Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A régi liberálisok akiknek...

A régi liberálisok akiknek fontos volt a vallás, a család, a nemzet, mit szólnának a mai multikultúrális, a nemzeteket lebontani akaró, család intézményét elutasitó, poltikai korrektséget, gendert, meleglobbit folytató liberális agyrémhez?

Figyelt kérdés
Szerintem szégyenkeznének.

2019. márc. 18. 07:07
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Nem én nevezem őket liberalisnak ők nevezik annak saját magukat. Az pedig nem érv hogy azóta volt fejlődés, - tekintve hogy a fejlòdés rossz irányba is tarthat mint ahogy az most is jellmző. De példának okáert ugyanezt volt a helyzet a római birodalom bukásától a tizenötödik századig terjedő közrl ezer év alatt is... szóval meglehetősen nagy ostobaság azt hinni hogy lineárisan haladunk az egyre jobb élet irányába és ami új az jó is.
2019. márc. 18. 10:16
 12/37 A kérdező kommentje:
A liberalizmus deficitjét pedig nagyon jól mutatják itt is az olyan válaszok mint hogy két bites agya van, vagy agymosott az aki kritikával él, és nem hiszi azt hogy a liberalizmus csak jó lehet...
2019. márc. 18. 10:20
 13/37 anonim ***** válasza:
90%

Te úgy írod ezeket a dolgokat, mintha rossz lenne, pedig egyáltalán nem az.

A vallásból és nemzetekből eddig csak borzalmak származtak, népirtás, üldöztetés, kirekesztés, megbélyegzés, háborúk. Erre semmi szükség sincs, amíg ennyi az agyhalott, kétbites nacionalista valláskárosult. Majd ha kihalnak és marad néhány józan, akkor újra el lehet gondolkodni rajta, addig viszont közveszélyes, pont az ilyen emberek miatt, mint amilyen te is vagy.

2019. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
92%
A liberalizmusnak köszönheted, hogy most számítógépen szapulhatod a liberalizmust és a technikai fejlődést. Ha nem lett volna felvilágosodás és liberalizmus, akkor még mindig a sötét középkorotokban élnénk és kivégeznének, ha gondolkodni mersz.
2019. márc. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
93%

Mielőtt félreértésekbe bonyolodnánk: én nem gondolom, hogy agymosott vagy, szerintem csak szimplán nem veszel figyelembe pár faktort, amikor az érveidet írod, illetve, nem vagy szó a liberalizmus valódi jelentésével. Mire is gondolok?


Ugye amennyire olvasom, a te világnézeted a nacionalizmus vs liberalizmusból áll. Azzal vádolod a liberalizmust, hogy vallás-, család-, és nemzetellenes. Ez nem igaz, a liberalizmus nem vallásellenes, csak teret enged a vallás kritikájának is; vallásellenes akkor lenne, ha betiltana vallásokat, de ezt nem teszi. Te szabadon gyakorolhatod a vallásodat, mások meg szabadon kritizálhatják azt. Ez a szabad véleménynyílvánítás alapja.


Családellenesnek nem mondanám; miért lenne az? Mert a meleg pároknak is jogokat akar adni? Szerinted a Te házasságod kevesebbet ér, ha melegek is házasodhatnak? Devalválja a házasságod értékét? Érni fogja bármilyen jogi, vagy társadalmi hátrány a házasságodat, ha meleg párok is egybekelhetnek? Vagy ha a Bibliára hivatkozol: szerinted az rendben lenne, hogy azért, mert én épp fogyókúrázok, te nem ehetsz süteményt?


Aztán vegyük a nemzetellenességet: nem a nemzetet bírálja, mint közös, kulturális összetartó erőt, hanem a nacionalizmust, és abban teljesen igaza van: egy globalizált világban élünk, és a problémáink is globalizáltak; ezeket a problémákat a nacionalizmus többé nem tudja megoldani. Ez van, meghaladtuk. Mire is gondolok? Pl. a klímaváltozás. Hiába vezet be Magyarország szigorú törvényeket a károsanyag-kibocsátás ellen, ha a szomszéd ország telepöfögi a légkört káros anyagokkal. Láttuk a nacionalizmus működésképtelenségét a migrációs krízis során is: Európa képtelen volt egy egységes direktívát kialakítani, mert az egyik ezt akarta, a másik meg amazt; és mivel a probléma egyszerre érintette a teljes EU-t így pont a nacionalizmus, és a nemzeti-szinten-döntés volt a legfőbb kerékkötője annak, hogy egységes fellépést tanusítson az Unió.


Ami a politikai korrektséget illeti... nem tudom miért fáj az ennyire valakinek, ha nem trágárkodhat, és becsmérelhet másokat. Mármint, te kikéred magadnak, hogy a romát cigánynak, a meleget b'zinak, a zsidót bibsinek meg miegymásnak hívd, de ha pl. rád valaki azt mondja, hogy ostoba tahó magyar, akkor rögtön magyarellenességet kiáltasz és hisztériázol, hogy a magyarokat elnyomják, bántják, sértegetik. Nem érzed itt a baromi nagy kettős mércét?


Tudom, hogy a válaszom nem fog megváltoztatni téged. Nem is Neked írom első körben, mert te már döntöttél: te csatlakoztál a nacionalista táborhoz; neked semmit sem érnek az emberi jogok, a tolerancia és az egyéb maszlagok, amiket a liberálisok puffogtatnak. Nem is baj, mi azért harcolunk érted is: tudod, a liberalizmus egyik alapja, hogy bár mi nem értünk egyet veled, de kiállunk a Te jogodért is, hogy elmondhasd, amit gondolsz.

A válaszomat mindazonáltal azokhoz írom, akik egy táborban sincsenek: a liberálisok nem démoniak, nem gonoszak, nem fizet meg minket senki, nem akarjuk tönkretenni a nemzeteket, nem akarjuk tönkretenni a csládokat, nem akarjuk a vallásokat eltörölni; szabadságot, és emberhez méltó viszonyokat szeretnénk még azoknak is, akikkel nem értünk egyet.

2019. márc. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló aki szerint a vallás és a nemzet eddig csak borzalmakhoz vezetett, ezt komolyan gondolod vagy direkt csak provokálni akarsz?

Éppen a nemzetek hozták el a szabadságot és a békét. Ameddig multirkulturális birodalmak, államok voltak, folyamatosan el voltak nyomva egyes tarsadalmi retegek, nepcsoprtk. Pl itt volt az Osztrak-Magyar Monarchia... kozel 20 kulonbozo nemzetiseg élt egyutt, es az allamot jelento ket csoport a magyar es az osztrak még egyutt sem tette ki a teljes lakossag 50 szazalekat. Magyarul az akkori 52 millio emberbol 30 millio nem tanulhatott a sajat nyelven, nem gyakorolhatta a szokasait, nem volt erdemi beleszolasa a kozeletbe, allando kireksztesnek volt kiteve csak azert mert mas nyelvet beszelt, allandoak voltak az atrocirasok, gyilkossagok es belso problemak is, aminek a huszadik szazad egyik legveresebb haboruja lett a kovetkezmenye 1914-ben. Ami aztan ugye magautan vonta a masodikat js... de még ez sem volt eleg. Amikor Jugoszlaviaban mar csak szerbek szlovenek horvatk bosnyakok éltek együtt még az is sok volt es ujabb veres meszarlas kovetkezett a 1990tol... de nezhetjuk afrikat is, ahol ugyancsak allando meszarlasra ad okot máig hogy kulonbozo etnikai csoprtok élnek adott helyen osszezsufolva. Szazmilliok életébe kerültek már az ilyen multikulti államok. És mindig akkor lett béke a gyilkolászádsnak, ha önálló nemzetté válhatott az adott népcsoport... szóval ne beszéljünk már akkora hülyeségeket hogy a nemzet csak borzalmakhoz vezetett. Én értem persze, hogy jól hangzik ez hogy az emberek egyesüljenek, legyen egy nagy közös békés emberiség, ahol az összes ember egyenlő... de ez borzasztó naív és ostoba gondolat. Jogaikban lehetnek egyenlőek az emberek, de az egyenlőség nem jelent egyformaságot. Sokezer féle ember van, más-más nyelvvel, vallással, szokással, értékrendekkel, múlttal, igényekkel... ezeket külön külön kell kezelni. Fel kell fogni, hogy ez a béke kulcsa. És tudom most majd hozzák itt példának az USA-t, de az USA az egy nagyon sajatas helyzetu terulet, az indiánokat akik ott éltek és volt közös

2019. márc. 18. 12:17
 17/37 A kérdező kommentje:
... es volt kozos multjuk, mar nem tudnak beleszolni semmibe. Marpedig biztoshogy megtettek volna ha tudjak.
2019. márc. 18. 12:18
 18/37 A kérdező kommentje:
Tizennyolcas! Ha igazan erdekelnek a szabadsagjogok es tenyleg liberalis vagy, akkor a politikai korrektseget, metoot, ferfiak tobbseget ostoba gonosz lénynek hazudo ultrafeminizmust, a szexualis aberreciokat normalisnak beallito gendert vagy vegletesen tultolt melegjogi mozgalmakat, amiket ugyancsak a liberalisok tamogatnak mivel magyarazod? Pedaul azt tudtad hogy a sved feministak tuntikeztek erte hogy allattal szexelhessenek az emberek? Vagy azt tudtad hogy hollandiaban van pedofilia toleralasaert kampanyolo prt? Vagy hogy a gender neveben mar volt pelda arra hogy férfi indult nők ellen sportversenyen es gyozott? Ha liberalis vagy es nem agymosott ember aki ezeket letagadja annyival hogy ez biztos csak jobboldali propaganda, akkor szerintem megertheted hogy a liberalizmus nem úgy mukodik ahogy kellene es nem ugy mukodik ahogy a klasszikus liberalizmus mukodott. Egy igazi liberalis ezeket az agyrémeket nem tagadja le hanem kuzd ellenuk. Persze elhiszem konnyebb azt mondani hogy en a gonosz nacionalista tabort valasztottam... de ez baromsag. Egeszsegesen vagyok nacionlista, s kozben libereralis. Hiszek abban hogy a torveny senkivel se kivetelezzen! Vallom, hogy az embereknek vallastol, nemtol, kortol, rassztol fuggetlenul joga van szavazni, tanulni, dolgozni, autot vezetni, elmondani a gondolatait. Nem akarok senki megolni, kirekeszteni megalazni. De ennyi. Eddig tart a jogegyenloseg es nem tovabb. Magyaran nem demokratikus tobbletjogokat adni négereknek, nőknek, melegeknek, más vallásu embereknek, és nagyon nem jogos kényszerítrni valakit arra hogy olyanokkal éljen együtt a saját hazájában akivel nem akar.
2019. márc. 18. 12:36
 19/37 ConnectCare ***** válasza:

Szóval az egyenlő jogokban hiszel.


Vagyis akkor szerinted a melegek házasságát be kellene vezetni?

2019. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Érthetően leírtam meddig terjed a jogegyenlőség.
2019. márc. 18. 14:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!