Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nekem rossz, akkor mindenki...

Ha nekem rossz, akkor mindenkinek legyen az?

Figyelt kérdés

Meg vagyok elégedve a Fidesszel, a munkámmal, a béremmel. Nekem nem kell több ennyiből pontosan jól megélek. Még is akinek nem jól megy vagy nem elég a fizetése, az engem állandóan le szolgalelkű, fenéknyaló, fideszcsicskáz. Azért mert én nem akarok országos sztrájkot, nekem nem kell nagyobb fizetés mert ez nekem tökéletesen elég. És így vannak az országban az emberek is, ezért szavazzák meg újra és újra a Fideszt.


Akinek viszont ez nem tetszik, az akkor miért nem takarodik ki? Ha neki rossz akkor másnak is legyen az?



2019. máj. 19. 12:24
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:

"máshol is növekednek a lakásárak" - azt állítod ugyan ilyen mértékben? Vagy itt szándékosan hallgatod el azt, hogy világszinten nézve sehol nem emelkedtek ennyit az árak, mint nálunk és ez idevonzza a külföldi befektetőket, akik szintén csak spekulációval feljebb tornásszák az árakat?

Kit hívtam csicskának - világosíts fel!

2019. máj. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 A kérdező kommentje:
Ez nem egészen van így, de a lakás árak az életszínvonal változása miatt nőttek meg ennyire. Nagyobb lett a kereslet.
2019. máj. 19. 13:58
 23/60 anonim ***** válasza:
34%

#17

Nem élhetsz olyan rosszul, ha az állítólagos 200ezer mínusszal is fenn tudsz maradni!

Egyébként ha ennyire jól kerestél, miért nem laksz már sajátban, miért az albérlet árakon sopánkodsz?

A "mobilitás" - mert ez lett volna a válaszod - nem mentség.

Ha van ingatlanod, azt ki tudod adni és abból kifizeted az ország túlfelén a bérleményedet.

2019. máj. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:

Szóval, senkit nem hívtam csicskának. De köszi a vádakat.


A lakásárakba beleszólt az, hogy volt egy 5%os adócsökkentés, amit megszűntettek, azaz ma már 27% áfát kell rá fizetni, nem úgy, mint a decemberig szerkezetkészre elkészült ingatlanok esetén. Ez egy extra növekedés.

Az olcsó hitelek megszűnnek szépen lassan, az is felverte az ingatlanárakat.

Az a fajta állami beavatkozás, ami pénz pumpál egy piacba, minden esetben beleszól a versenybe és szintén emeli az árakat.

A külföldi befektetők beengedése szintén beleszól az árakba.

A váltság utolsó visszhangjai: kilakoktatott családok és az így áron alul eladott lakások megszűntek. Valakit kimentett a kormány az adóságból, valakit jobban belekényzserített, ezáltal is pörgött az ingatlanbiznisz, de már megszűnt az "olcsóság" és ez is felviszi az árakat.


De neked egy teljesen általános válaszod van egy konkrét helyzetre, és arra mutogatsz, hogy máshol is nőnek az árak. De amikor kiemelem, hogy nem ilyen mértékben, terelsz azzal, hogy az életszinvonal emelkedik. Amire persze semmilyen konkrét bizonyítékod nincs, csak egy jó szöveg arra, hogy ismét terelj.

2019. máj. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:

#23: Kitől tudod, hogy fenn tudom tartani? Senki. Tehát feltételezésed megbukott. Felmondtam az albérletet és keresek másikat. Nem fogok 140 ezerért albérletet fizetni. Keresek egy másikat, ami 60ezer. Persze, vissza kell vennem az igényeimből, hogy saját 45 nm-es albim legyen, így egy szobát fogok majd bérelni. Ezzel is látszik, hogy az életszinvonal növekedik.


Miért nincs még saját lakásom? Nos azért, mert mire összeszedek annyi pénzt 15 év munka után, hogy legyen egy alaptőkém, annyira megemelkednek az ingatlan árak, hogy nem lesz elég az alaptőke és ez egy ördögi kör, mert sokkal kevesebbet keresek, mint amivel növekednek az árak. (és ha figyelsz, nem azt írtam, hogy kevesebbet tudok félrerakni, hanem kevesebbet keresek).


A multik kafetériával csábítanak és nem fizetéssel. Mert az nekik olcsóbb. Nálunk havi 120 ezer a kafetéria, amit eddig lehetett lakhatásra költeni adómentesen. Idén nem lehet már. Elvették. Helyette lehet kajára és foci belépőre költeni. Ami persze nem ugyan az, mert így csak 60%a marad meg.


Nem a kersetem jó, hanem jó volt a kafetériám. Akkor nyúljáljunk a te zsebedben: neked van más saját ingatlanod? Mennyi? Miből fizetted?

2019. máj. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 A kérdező kommentje:
Főként a CSOK és a bérnövekedés miatt nőttek. Ezért vezették be az új és jóval nagyobb kedvezményeket, amelyeket a családok fognak megkapni.
2019. máj. 19. 14:23
 27/60 anonim ***** válasza:

Miért gondolják azt az emberek, hogy hitel alatt lévő ingatlant a bank enged albérletbe kiadni?

Mondjuk ez egy olyan kérdés, ami igazából költői.

2019. máj. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 A kérdező kommentje:
Nem albérletben kell lakni, hanem házat kell venni. A hitelből pedig elengednek.
2019. máj. 19. 14:27
 29/60 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy amit szerinted "kell" így van. Hitellel váltják ki a hitelt a CSOK-kal. Azokta támogatják, akiknek MÁR van gyereke, vagy bevállalnak gyereket hitelre. Persze nem mindenkinek lehet gyereke, de aki nem képes a nemzésre, az nyugodtan legyen hajléktalan, aki meg akar gyereket, de MÉG nincs meg az ALAPTŐKÉJE, annak semmilyen támogatást nem adnak, csak emelik az árakat és nehezítik az esélyét arra, hogy az alaptőkéje összejöjjön. A CSOK nem számít bele az alaptőkébe.
2019. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 A kérdező kommentje:
Ha valaki házat szeretne venni annak így is úgy is hitelre van szüksége. Annyi hogy a családok ezt kedvezményesen kapják, a kedvezmény kerete attól függ hogy mennyi gyereket vállal be. De hitel így is úgy is kell.
2019. máj. 19. 14:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!