Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A régi liberálisok akiknek...

A régi liberálisok akiknek fontos volt a vallás, a család, a nemzet, mit szólnának a mai multikultúrális, a nemzeteket lebontani akaró, család intézményét elutasitó, poltikai korrektséget, gendert, meleglobbit folytató liberális agyrémhez?

Figyelt kérdés
Szerintem szégyenkeznének.

2019. márc. 18. 07:07
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
67%
Szia, én liberálisnak vallom magam és az általad felvázolt "szélsőséges liberalizmussal" nyilván nem értek egyet. Őszintén szólva szerintem az már nem is liberalizmus. Szerintem hasonlóan vélekedek róla, mint a jobboldaliak a nácizmusról. És szerencsére ezeket a szélsőséges nézeteket is csak egy elenyésző kisebbség osztja, ugyanúgy, ahogy náciból sincs sok. Sajnos a kisebbségek olykor mindkét oldalon hangosak, de ebből nem kell messzemenő következtetéseket levonni. Az emberek többsége a középmezőnyhöz húz, valójában nincs nagy különbség a liberális és a konzervatív gondolkodásúak között. Sajnálom, hogy a politika és a média ezeket a különbségeket kiélezi és az embereket egymás ellen uszítja.
2019. márc. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom így van e De én is szeretném azt hinni hogy tényleg csak hangosabbak az ostobák!
2019. márc. 18. 15:31
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Észak-Korea is egy független nemzet.Akkor Észak-Koreában szabadság van?


A függetlenség és a szabadság nem egyenesen arányos.


A liberalizmus lényege mindig is arról szólt,hogy szabadon élj,tehát semmi köze a család intézményéhez.

Ha akarsz élhetsz családban,ha nem,nem.


A sok illiberálisnak inkább az a baj,hogy a mai család nem egyenlő egy apa által uralt erőszakrendszerrel,ahol a nőnek és a gyerekeknek kuss van,ahol a családon belüli erőszak elfogadott.


Egy liberális ember számára a család sokszínű,nemcsak egyféle család létezik.

És igen,vannak akik család nélkül élnek,vagy nincsenek rokonaik.

Nekik sokkal nehezebb az élet,de ők egyedül is megállják a helyüket az életben.

Nem hinném,hogy kevesebb értékű lenne azoknál akik másokon vagy egymáson élősködnek vagy másokat birtokolnak.


Az a véleményem,hogy te sosem voltál liberális...

2019. márc. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

23-as, igazad van. És szerintem azzal senkinek nincs is baja, hogy liberálisan gondolkozva nem ítéljük el a sokszínű családokat, sem a családtalanokat.

Az eredeti kérdésben viszont az szerepel, amit (szerintem tévesen) sokan gondolnak, hogy a liberálisok a családok sokszínűségét akarják erőltetni, betiltják az apa-anya szavakat, elítélik a hagyományos családban élőket, reklámozzák az átlagtól eltérőt, stb.

Holott erről elvileg szó sincs. Ha van olyan, aki felháborodik azon, hogy pl egy filmsorzatban miért csak hagyományos családok szerepelnek, miért nincs egy meleg pár sem, vagy egy kevert rasszú család, vagy egy gyerekét egyedül nevelő szülő sem, azok megint csak a "szélső liberálisok", akik átestek a ló túloldalára.

Egy valódi liberális elfogadja a kisebbségeket, de nem kívánja azt, hogy felül legyenek reprezentálva vagy, hogy az érdekeik előbbre valók legyenek a többségénél.

2019. márc. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
És még annyi, hogy le merem fogadni, hogy a konzervatív, jobboldali, nemzeti gondolkodásúak többsége ugyanígy gondolkozik.
2019. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Huszonhármas Észa-Korea kommunista állam és a kommunisták azt vallják hogy a cél a kommunizmus, azaz az osztály és államok nélküli táradalom elérése ahol nincsen karhatalom, vezetes, nincsenek nemzetek mert az összes állam egyesült... Proletárok egyesüljetek! Ez a mottó. Nem ismerős? Szóval igencsak rossz példával élsz, vagy fogalmad nincs az ideologiákról.

Másik téma, férfi uralja a családot és az a jó? Bár ezt nem mondtam egy szóval sem,de ha már így ezekkel a szokásos eltulzótt demagóg feminisita hülyeségekkel jössz, akkor csak hogy dühönghess, igen, normális határokon belül megvannak a szerepek a családban, persze elhiszem hogy neked a család csak annyit jelent amit a neten olvasol rola, hogy apuka elveri a családját és kiszolgáltatja magát, a szegény nő pedig kénytelen mosogatni, de ez koszonoviszonyban sincs a tényekkel. Es ha mar csaladon beluli eroszak. Tudtad hogy a gyerekeket csupan az esetek 24 szazalekaban veri a férfi, a tobbi esetnel a nők a bunosok? Tudtad hogy a bűnügyi stafisztikak szeront ferfi not es no ferfit ugyanolyan gyakran gyilkol meg, vagy peldaul tudtad hogy sokkal kevesebbszer,csupan az esetek 15 szazalekaban uti meg eloszor a ferfi a not?

2019. márc. 19. 07:08
 27/37 A kérdező kommentje:
Mondjuk az még erdekelne hogy az iszlamot amelyik tenyleg a ferdi felspbbrendusegsrol szol, akkor megis miert fogadjak el sokan? Ja mert meg kell mutatni milyen toleranciabajnokok vagyunk... micsoda gusztalan elvtelen viselkedes ez? Persze ezeket ugyis hiaba magyarazom nektek, agymosott demagóg emberként éltek, akiknek a liberalizmus annyit jelent, hogy a saját önző érdekeitek ki legyenek szolgálva, lehessen hisztizni, mártirkodni, siránkozni, hazudozni, eltúlozni... ez nektek a liberalizmus. Hát nekem nagyon nem. Az a liberalizmus amiben én hiszek a politikai korrekt cemzúrázás, az acsarkodás, a túltolt feminista mártirkodás, a szexualis aberrációk támogatása és az értékeink megtagadása nélküli liberalizmus, a klasszikus liberalizmus, ami a normalitást képviselte,s nem ez az a mai agyrém. Mert ez nem jobb mint a kommunizmus. Ez ellensege egy igazi liberalisnak.
2019. márc. 19. 07:19
 28/37 A kérdező kommentje:
Huszonnegyes pedig jelkepesen kap egy sört vagy csokit tőlem, mert végre valaki megertette mirol szól a kérdés. Eppen ezekről, hogy tultoljak az egyenlosdit bizonyos kozossegek, pl a melegek, nők, négerek,s ez mar a jogban is megmutatkozik, tobbletjogokert kuzdenek, ami sohasem demokratikus. Emiatt a mai liberalizmus amikor az ilyesmit tamogatja akkor megtagadja onmagat, a sajat elveit, hiszen egyenloseg helyett mar egyenlobbseget jelent, kivételez.
2019. márc. 19. 07:27
 29/37 ConnectCare ***** válasza:

"tultoljak az egyenlosdit bizonyos kozossegek, pl a melegek, nők, négerek,s ez mar a jogban is megmutatkozik"


Kedves kérdező!


Mondj már egyetlen példát, ahol egy melegnek, nőnek vagy négernek egy átlag fehér férfihoz képest többletjoga van!

2019. márc. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Ha diktatúra van,akkor mindegy,hogy kommunista vagy kapitalista.


Az országot nem lehet elhagyni,és az országon belül zsarnokság uralkodik,akkor az az ország nem szabad.


Évszázadokkal ezelőtt a független államok azért jelentették a szabadságot,mert akkor még nem volt olyan közösségek,mint ma mondjuk az Európai Unió.


Pláne ha egy közösséghez önként csatlakoztunk,akkor az nem elnyomás.

És ha a pénze is kell,akkor a feltételeit is el kellene fogadni.


Tudom,a hozzád hasonló gondolkodásúaknak a liberalizmus csak addig szép,amíg végtelenségig lehet vagyont halmozni,a többi hozadékát pedig eltörölnéd,csak a világ nem így működik.

2019. márc. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!