Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor növik ki a magyarok a...

Mikor növik ki a magyarok a trianonozást?

Figyelt kérdés
Az ország 100 év után még mindig ezen sír. Mikor esnek már túl rajta? Azt hiszik, hogy pofázással, meg trianonos viccekkel, és "A mi kutyánk kölyke" mondogatásával visszaálnak a határok? Egyébként direkt nem használtam E/1 személyt, mert én nem tartozom az ilyen emberek közé, hiába vagyok magyar.

2019. febr. 4. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Olvad el Juhász Gyula: Trianon c. versét, érdemes.
2019. febr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Ez egy erősen provokatív kérdés.
2019. febr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ilyen egyszerű. Ezeket fel kellene dolgozni, foglalkozni vele, természetesen normális keretek között. Nem úgy megy, hogy "hopp, eltelt x év,ideje túl lenni a dolgon". Azzal egyetértek, hogy nem jó a módszer. Az igazságtalannak ítélt dolgokon nehéz túl lenni, normális lezárás nélkül. Tényekkel lehet vitáznk, érzésekkel már felesleges. Ne nézd le ezeket az embereket, akkor csak távolabb kerülsz attól, hogy megértsd őket.
2019. febr. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Mikor növik ki a románok a szlovákok a szerbek meg az ukránok a magyarozást? Az elszakitott területeken élő magyarokat a mai napig meghurcolják lenézik, elnyomják, másodlagos állampolgárként tartják számon.

Hogy lehetne elfejteni több millió ember szenvedéseit?

Trianon levét mai napig is nagyon sokan isszák na magyarázd be nekik hogy nőljenek ki belőle.

De ne érts félre nem vágyom a határok visszállitására ezt teljes abszurdumnak is tartom.

DE ennek ellenére a trianonozás ad egy bizonyos nemzeti öntudatot a magyaroknak, összetartozás érzetét, ami nem rossz dolog.

2019. febr. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hiszed vagy sem, a környező országok sokkal többet foglalkoznak ezzel - nyilván, nekik "rekedt" több százezres kisebbség az országuk területén. De a magyar kérdés folyamatosan jelen van pl. a szlovák közéletben (de szerintem a románban is). Egyrészt belpolitikában is, másrészt árgus szemmel figyelik, hogy a magyar kormány miket lép. Elég csak egy kicsit belehallgatni a szlovák hírekbe. Szerintem a magyar média negyedannyit nem követi, hogy épp a szlovák kormány mit csinál, csak ha épp valami magyarellenes dolog van.
2019. febr. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Amikor visszaáll a rend, és helyretevődik az igazságtalanság.


Keress a YouTube-on ezzel kapcsolatos előadásokat, hogy megértsd a helyzetet.(Azt nem mondhatom, hogy kutass a levéltárakban, vagy tanulj nemzetközi jogot...)

2019. febr. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8%
Igazságtalanság ? Nézz meg egy akkori demográfiai térképet! Olvass utána, hogy a magyar állam , hogy bánt a kissebségeikkel. Pedig lehet csak egy kis szabadságot kellett volna adni és nem szállnak szembe a magyar királysággal.
2019. febr. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
"HIÁBA VAGYOK MAGYAR". Itt írtad le a lényeget. Szomorú.
2019. febr. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Te mikorra növöd ki? Na takarodj vissza fetrengeni a tv-székházba, elvtárs! ;)
2019. febr. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
#7-es Oké lehet, hogy nem bántunk jól velük,de nézd meg te is a nemzetiségi térképet.Színmagyar területek is elcsatoltak.
2019. márc. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!