen volt a 90-es években és milyen most. Nem csak a nagyvárosokról beszélek. Jártam kisebb városokban például egy 5000 fős településen. Ott is épültek a lakóházak, látszott a fejlődés. Szóval nem nyaralóövezetekben voltam. Az meg nettó baromság hogy aki aki nem ért egyet a hatalommal azt bebörtönzik.

2019. jan. 25. 16:07
 37/37 anonim ***** válasza:
Szinte hetente lehet olvasni , hogy a törökönkél bebörtönöztek valami újság írót aki szidja az Erdogánt. De jól látod csak oroszban voltam 5 éve törökben nem
2019. jan. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!