Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » SZDSZ-szavazók: miért vagytok...

SZDSZ-szavazók: miért vagytok SZDSZ-szavazók?

Figyelt kérdés
Azon kívül természetesen, hogy itt rettenetes nácistás meg gárdistás meg fasisztás-veszély van. Ezen kívül mi vonz a pártban?
2009. jún. 4. 17:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
18%
ányátok!
2009. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
17%
azt hiszem az előző válaszoló tökéletesen vázolja az szdsz szavazóbázisának értelmi fejlettségét :)
2009. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%

'azt hiszem az előző válaszoló tökéletesen vázolja az szdsz szavazóbázisának értelmi fejlettségét :)"


Látod ez a mondat jellemzi igazán jól!

Ez a hamis felsőbbrendüség érzet ami szivárog belőletek, és nem értem hogy miért?

2009. okt. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
74%

Már nem azért, de a liberális szó ma már egyáltalán nem azt jelenti, min régen a Nagy Francia forradalomban, és az azt követő kb. 1 évszázados időszakban.

A mai liberalizmus teljesen más. A régi eszméktől sokkal inkább radikálisabb. Szó szerint értelmezik, holott nem lenne szabad. A régi liberalizmus, meg igenis jó, és fontos volt. Viszont azt már felesleges képviselni, nem is lehet, hiszen már megtörtént a polgári átalakulás, sok helyen megszűnt az abszolutizmus, vagyis a régi liberalizmusnak már nem lehet szerepe, hiszen már teljesítette a célját. A neoliberalizmust meg inkább tudnám hasonlítani a barbársághoz, a devianciához.

Manapság nem a régi liberalizmust képviseli senki. Ha megnézzük a régi liberalizmus már inkább konzervativizmus.

Az SZDSZ-nek köze sincs már ehhez. Aki rájuk szavaz az inkább csak az országnak tesz rosszat.

2009. okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Telljesen igaza van az utolsó válaszadónak. Ma az a probléma h ezek a politikai fogalmak mint liberalizmus, konzervativizmus..., ma teljesen mást jelentenek az elmúlt 1-2 század történelmének fényében mint akkor amikor megszülettek ezek az eszmék.
2009. okt. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A liberalizmus nem annyira mint politikai felfogás fontos, hanem mint érzület. Egy olyan hozzáállás, ami nem annyira nemzetben, hanem egyénben gondolkodik, és ami a toleranciát és az egyén szabadságát tartja a legfontosabbnak. Persze más már, mint pár száz éve, de minden eszme minden időben eltér a korábbi változataitól. Az, hogy az értékek hierarchiájának csúcsán a Szabadság áll szerintem sosem veszítheti érvényét, attól még, hogy a szabadság éppen nincs közvetlen veszélyben.


Az SZDSZ - bár talán volt olyan idő, amikor ezt képviselte - mára egy kisebbségvédő mozgalommá kopott. De természetesen ezt sem őszintén csinálják: nem láttam szolidaritásból SZDSZ-es politikusokat felvonulni a melegfelvonuláson. Kiöregedtek, elfásultak, és lejáratták magukat. Ezért is vesztették el a szavazóikat. De legnagyobb vétkük - legalábbis, az én szememben - az, hogy lejáratták a liberalizmust, ami ma Magyarországon gyakorlatilag szitokszóvá vált, szerintem főleg azért, mert az SZDSZ sosem valamiként határozta meg magát, hanem valami ellen. És ez nagyon szomorú.


Bízom benne, hogy lesz majd egy olyan párt, aki jobban képviseli, de nem látok rá nagy esélyt.

Hát ennyi.

2009. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!