Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a kifogásokat keresik...

Miért a kifogásokat keresik az emberek? Miért az államtól várják a megváltást?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy az esetek nagy részében olyan emberek hisztiznek az aktuális életszínvonaluk miatt, akik kb a kiujjukat sem képesek megmozdítani azért, hogy valami változzon.


Egyik reggel kb. 20-25 év között eladó a kasszában kiabál a másiknak, hogy ki kéne menni külföldre, 'mer az Orbán !!! szar fizetést ad nekik itthon.

Munkámból kifolyólag rengeteg embernek látok bele az életvitelébe.

8 általánossal rendelkező gyári melósok panaszkodnak... úgy kb minden miatt. Náluk is külföld a fő célpont.


Nem fér a fejembe, hogy az aki itthon életképtelen, az miért gondolja azt, hogy az országgal van a baj? Itthon arra képes, hogy egy munkaFOLYAMATOT tanítsanak be neki, és azt végezze folyamatos műszakban. Na már most az ilyen ember miért gondolja azt, hogy kint majd lesz belőle valaki?


Nem értem azt sem, hogy miért tilos itthon az, hogy valaki mondjuk képezze magát?

Fel nem tudom fogni, hogy képesen emberek gyárakban, botlokban dolgozni évekig..



2019. márc. 27. 19:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Talán azért,mert a felsőoktatás drága.


Drága az albérlet,hála a CSOK-nak.

2019. márc. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám februárban 26napot dolgozott, túlórázott, a fizu 180netto. Nem talál másik munkát, előző munkahelye megszűnt, azelőtti megszűnt, azelőtti megszűnt. Ha panaszkodik én megértem.

Persze neked is igazad van ott, hogy mindenkinek meg van a lehetősége tanulni, küzdeni, csinálni és elérni egy célt.

De valljuk be, sokan nem alkalmasak rá, vagy nem elég okosak, vagy nem elég talpraesettek, kitartóak. Igy jártak, de nem lenne muszáj kiszúrni a szemüket minimálbérrel, meg be nem jelentéssel, meg azzal a sok fäszsággal amivel a legtöbb munkáltató kibäszik az emberekkel.Nyilván azokra az emberekre gondolok akik megérdemlik, hogy a tisztességesen elvégzett munkáért tisztességesen megkapják a kicseszett pénzt. Csak nagyon sok helyen lehúzzák,átbässzák az embert. Azért hibáztatják az országot mert a munkahelyek 90%-ban ilyen főnökségnek kell dolgozni.

Mindezt mondom úgy, hogy én szakmát végeztem, ami meglehetősen sokrétű és egy élet is kevés, hogy ne tanuljunk benne újat, mivel egyfajta alkotás az egész. Szegény családból jöttem, ezért értem meg az egyszerű, néha buta de jóindulatú ember panaszait. Persze sok tróger kretén van, akik csak szaporodnak ezerrel és minden generációval egyre csak lehúzzák az emberiség IQ átlagát.

2019. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

Mert kifogásokat keresni könnyebb, mint tenni a problémád ellen.


Óriási viccnek tartom én is, amikor kb semmihez nem értő biorobotok kimennek megváltani a világot külföldre.

Pár emberről tudok itt a környéken. 2 hónapon belül rendre hazajött mind. Volt amelyik Liverpoolban még a szobát (nem lakást!!) sem bírta fizetni. Ez van, ha az ember valós tudás nélkül megy ki .


A legtöbben azt nem értik meg, hogy a munkájuk értékét fizetik meg.

Aki ért valamihez, van egy HASZNÁLHATÓ szakmája, vagy HASZNÁLHATÓ diplomája, amikre igény is van, akkor teljesen biztos, hogy jó élete lesz.


Anno én is gyárban vegetálgattam, ledöbbentett az, hogy 30+ éves, még mindig szülőkkel lakó emberek arról beszélgetnek, hogy szerintük jónak számít a 150 ezres fizetés. Na, mondom ilyen nem akar lenni.

Munka mellett képeztem magamat több, mint egy évig.

Jelenleg versenyszférában dolgozok, alsó hangon 3x annyit keresek, nem függök senkitől, és semmitől.


Rengeteg mindennel pénzt lehet ma keresni, csak érteni kell hozzá. Ahhoz meg ugye kell egy kis erőfeszítés.

De a magyar átlagnak az nem pálya. Meló után esetleg szóba sem jöhet képzés, vagy akármi. Sietni kell haza, mert kezdődik a barátok közt 3013124234. része.

2019. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Játsszunk egy kis legyen ön is milliomost :))


Ki emeli az árakat, adókat nyugati szinvonalúra?

a./ a Kormány

b./ a kasszás Erzsike


Ki tartja a béreket balkáni szinvonalon?

a./ a Kormány

b./ a kasszás Erzsike

2019. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Alain Delon ***** válasza:
Mondjuk munka mellett nem biztos, hogy olyan könnyen tudja valaki képezni magát.
2019. márc. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

40 évig úgy szocializálták az embereket, hogy ne foglalkozzon a feladatán kívül, mert az állam mindenről gondoskodik. Akiben ez természetesen rögződött, az ebben a szellemben neveli a gyermekeit is, akik pedig azt hallják a politikai csatározásokban mi mindent nem csinál meg az állam.

Természetesen nem csak a fiatalok hajlamosak másokat okolni, másoktól elvárni a segítséget. Nos, aki menni akar innen, kipróbálni magát, az hadd menjen. Aztán vagy megtetszik neki, amibe belecsöppen, vagy nem. Ezért is léptünk be az unióba! Pl. a szabad munkaerőáramlás miatt.

2019. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A tanulás nem csak a jó képességek vagy szorgalom kérdése.

1. Mert Magyarországon szinte tiltott tudás mindaz, amivel tényleg jól lehet érvényesülni a munkaerőpiacon vagy sikeres vállalkozóként.

2. Számos képzés ennek ellenére mégis drága.

Például én szerettem tanulni. A fősuli végére mégis arra jöttünk rá hogy jól átvertek minket. Túl sokat fektettünk be (időt, pénzt, tanulást), de az eredmény meg nulla. Mert semmi olyan ismeretet nem kaptunk ami az üzleti életben (alkalmazottként vagy vállalkozóként) hasznos lenne.

Vagy a tévében volt, de a neten is fent van valahol, hogy hegesztő tanfolyamon a hallgatók nem is láthattak a gyakorlatban hegesztő készüléket, nem hogy 1 cm varratot húzhattak volna. Aztán a munkafelvételen a semmit sem érő "képzés" miatt így kellett leégetni magukat ahogy ezen a komikus filmrészleten:

https://www.youtube.com/watch?v=qdOKEUtOJ7E

Vagy kertészmérnökök meg más mezőgazdasági diplomások egy árva szót nem tanulnak arról hogyan hozzanak létre és működtessenek egy saját vállalkozást vagy másét. A növények latin neveit persze meg kell tanulniuk, de annak tudása teljesen hasznavehetetlen az üzleti életben. Abból sikeres nem fog lenni, sem alkalmazottként, sem maszekként.

2019. márc. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

#7

Csak egyetlen apróság: a kertészmérnöknek mi a haszna abból, ha tudja, mi a latin neve a jácintnak?

2019. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem ertem en sem ezt a kulfold a celt... Amennyi penzt ott kinalnak egy olyannak aki nem tud nemetul annak a duplajat megkeresem itthon gyari meloskent :) nem lehetseges? Dehogynem! Jo nekem nem 8 altalanosom van es kozepsulin ekonomiat tanultam, de kis utana jarassal, kis torvennyel megtalaltam azt a kis kaput amivel megkapom kezre a bruttot... Igy nem szaros 1200at kapok orankent hanem 1800at, persze csak ha elfogadom :) de hulye lennek, ha kaphatok 2500at is. Letezik ilyen ut is, nehez az utana járása de ha van gogyid akkor meglehet :D

Csak megsugom, a cegeknek mindegy, hogy kinek fizeti ki a kotelezoket, neked vagy az allamnak, mert igy is ugyis is ki kell fizetnie :D

2019. márc. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A 2-es megközelítése jó, tetszik.


"Miért a kifogásokat keresik az emberek? Miért az államtól várják a megváltást?":

Volt egy időszak (2004-2008 közt), amikor rengetegen elkezdték ezt a sablonos szöveget nyomni hasonló megközelítéssel. Lett egy világválság (2008), majd szép fokozatosan egyre többen elkezdtek szívni miatta (egyre kezelhetetlenebb hitel-visszafizetések, stb.). Akkor meg jó volt, hogy az állam ott volt sokak mellett...


Röviden: kipróbáltuk ezt, nem ment. Kipróbáltuk azt, nem megy. Az öngondolkodásra, tartalékolásra vajmi kevesen figyeltek még akkor is, amikor jobban állt a szénánk

Most akkor mi a jó? Mit akarunk? Van, akinek nagyon jól megy, így ostorozza azt, akinek sajnos nem megy annyira jól, de a valódi, mögöttes okot (hogy ez miért van az adott embernél, hogy nehezen él meg) csak ő tudja pontosan.


Szerintem fölösleges egymást piszkálni, mert mint látjuk: 1× fent, 1× lent.

2019. márc. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!