Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért ennyire...

A magyarok miért ennyire munkamániások?

Figyelt kérdés

Amikor az utcán megyek, akkor is erről hallom beszélni az embereket, meg a vénasszonyok is ezt kérdezgetik az ismerőseiktől, hogy "na, oszt hol dógozol?" vagy "a fiú dógozik már?", "na, jól teszi ha dóugozik".

A rokonaim is folyamatosan ezt kérdezgetik, hogy dolgozok-e már, miért nem dolgozok, meddig tanulok még. Meg ha valaki fiatal létére éppen otthon van délelőtt vagy az utcán sétál, akkor a hüledező, felháborodott tekintetek a nyugdíjasoktól, hogy hát ez vajon miért nem dolgozik. Még egyszer az orvosnál is megkérdezte az asszisztens tőlem, hogy miért délelőtt mentem, nem dolgozok?

Szerintem ez már rohadt idegesítő és szánalmas, az sem jó ha valaki nem dolgozik, persze ez többnyire nem saját döntés, hanem egyszerűen sehova nem veszik fel, de a munka felmagasztalása sem szerencsés, főleg ismerve a magyarországi munkakörök többségét (kb. betanított munkás, segédmunkás, eladó-pénztáros, raktáros és ügyfélszolgálatos ).


2019. márc. 20. 08:19
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Én arról beszélek, hogy természetesnek veszik, hogy valaki dolgozik, miközben nem éppen könnyű munkahelyet találni.
2019. márc. 20. 09:13
 12/37 anonim ***** válasza:
54%

Egyébként ezt már én is megfigyeltem, hogy a magyarok rettenetesen bele vannak betegedve a munkába. Semmi másról nem szól az életük, csak az evés, alvás, munka. Apám faluban él és ki sem mozdul onnan, csak ha dolgozni megy. Semmit nem tud az egész világról, csak azt, ami őt közvetlenül éri, ami hatással van a proli kis életére. Ha elé raknál egy vaktérképet Európáról, nem tudná megmutatni rajta, hogy melyik ország melyik, ha megkérdeznéd tőle, hogy a 100 millióban hány nulla van, azt sem tudná megmondani. Nem is nagyon érti a millió és a milliárd közti különbséget. Hazamegy a munkából és megy ki kapálni a kertbe, néha bemegy, behúz pár felest és néhány doboz sört, hétvégén kocsma. Ennyi az élete. Munka, alvás, evés, ivás.

Tudom, hogy az apámról van szó, de akkor is, rettenetesen jó betekintést nyújt a magyar átlagember életébe, ha őt nézem. A faluban, ahol él, szinte mindenki ilyen. Ismerem őket, mivel nagyszüleim faluja, rengeteg nyarat töltöttem ott óvodától egészen gimi elejéig. Az egész magyarázatot ad amúgy arra is, hogy a magyarok miért dőlnek be annyira a Fidesznek. Tényleg az a válasz, hogy ennyire parasztok és prolik, ahogy az első válaszoló is írta. Hiába pontozzátok le, igaza van.

2019. márc. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 mindentudó99 ***** válasza:
58%
Nem munkamániások a magyarok csak tudod nem szeretnek éhenhalni. Nekem is az a rögeszmém hogy 7.- e körül szeretek fizetést kapni. Szeretem elverni a Szépkártya juttatást és az éves bónuszokat is De hát én már csak ilyen maradi vagyok. Az hogy te nem találsz munkát a mai világban az a te szégyened. Hogy milyen munkák vannak ? Olyan amilyen ha élni akarsz elvállalod aztán várod az alkalmat hogy tovább lépj. Előrébb lépj. Mint más normális ember. Bármilyen hihetetlen iskolából kiesve nem leszel gyárigazgató. Aki meg egy gyárban dolhozza végig az életét akkor ott. Az az ember is ember.
2019. márc. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
42%

"Nem munkamániások a magyarok csak tudod nem szeretnek éhenhalni."


Más országokban nem munkamániások az emberek és mégsem halnak éhen. Lehet, hogy alacsonyabb korrupciós szinttel nem kellene annyit robotolnotok. Erre nem gondoltál még?

2019. márc. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
53%
Jól van balázska, látom már kijózanodtál.
2019. márc. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
36%
Menny inkább dógozni, ne itt írogass!
2019. márc. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Szerintem már csak idő kérdése, amíg bedől ez a rendszer, ahogy bedőlt már a jobbágyság, rabszolgaság, kommunizmus, abszolutizmus stb.

Hosszú távon a kapitalizmus sem fenntartható, nem valósítható meg a folyamatos profit termelés, a kör előbb utóbb bezárul és összeomlik minden

2019. márc. 20. 11:38
 18/37 anonim ***** válasza:
94%
Már csak 1 kérdésem van ezek után: ha szerinted előbb-utóbb összeomlik a kapitalizmus, mi jön utána, milyen gazdasági formula?
2019. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Nem tudom, igazából elég reális, hogy idővel a legtöbb hagyományos pozíció eltűnik, vagyis inkább úgy mondom, hogy automatizálják, robotok, programok végzik majd el a munkát, amikor már ez lesz kifizetődőbb a vállalatok számára (el fog érkezni az idő, amikor olcsóbb lesz és a profit miatt meg fogják lépni a változtatást). Ekkor a hatalom és a pénz azok kezébe kerül véglegesen, akik az informatikai és mérnöki feladatok terén végeznek robotokkal, szoftverekkel nem helyettesíthető tevékenységet, ez szerintem a tervezés, kutatás-fejlesztés, programozás, optimalizálás, egyelőre az ellenőrzés, karbantartás nem tudom megmarad-e, nekem automatizálhatónak tűnik legalább a mérések elvégzése erre vonatkozóan, de még a kiértékelés és a szükséges megelőző, korrigáló intézkedések elvégzése is. Ezen túlmenően valamilyen szinten biztos szükség lesz még gazdasági szakemberekre, akik rendszerszemléletű gondolkodással igyekeznek a vállalatok működésének gazdaságosságát fenntartani.

A többi ember pedig ebből a rendszerből kiszorul, egyszerűen nem lesz munkája, aztán onnantól csak azok kezében lesz a sorsa, akik rendelkeznek az erőforrásokkal. Ott meg aztán tényleg bármi lehet, akár pozitív fordulat, akár negatív fordulat.

2019. márc. 20. 11:58
 20/37 anonim ***** válasza:
45%

Én azon csodalkozok, hogy amíg más országokban a 4 napos munkahèten agyalnak és azon, hogy napi 6 óra munka elég legyen, vagy legyen lehetőség home officra, addig itthon mindenki belegebed a munkába 12-16 órákat letolnak heti 4-5x.

Ha esetleg felveted, hogy szerinted ez nem normális, napi 6-8 óra munka elégnek kéne, hogy legyen, akkor te vagy a lusta, munkakerülő. Home officeròl ne is beszéljünk, rengeteg ember szerint az nem munka..

Én csak is kizárólag 8 órás munkákat vagyok hajlandó elvallalni. Számtalanszor megkaptam, hogy büdös a munka meg lusta vagyok. Amiért nem csak aludni szeretnék hazajarni és nem csak képről szeretném ismerni a családom..

Elhiszem, hogy valakinek a karrier a legfontosabb. Nekem egy eszköz, hogy pénzhez jussak, nem akarom munkával tölteni a napom nagy részét.

2019. márc. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!