Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért ennyire...

A magyarok miért ennyire munkamániások?

Figyelt kérdés

Amikor az utcán megyek, akkor is erről hallom beszélni az embereket, meg a vénasszonyok is ezt kérdezgetik az ismerőseiktől, hogy "na, oszt hol dógozol?" vagy "a fiú dógozik már?", "na, jól teszi ha dóugozik".

A rokonaim is folyamatosan ezt kérdezgetik, hogy dolgozok-e már, miért nem dolgozok, meddig tanulok még. Meg ha valaki fiatal létére éppen otthon van délelőtt vagy az utcán sétál, akkor a hüledező, felháborodott tekintetek a nyugdíjasoktól, hogy hát ez vajon miért nem dolgozik. Még egyszer az orvosnál is megkérdezte az asszisztens tőlem, hogy miért délelőtt mentem, nem dolgozok?

Szerintem ez már rohadt idegesítő és szánalmas, az sem jó ha valaki nem dolgozik, persze ez többnyire nem saját döntés, hanem egyszerűen sehova nem veszik fel, de a munka felmagasztalása sem szerencsés, főleg ismerve a magyarországi munkakörök többségét (kb. betanított munkás, segédmunkás, eladó-pénztáros, raktáros és ügyfélszolgálatos ).


2019. márc. 20. 08:19
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező miért írtad, hogy már nem sokáig fogsz élni? Éhenhalsz mert nincs munkád? Nem lett volna jobb munkát keresni ahelyett hogy azon agyaltál volna hogy miért sopánkodnak emiatt?


Közumnka biztos van. Menj el a Polgár Jenő hivatalba. Ha a világ illúzió nem mindegy hogy meddig marad fent a rendszer?


Egyébként mivel nem tudunk jobbat ugyanez fog tovább menni. Ugyanazt folytatják a tűlélők is

2019. márc. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Nekem mindegy, csak kíváncsi voltam mi értelme ennek a munkaközpontú életfelfogásnak, amit sokan vallanak Magyarországon. De ha nekik ez a megfelelő..leszarom én már amúgy, dolgozzanak akkor tovább büszkén, szerencsére nem fogok ebben részt venni közeli halálom miatt.
2019. márc. 20. 15:23
 33/37 anonim ***** válasza:
81%
Következő életedben azt hiszed nem kell majd dolgozni? Ugyanezt a be nem fejezett élethelyzeted kapod vissza.
2019. márc. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
Nincs semmiféle következő élet szerencsére.
2019. márc. 20. 15:30
 35/37 anonim ***** válasza:
10%
Elég megnézni az átlag magyar ember lelkiállapotát és hamar választ kaphatsz erre. Többségben csupa irigykedő, rosszindulatú, életunt emberek. Nem véletlenül vagyunk Az EU legtöbb alkoholt fogyasztó tagországa. A magyar ember egyszerűen nem tud kultúráltan szórakozni és mit kezdeni a szabadidejével. A legtöbben csak az ivászatban látják az egyedüli szórakozást,ami elég szomorú tény. Én sosem unatkoztam, mikor munkanélküli voltam is, mindig találtam magamnak hasznos elfoglaltságot: nyelvtanulás, új programok használatának megtanulása, új ismeretek elsajátítása,sportolás, stb. De a legtöbb magyar lekezeli az ilyen tevékenységeket. Ezért soha nem fognak egyről a kettőre jutni és folyamatosan el fognak szegényedni, mert ez a sorsuk.. De aki csak a munkát látja az egyetlen hasznos tevékenységnek, az már lelkileg és szellemileg most is egy nagyon szegény ember, csak nem tudja felfogni..
2019. márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
#35-ös vagyok, még azt hozzá tenném, hogy azon tevékenységek nélkül, amiket akkor végeztem mikor munkanélküli voltam, a jelenlegi munkám sem lenne, ami igen komoly nyelvtudást és egyebeket is igényel, amiket azidő alatt tanultam meg, mikor munkanélküli voltam és a jelenlegi munkámmal 5x annyit keresek mint az azelőttivel, szóval nekem megérteni akkoriban nem dolgozni.:)
2019. márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Ha esetleg a "közeli halálom" miatt azt jelenti, hogy végezni akarsz magaddal, akkor feltétlenül keress segítséget! Nagyon sokat tud segíteni (én is jártam terápiára).


Hogy a kérdésedre válaszoljak: tudom, mit érzel, mert a munkanélküliekbe előszeretettel rúgnak bele.

Én kettéválasztom: dolgozni igenis szeretek (volt már több munkahelyem, mindenhol nagyon jó voltam), de ha nem becsülnek meg, netán csicskaként kezelnek, akkor az nem megy!!!

Nekem a terápia visszahozta az életkedvemet, most vágyom, hogy dolgozzam és független legyek. Viszont a korábbi zsákutcákba (csicska melókba) még mindig nem érzem úgy, hogy rövid távon se kéne részt venni, így most próbálok másik területre "betörni".

Ha nem sikerül, akkor meg elmegyek majd önkénteskedni egy évre Böjte Csabához, ez a tervem.

2019. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!