Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nekem rossz, akkor mindenki...

Ha nekem rossz, akkor mindenkinek legyen az?

Figyelt kérdés

Meg vagyok elégedve a Fidesszel, a munkámmal, a béremmel. Nekem nem kell több ennyiből pontosan jól megélek. Még is akinek nem jól megy vagy nem elég a fizetése, az engem állandóan le szolgalelkű, fenéknyaló, fideszcsicskáz. Azért mert én nem akarok országos sztrájkot, nekem nem kell nagyobb fizetés mert ez nekem tökéletesen elég. És így vannak az országban az emberek is, ezért szavazzák meg újra és újra a Fideszt.


Akinek viszont ez nem tetszik, az akkor miért nem takarodik ki? Ha neki rossz akkor másnak is legyen az?



2019. máj. 19. 12:24
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
8%

#25 Tehát az a bajod, hogy elvette a kormány a multitól az adómentes cafeteria mutyit amiből te az albérleted fizetted?


Majd ha a multi megbecsül téged akkor oda adja fizetés formájában amit "elvettek" a cafeteriaból!


Egyébként meg ha havi 120 csak a cafeteriad akkor nem tudom miért jajkolsz.

2019. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
Alaptőke fogalmával tisztában vagy? Összetudod foglani, hogy miként változtak meg a lehetőségei azoknak, akiknek még nincs ingatlanjuk azáltal, hogy mesterségesen beleszólt az állam az ingatlanárak emelésébe?
2019. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
#31: te 120 ezer forintból, aminek 60%át le kell adóznod, meg tudsz élni?
2019. máj. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:

A kormány mindenkitől elvette az adómentes lakhatási kafetériát. Nem csak a multiktól. De továbbra is adómentesen lehet focimecsre menni a kafetériából. Ebből az az üzenete az államnak, hogy fontosabb a focimeccsek támogatása, mint a lakosság lakhatásának támogatása.


"Majd ha a multi megbecsül téged akkor oda adja fizetés formájában amit "elvettek" a cafeteriaból!"


Ha ezt te elhiszed, nem ismered a multikat.

Egy multinál mindenki pótolható. Annál a multinál, ahol én dolgozom egyetlen dolgozót sem kompenzálnak a kiesett pénzzel, amit az állam okozott. Sőt azt kommunikálják (és itt szó szerint idézek): "utáld ezért az államot és ne rajtunk kérd számon az elvett kafetériát".


A valódi bajom az, hogy számítottam arra a 120 ezer forintos adómentes lakásvásárlási és albérleti támogatásra és most ennyivel kevesebb a bevételem. Remélem így világosabb.

2019. máj. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
71%

A kérdés helyesen:


Ha nekem jó, akkor miért nem lehet mindenkinek az?


Mert látod sokan nincsenek megelégedve a Fidesszel a munkájával a bérével.


Akinek viszont nem tetszik az attól még magyar, és ez a hazája, hagy ne takarodjon már ki.

2019. máj. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
43%

#33 120 ezer csak a cafeteriad állításod szerint, e mellé még ott a fizetésed..


Emellé még a minimálbér is jó fizut tenne ki, de ha 120 cafeteriat adnak neked akkor nyílván a fizetésed se kevés..


Most vagy trollkodsz vagy nincsenek összhangban a válaszaid..

2019. máj. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
56%

Akinek kenyérre és cirkuszra van igénye, annak valóban megfelel Orbán.

Aki ennél többet szeretne, és most inkább nem anyagi dolgokra gondolok, annak nem. Mondok egy példát.

Én például nagyon szeretném, hogy a magyar kutatók és a kormány között folyamatos diskurzus legyen. Ha a kutatók például találnak valami olyan módszert, amivel jobbá lehet tenni az életet, pl. hatékonyabbá az egészségügyet, oktatást, környezetvédelmet a kormány nyitott legyen a változtatásra. Ennek ellenére most a kutatók és az MTA kizsigerelése zajlott, nemhogy még arról is lenne szó, hogy hallgatnak a szakértők véleményére és régi, rugalmatlan, rossz hatékonyságú rendszereket tartunk fel, mikor már rég tálcán kínálják a megoldást.

Ezer ilyet lehetne még említeni.

2019. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
51%

#25

23-as vagyok és kérdezted, hogy van e lakásom, hány és miből fizetem.

Mos akkor figyelj!

Van egy bp-i belvárosi lakásom, ami önkormányzati volt és a nagyszüleim laktak benne Én ezt megvásároltam 10 éve az önkormányzattól a forgalmiérték 80%-ért, de ez most nem is érdekes, mert azzal a lendülettel a gyerekemnek adtam.

Ugyanakkor vettem hitelre az agglomerációban egy házat, amit felújítottam, majd dupla áron eladtam. Ebből vettem egy 20 milliós házat szintén az agglomerációban,amit megint csak felújítottam és elcseréltem egy zuglói 2,5 szobásra, mindössze annyi ráfizetéssel, hogy én fizettem a cserepartner költözését is.

És mivel hiányzott a városban a kert, a csend a nyugalom, ezért vettem a Balatontól 10 perc autóútra egy 65 m2-es lakóházat nyaralónak,ehhez felvettem 3 millió hitelt.

Összefoglalva van/volt a belvárosi lakás,van a zuglói lakás és van a Balaton közeli ház.

Miből vettem ezeket?

Természetesen a fizetésemből + hitel, amiből az egyik letelt, a másikból van még 1 millió hátra.

Igaz, soha egy percet nem laktam albérletben, hanem a szüleimmel éltem 26 éves koromig, akkor vettem az első lakásom.

Mielőtt megkérdeznéd, most 46 éves vagyok, egyedülálló nő, egy diplomássá nevelt "gyerekkel"

2019. máj. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:

"- A FIDESZ gazemberekből áll.

- Na de bezzeg az MSZP milyen volt!"

Kedvenc szövegem. Ez olyan, mintha a pincér hozná neked egy odaégett ételt és mikor panaszt teszel azt mondja: De hát örülj neki, tegnap még penészes is volt! És te ezen hallatán örömmel elmajszolnád a koromfekete salakanyagot.

Mikor kezd már a magyar nép akkora önbecsülést gyűjteni, hogy végre valami normálisat egyen? És mikor fogjuk fel, hogy egy penészes és odaégett ételben hiába kapirgálsz a villáddal, nem fogsz ehető falatokat találni? Újra kell kezdeni főzni magunknak...

2019. máj. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:

#39

Vagy olyan, mintha a szomszéd étteremre mutogatna, hogy "És? Mi van akkor, ha odaégett? A másikban is szar!"

2019. máj. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!