Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért ennyire...

A magyarok miért ennyire munkamániások?

Figyelt kérdés

Amikor az utcán megyek, akkor is erről hallom beszélni az embereket, meg a vénasszonyok is ezt kérdezgetik az ismerőseiktől, hogy "na, oszt hol dógozol?" vagy "a fiú dógozik már?", "na, jól teszi ha dóugozik".

A rokonaim is folyamatosan ezt kérdezgetik, hogy dolgozok-e már, miért nem dolgozok, meddig tanulok még. Meg ha valaki fiatal létére éppen otthon van délelőtt vagy az utcán sétál, akkor a hüledező, felháborodott tekintetek a nyugdíjasoktól, hogy hát ez vajon miért nem dolgozik. Még egyszer az orvosnál is megkérdezte az asszisztens tőlem, hogy miért délelőtt mentem, nem dolgozok?

Szerintem ez már rohadt idegesítő és szánalmas, az sem jó ha valaki nem dolgozik, persze ez többnyire nem saját döntés, hanem egyszerűen sehova nem veszik fel, de a munka felmagasztalása sem szerencsés, főleg ismerve a magyarországi munkakörök többségét (kb. betanított munkás, segédmunkás, eladó-pénztáros, raktáros és ügyfélszolgálatos ).


2019. márc. 20. 08:19
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Az emberi jellemet ismerve nem az lesz, hogy akkor ingyen hozzájuthatnak a javakhoz azok is, akik semmit sem tesznek érte, hanem majd egyszerűen hagyják őket éhen halni vagy megtalálják a módját a hasznosításuknak (például energiaforrásként felhasználják majd ezeket az embereket, bár nem tudom ebben mekkora potenciál rejlik).
2019. márc. 20. 12:08
 22/37 anonim ***** válasza:
34%

Balázska, attól, hogy leírod több felhasználóról ugyan azt, még továbbra is egy lusta, semmirekellő, munkakerülő, szűz fiúcska maradsz..

Nyomorék.

2019. márc. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj, de én nem vagyok semmiféle Balázska, fogalmam sincs, hogy ki lehet ő egyáltalán..
2019. márc. 20. 12:34
 24/37 anonim ***** válasza:
31%
Ez a vérünkben van, jólétet megvető, szolgalekű, gólem nép vagyunk. Legyen hatalmon akármilyen kormány, ezen soha nem fog semmi változtatni és a nép mindig meg fogja követelni hogy eltapossák és kihasználják.
2019. márc. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
45%

Én pl. nem vagyok munkamániás. Erre mit lépsz?


Először inkább lektoráljátok le a tüntizős molinókat! :D

2019. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Előbb fogsz te éhen halni, minthogy a kapitalizmus bedőlne
2019. márc. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Nekem már mindegy, nem sokáig fogok élni, ezeket csak azoknak írtam, akik annyira betonbiztosak abban, hogy ennek a rendszernek soha nem lesz vége.
2019. márc. 20. 14:19
 28/37 anonim ***** válasza:
Egyszer mindennek vége lesz. A Nap vörös óriássá puffad és elnyeli a Földet. aztán amikor az androméda galaxissal ütközünk a Nap is szétesik.
2019. márc. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
A világ, amit érzékelsz, csak egy illúzió.
2019. márc. 20. 14:54
 30/37 mindentudó99 ***** válasza:
Nem tudom honnan veszed hogy aki dolgozik az munkamániás is. Az egyik nem következik a másikból. És már megint a robotok. Nem sokára eljutunk az alapjövedelemhez is ugye?
2019. márc. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!