Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A kormányt miért nem érdekli,...

A kormányt miért nem érdekli, hogy a mai napig bejelentés nélkül foglalkoztatnak embereket a vállalkozók?

Figyelt kérdés
Nálunk jelenleg fűtéskorszerűsítés folyik (10 emeletes panel), és egyetlen!!! dolgozó sincs bejelentve. Az én lakásomban megfordult vagy 8 munkás, nagyon becsületesen dolgoztak, mert el kell tartani a családot, de zsebből kapják a fizetésüket a mai napig. Nem fizetnek tb-ét, adót, de biztosításuk sincs. Erre a bevételre miért nem tart igényt a kormány? Nálam ez a feketemunka felér egy súlyos adócsalással. A bérből élőktől már minden lehetséges címszó alatt vonnak, de a feketemunka virágzik.
2011. máj. 12. 12:03
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
67%

12:15 vagyok

Engem becsületre és tisztességre neveltek a szüleim. Lehet, hogy titeket nem, de az nem az én problémám. Érdekes módon én boldogulok az életben úgy is, hogy betartom a szabályokat.

2011. máj. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó

-Szerinted ezért tart itt az ország mert emberek megpróbálnak nem éhen dögleni,és mert nem hajlandóak a fizetésük felét leadni?Mindeközben otthon várja a rezsi számla,a hitel törlesztés,az iskolás óvódás gyerek akinek ennie kell-(lene)..Az államot szerinted érdekli,hogy Kovács József nem tudja befizetni a törlesztő részletét,és kikapcsolják a villanyát,netán nem tudja a gyerek ebéd pénzét holnapra beküldeni az iskolába???Hát nem érdekli,és le is sza@ja.Na!!! KOvács József ezért dolgozik feketén mert az állam kényszeriti rá.Érted már???

2011. máj. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem. Én fizetem az adómmalKovács józsef társadalombiztosítását és én fizetem a gyereke iskoláját is. Ne haragudj, de nem kívánom ezt fizetni.

Miért Jó az KovácsJózsefnek, ha a vállalkozó teszi zsebre a pénzt? Mer nem arról van szó, hogy kifizetné Kovács Józsefnek,nem szépen zsebreteszi.

Szóval nem kívánom se az orvosodat, se a gyereked iskoláztatását fizetni. Fizess adót. Úgy mint más tisztességes emberek.

2011. máj. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
70%

Ez egészen pontossan igy van,ahogy az utolsó irja.

Én is négy órában vagyok bejelentve,és dolgozok 10-14-et.Nem fogom a kormány pénzét gyarapitani amiből én,mi,ti semmit sem látunk.Az állam adósságot,ezt a szart, nem én és nem a családom csináltuk.Nem fogom a családom elől elvenni,hogy másoknak több jusson segélyekre,lébecoló közalkalmazottak fizetésére,ingyenélők eltartásásra,politikusok luxus költekezésére stb.stb.

Te kedves utolsó elötti pakold csak a pénzt,sőt egyenesen vidd el a fizetésedet az illetékes minisztériumba,és tedd az asztalra.Megfogják köszönni.

2011. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 12.15-ös. Én is sok embert alkalmaztam feketén. Minden héten elvittem őket horgászni, sütögetni, kaptak jutalékot. Nagyon jó volt nekik meg nekem is.


De volt egy ilyen kedves jó akaró mint TE!! Akinek a csőrét ez bosszantotta, és feljelentett. Kicsit megszívtam. De ő nagyon jól tudja, hogy ezt nem felejtettem el. És nem alszik azóta nyugodtan.

Azóta mindent szabályosan csinálok mindent, fizetem az adót, megszűntek a kirándulások a jutalék. Mert nincs miből.

Remélem most virul és őrül a májad.

2011. máj. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Az állam "szemet húny" e fölött. Többek között ezer számra dolgoznak a vagyonőrök, építőipari munkások, vendéglátósok, szakmunkások például négy óra bejelentéssel.

Szerintem ezt azért hagyja a kormányzat, mert ezek az emberek nem mennek segélyért, nem terhelik a szociális rendszert, nem rontják a munkanélküli hivatalban a statisztikát...

Később majd nem fognak ezeknek az emberenek nyugdíjat fizetni, mert majd az arcukba vágják, hogy még adócsaló, bűnrészes is, élősködő. Tudják, hogy úgyis üres a nyugdíjkassza, rengeteg, embernek, tömegeknek nem lesz nyugdíjuk, mert enm lesznek meg az éveik a minimumhoz sem, vagy minimálbérrel lesz meg a szolgálati idő.

Viszont így nem tudják fenntartani a nagynehezen kifizetett, felépített lakásukat, amit majd jól el lehet adni, a pénzt el lehet lopni.

Szerintem ez a koncepció.

2011. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
30%
14:33 Ha korábban is mindent szabályosan csináltál volna, nem jelentettek volna fel, és nem szívtad volna meg kicsit sem. Saját magadnak köszönheted.
2011. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
58%

14.28-as

Társadalom Biztositás ebben az országban?Amikor a patikában a lázas beteg gyerekemnek 2400 Ft-ba kerül a gyógyszere?A hajléktalan meg ingyen kapja??Vagy amikor a frissen műtött beteget 2 nap után hazaküldik,mert nincs ágy?És ez a beteg 40 évig fizette a nagybetűs TB-ét?Vagy amikor az orvostól elpusztulhatsz ha nem veszed elő a boritékot?Ez neked TB ?Nekem nem.Én fizettem 23 évig,és ha háromszor voltam orvosnál sokat mondok.Tudod mit? Fizessenek azok akik minden szarral az orvosi váróteremben ülnek.Ha bajom lenne,még mindig jobban megéri zsebbe nyúlni egy normális dokinál,aki legalább ellátja a beteget.

2011. máj. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
14:43 gondolom a vizitdíjat is leszavaztad, amiből hosszútávon rendbe lehetett volna rakni az egészségügyet. Borítékra persze van pénz...
2011. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
14.42 es. Ne izgulj nem szívom a fogam. Nem azért nem tudok nekik adni jutalékot mert a büntetés megterhelt. Hanem mert mire mindent leadózok már nem marad pénz. És nagyon bosszant hogy nem tudom nekik odaadni. Nem lesz sem gyereknapra prémium hogy a gyerekeiknek vegyenek valamit meg karácsonykor is elmarad. Inkább megy a politikusok zsebébe és segélyre a cigányoknak.
2011. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!