Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A kormányt miért nem érdekli,...

A kormányt miért nem érdekli, hogy a mai napig bejelentés nélkül foglalkoztatnak embereket a vállalkozók?

Figyelt kérdés
Nálunk jelenleg fűtéskorszerűsítés folyik (10 emeletes panel), és egyetlen!!! dolgozó sincs bejelentve. Az én lakásomban megfordult vagy 8 munkás, nagyon becsületesen dolgoztak, mert el kell tartani a családot, de zsebből kapják a fizetésüket a mai napig. Nem fizetnek tb-ét, adót, de biztosításuk sincs. Erre a bevételre miért nem tart igényt a kormány? Nálam ez a feketemunka felér egy súlyos adócsalással. A bérből élőktől már minden lehetséges címszó alatt vonnak, de a feketemunka virágzik.
2011. máj. 12. 12:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
62%
14.50-es hogy te mennyire okos vagy. Naggyon jó ötlet volt ez a vizitdíj automata. Alig jutott pénz az egészségügynek, mivel nagyon drága volt a gépek fenntartása. Ha egy gép elromlott 300 ezer volt a kisszállási díj hogy megjavítsak plusz alkatrész. És ezek a gépek szinte két naponta leálltak. Ez a vizitdíj automata meg az egész rendszer egy politikus ötlete volt aki legyártotta a gépeket és eladta az államnak rohadt nagy pénzért. Nem hogy inkább odaadták volna a pénzt a korhazáknak.
2011. máj. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Köszönöm a dícsértet. Közgazdász vagyok, és tovább látok a saját orromnál, de sajnos sokan az alapvető ismereteknek is a hiányában vannak.
2011. máj. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
És akkor most mivan ha közgazdász vagy?
2011. máj. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Például nem beszélek hülyeségeket össze-vissza az adókról, tb-ről, az ország működéséről, stb.
2011. máj. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

ÚÚÚÚÚristen! Miért egymást szidjátok?

Eszem ágában sincs feljelenteni ezeket a szerencsétlen embereket.Naponta 25 km utaznak oda-vissza az albérletükből, hogy dolgozhassanak,a családot meg csak hétvégeken látják innen 170 km-re. Nem az ő hibájuk, ők csak dolgozni akarnak. Én a politikát hibáztatom, mert lehetőséget ad arra, hogy ez így legyen. Én közhivatalban dolgozom, és ott is vannak olyan munkatársak, akik nettó 75 ezret visznek haza, mert mindent megfizetnek. Azért tart ott az ország, ahol tart, mert egyetlen kormány sem volt képes megoldani ezt a helyzetet. Egyébként a vállalkozó teljesen "legálisan" nyerte el ezt a pályázatot, a pofátlansága miatt keltem ki magamból. Kizárt dolog, hogy 2011-ben, a fejlett informatika világában ne lehessen a NAV-nál "összefuttatni, leellenőrizni", hogy egy érvényes adószámmal rendelkező vállalkozó foglalkoztat-e egyáltalán valakit. A havi kötelező adóbevallásban jelölni kell a foglalkoztató adószámát.Lekérdezhető lenne, de úgy gondolom, hogy felsőbb körökből is nagyon sokan "érdekeltek" abban, hogy minél több maradjon a zsebbe. Nem a munkásokat ítélem el, hanem a kormányokat, mert nem teremtenek olyan helyzetet, hogy az általatok leírtak ne történhessenek meg, és megtudjunk mindannyian normálisan élni. Nem tudom sajnálni pl. azt a taxist, aki állandóan sír, hogy nincs munkája/pénze, de 2-3 évente cseréli a többmilliós kocsiját, pedig az adóbevallásában igencsak "veszteséges".

Szóval rám haragudjatok a kérdés feltevéséért, és ne egymást szidjátok.

2011. máj. 12. 15:24
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne szidnák egymást, hiszen mindannyian MAGYAROK. Ezért tart itt az ország, mert csak a marakodás megy. Nótórius tolvajok, adócsalók, feljelentgetők is élnek közöttünk, és mindenki szerint a mási a hibás.

Pedig nyilvánvalóan én vagyok bűnös egyedül.

2011. máj. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Helmet Te mi vagy? Nem vagy Magyar?
2011. máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

14.50

Nem.Nem szavaztam le a vizitdij kérdést,mert nem is szavaztam.Nem érdekel.Orvoshoz nem járok,és nem is jártam.Ha véletlenűl elkaptam valami nyavaját,zsebből fizettem, amiért a doki kézségesen és alapossan megvizsgált 10 évente.

2011. máj. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nem a munkások hibája az ,hogy nincsenek bejelentve,hanem a munkáltatóé,amúgy ,meg könnyű azt cseszegetni aki megakar élni valahogy,mintha a politikusok a nagy becsületességükről lennének híresek,akik még a saját törvényeik alól is kivonják magukat,stb..
2011. jún. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira nem. Persze kifelé nagyon tudják mutatni, hogy mi aztán...meg tyű... meg hú...

Ha akarnák megtudják szervezni...de van ilyen helyzet ,szemet hunynak nem adhatnak mindenkinek segélyt.


Ökörköri

2011. jún. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!