Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Várjátok már 2014-ben a...

Várjátok már 2014-ben a jobbik választási győzelmét?

Figyelt kérdés

Én már nagyon várom. A jobbik szerintem jobban tudná kezelni a cigánykérdést, mint a mostani kormány.


Hajrá jobbik! :))


2012. márc. 28. 19:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/131 bumbi02 ***** válasza:
87%

Legalább tízszer megkértelek már rá, hogy tanuld meg leírni a kulturális szót (ha már előszeretettel kéred számon a műveltséget a Jobbikosokon), mindezidáig sajnos foganat nélkül.


Azt már nem is kezdem boncolgatni, hogy egy MSZP-s hangulatkeltő ember vagy, a mondandód általában mindig ugyanaz, mintha legalábbis a hozzászólások számára kapnád a fizetést a párttól, tartalomtól függetlenül.


Most látom, hogy a műveltség szót sem tudod leírni, mindegy is.



Igen, mindegy is, mert abszolút nem témához vág a helyesírásom. Nem fogok itt minden egyes hosszú és rövid magánhangzóra figyelni, mert nem ez fog változtatni a kommentem mondanivalóján. Valószínűleg ha most elkezdeném elemezni a te írásodat, fel tudnék én is sorolni helyesírási hibákat (A "mindezidáig" -ot különírjuk: mind ez idáig..., a Jobbikosok kisbetű (bár én is nagybetűvel írtam, csak én nem kötök bele más írásába)).



Amúgy meg, akkor Vona mit is keresett miniszterelnökjelöltként? Történelem tanár volt nagyon rövid ideig (szerintem az 1-2 évet jelenthet maximum) , illetve polgári állás termékmenedzser.. Már leírtam sokszor hogy nem szükséges egy miniszterelnöknek végzettség, de azért jó lenne ha legalább tapasztalata lenne társadalomtudományokban, gazdaságban, vagy jogi kérdésekben... Nem meggyőző egy olyan kormány ahol a miniszterelnöknek semmilyen tapasztalata sincs.

Összehasonlításként:

- Mesterházynak közgazdász végzettsége van (MSZP jelöltje 2010es választáson)

- Orbánnak jogi végzettsége van (bár annyit dolgozott szakmába mint én orvosként) (FIdesz jelöltje 2010es választáson)

- Gyurcsány szintén közgazdasági karon tanult (volt miniszterelnök)

- Bokros Lajos a Corvinuson végzett közgazdaság..(MDF jelöltje 2010es választáson)

- Schiffer András ELTÉN szerzett jogi doktorátust, politológiát hallgatott 3 évig..(LMP frakcióvezetője 2012ig.)

- Bajnai Gordon szintén közgazdászként végzett (volt miniszterelnök)

- Horn Gyula szintén közgazdaságot tanult,(volt miniszterelnök)

- Boross Péter jogi egyetemet végzett (volt miniszterelnök)

- Medgyessy Péter szintén közgazdászként végzett a Corvinuson (volt miniszterelnök)

- Antall József bár bölcsészkaron végzett, volt köze a politikához Eötvös politikájából írta diplomamunkáját..

- Vona Gábor történelemszakon végzett termékmenedzser...


Vona Gábor kissé kilóg a sorból. Úgy érzem. A legtöbb itt említett mögé nyugodt szívvel írhatna az ember 5-10 éves szakmai tapasztalatot, ami egy ország koordinálásában jól jön. Más egy terméket menedzselni és más egy országot.


A feketéről pedig ne próbáld megmagyarázni hogy fehér. Vona nem fogadta el, de még csak tovább se küldte Bokrost Nyikos Lászlóhoz hogy vele vitázzon ...

A feketéről pedig ne próbáld megmagyarázni hogy fehér. Papolnak hogy az EU elnyomó szervezet, ki kell lépni, zászlóját égetik, azt másnap bemennek beülnek EU parlamentbe hónap elején meg felveszik a több százezres fizetésüket érte.


Az hogy a politikai felmérés mit állapított meg a jobbikosok műveltségéről (jól írtam, Mester?) az egy dolog. De ha egyszerűen képtelenek indokolni a válaszaikat, illetve döntéseiket, akkor had vonjam már kétségbe hogy miért győzte őket meg a párt. Azért mert utána jártak dolgoknak, racionálisan végig gondolták és igazat adtak a pártnak, vagy pedig csak azokat a kellemes konszonáns hangzatokat pengetik a fülükbe amit szeretnének hallani? (cigánykérdést megoldjuk, gyurcsányt akasztjuk, EU-t zavarjuk.. magyar gazdák stb...)


10ből 8nál sajnos a másodikat látom....Mondjuk ez az oldal milyensége miatt is van.. Kommentelők 90%a a közgazdaság szót egyszer olvasta valahol a neten és ennyi volt a kapcsolata a dologgal.. Persze vannak az ilyen "fél közgazdászaink" akik hangoztatják hogy ez egyszerűűűű, fel kell pörgetni a fogyasztást,akkor nő a termelés, és tök happy minden (egy zárt gazdaságban még talán ilyen egyszerű is lenne)... Ha ilyen egyszerű lenne a dolog valószínűleg a közgazdaságot nem tanítanák évekig..

2012. márc. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/131 anonim ***** válasza:
78%
Bumbi02, felsoroltak előtted néhányat az értelmesebb jobbikos képviselőkből. Csak tudod amikor magát a híveiket látom és hallom, akkor minden megváltozik. A jobbikosok egy része valóban azok akik lecsúsztak, beleértve néhány eddig másra szavazó embert is, akik szerint őket minden kormány tönkretette eddig(azért ez is érdekes, én töretlenül viszem amit 20 éve elkezdtem, pedig csak 4 év volt amikor a Fidesz volt hatalmon, azért nem csak pártfüggő az ki hova jut el), a másik része pedig a "nagy magyarok" tábora, akik még Magyarországra is veszélyt jelentenének. Ilyenek a focihuligánok, kopasz vandálok, cigány, külföld, zsidógyűlölők, az utáljunk, adóztassunk meg keményen minden multit, jól kereső embert típusú emberek, vagy mint azt az egyik rendkívül magas tudásról tanúskodó hozzászóló egyik elmés válasza volt nem is olyan régen, idézném: Rohadt cigányok!!!! Így is volna mit javítanunk a gazdasági mutatóinkon, én azért bízom abban hogy több esze van a magyarnak annál hogy egy ilyen szélsőséges pártot akarjanak az ország élére, de még a parlamentbe sem kellenének. Persze ha a betyársereg is köztük volna, akkor ők elintéznék a nekik nem odavaló embereket, abban biztos vagyok. Nem ilyen hülye ez a magyar nép, van egy réteg, mint bárhol a világon, de itt Európában eddig csak a randalírozásukkor adtak igazán jelet magukról. Európa tárt karokkal várna minket biztos vagyok benne........ Most ki vannak Orbánra is bukva, kicsit erősen neki ment az EU - nak, ez tény, de ez annyit jelent hogy azért tartanak is tőle. Vona odamenne gárda mellényben, két oldalán a magyar gárda embereivel, mögötte a betyársereggel, esetleg még ott volna Zagyva "intellektuális" nagykövetünk, mellette meg Toroczkai, és csak annyit közölnének hogy nem vagyunk többé az EU tagja, és egyébként is nekünk ott a Turulmadár, az megvéd majd minket, mert nemsokára életre kel és akkor mindenki megnézheti magát! Egy fotót azért megérne. Félretéve a tréfát, Trianon sokat ártott hazánknak, de nem kellene inkább a jövőbe tekintenünk mint a múlton siránkoznunk? Orbán mindent megtesz hogy a kinti magyarok tényleg magyarnak érezhessék magukat, az elcsatolt területek pedig békés úton már nem szerezhetőek vissza. Én biztos nem tenném ki egy értelmetlen és eleve vesztes háborúnak a gyerekeimet, a családomat. Egyénként meg minek már nekünk az a nagy Magyarország, amikor még ezt a "kicsit" sem tudjuk rendben tartani?
2012. márc. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/131 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Mindenki nagyon várja már.
2012. márc. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/131 anonim ***** válasza:
5%

"Mert ahogy előttem írták a cigánykérdés megoldásától még nem lesz olcsóbb a kenyér. "


Mért ne lenne olcsóbb?

2012. márc. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/131 anonim ***** válasza:
2%

"Akkor mondd már el hogy Vona miért nem mert kiállni Bokros ellen egy vitában?"


Mert Bokros egy ostoba tudatlan ember aki észérveket, tényeket nem tud felhozni, csak fújja a saját baromságait. Egyetlen valódi szakember sem süllyedne odáig, hogy vele bocsátkozzon vitába.

2012. márc. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/131 anonim ***** válasza:
44%

Nem megyek bele, hogy mindenkivel szemben megfogalmazzam a kritikámat, akiket felsoroltál, mert időm véges. Gondolok itt Sukoró ügyre, Őszödi beszédre, Hajdú-Bétre, az állam rossz gazda kijelentésre, illegális adatgyűjtésre (Kubatov-ügy)...


A miheztartás végett:


Adolf Hitler - festőművész


Horthy Miklós - haditengerész


Mindketten gazdasági csodát hajtottak végre a maguk országában. Vona vezetői képességeit jellemzi, hogy gyakorlatilag a nulláról kezdve tette a Jobbikot Magyarország második legnagyobb politikai tényezőjévé.

A Jobbik jelen pillanatban az egyetlen alulról épült párt az országban. Ez egyébként tipikus. Amikor elfogynak az érvek az ellen, amit mond valaki, akkor következnek a személyi alkalmasság elleni támadások. Természetesen sohasem a tettekre alapozva. A Vona által vezetett Jobbik gyakorlatilag megsemmisítette a Bokros Lajos vezette MDF-et ugyanúgy, ahogy az SZDSZ-t is. Egyébként itt van Vona válasza Bokrosnak:


[link]


Az Európai Parlament nem ugyanaz a szervezet, mint az Európai Unio, kéretik mellőzni a csúsztatást. Nem a Jobbik lépett ki Európából, hanem az Unio. A jobbikos képviselők is az EU szkeptikus frakcióban ülnek az EP-ben.



[link]


[link]


[link]



Te meg bumbi02 akárhogy is erőlködsz nem döntheted el, hogy milyen a Jobbik szavazótábora. Nem tudod vagy nem akarod megérteni, hogy a gyk-ra nem irkálgat az összes Jobbik szavazó? Több mint 850 ezren szavaztak rájuk a választáskor, és azóta folyamatosan növeli támogatói számát.


[link]

2012. márc. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/131 anonim ***** válasza:
100%
köszönöm kérdező, jót nevettem mikor elolvastam a kérdést. feldobtad a napomat
2012. márc. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/131 anonim ***** válasza:
100%

"Gettóba zárná őket, szigorítani a büntetéseket, kevesebb segélyt osztana nekik, amin lehet spórolni"


Aha, és ha ez mind megtörtént és még mindig nem jött el a Kánaán, akkor kiket fogtok hibáztatni? Kik lesznek a következők, akiket gettóba fogtok zárni?

2012. márc. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/131 anonim ***** válasza:
100%

"Először is a Jobbik nem a műveletlen, iskolázatlan réteg gyűjtőpártja:"


De náluk a leghangosabb ez a réteg.



" [link]


Azért érdekes ez:

"Végül pedig fontos, hogy a Jobbik szavazói bíznak a legkevésbé az embertársaikban."


Meg ez is:


"A legnagyobb hiba, amit ebben az ügyben minden párt elkövetett, hogy azt hangsúlyozták: a Jobbik valós kérdéseket vet fel a cigányokkal kapcsolatban, csak rossz válaszokat ad. Ezzel legitimálták a szélsőjobb álláspontját, holott a Jobbik egyáltalán nem vetett fel kérdéseket, hanem a politikai haszonszerzés érdekében felszította az etnikai feszültségeket és rendészeti problémává egyszerűsítette a romaügyet. Ebben az értelmezési keretben azonban nem születhet se jó, se rossz válasz. A pártoknak ezt kellett volna felismerni, nem a Jobbik után kell kullogni és félni attól, hogy ebben a témában normális hangon megszólalni eleve népszerűtlen. Igaz, a mérsékelt politikai erők tehetetlensége romaügyben nem magyar sajátosság, több kelet-európai szélsőjobboldali párt is sikeresen épít politikát a cigányellenességre."



"EU zászlót nem csak mi égettünk, hanem pl lengyel testvéreink is, arról nem beszélve, hogy Görögországban szinte mindennapos dolog."


A görög csődért az EU-t hibáztatni nevetséges.A lengyelek meg csak miattuk füstölik el a zászlót.


"Ez nem egy nemzet zászlaja, hanem egy szervezeté, amelyet tettei alapján ítélünk meg."


Azért ezt lehet kulturáltabban is megfogalmazni.



"Igenis neves közgazdászok is kiálltak már a Jobbik gazdaságpolitikája mellett, nem mellesleg a frakciójában is ül néhány neves szakértő, pl Volner, Nyikos, Rozgonyi, Bertha. "


Volner nem egy exzsaru aki egy innovatív vállalkozást alapított és ebből élt?


"rendezvényükön is felszólalnak, pl Varga István, Bogár László, Lóránt Károly. Bocsánat, de nincs kedvem ennyit linkelni, a Google a barátod."


Varga István nem Bajnai nemzeti fejlesztési minisztere volt?

És a Jobbikosok isszák a szavát ....


Bogár Lacit nem lehet komolyan venni,mert a mondani valója felét bármiről is legyen szó az ősi magyar szakralitás teszi ki.


Lóránt Károly meg a Fidesz bérközgazdásza ,hogy egyvalamiben egyetért a Jobbikkal ettől nem kell eksztázisba esni.



"Az, hogy Magyarország elsődleges bevételi forrása nem a mezőgazdaság és az arra felépülő feldolgozóipar illetve a vízforrásokra épülő turizmus lehet, az szerintem viccnek is gyenge."


A szolgáltatóiparról és a K+F fejlesztése felesleges ,jobb helyeken ez több pénzt hoz...Mezőgazdaságot (meg a ráépülő ágazatokat) is érdemes fejleszteni ,de nem ezek a húzóerői a gazdaságnak .


Ezt egy kisiskolás is leolvassa egy atlaszban szereplő grafikonról...



A Jobbik a Németország - Törökország - Oroszország háromszögben képzeli el Magyarország kapcsolatait. "


Németek az Eu egyik vezető tagjával akarunk nagy tételben kereskedni miután a Jobbik beoltott volna mindenkit is kilépett volna?


Bolond az aki azt hiszi hogy Németország ezt lenyeli .És szerinted Németország nem bírjak i nélkülünk?


Oroszokkal bratyiztunk 40 évig ,és látod mi lett vége.


Török kapcsolatokon meg mit akarsz erősíteni ?

Elég erősek már most is.


"Emellett kölcsönösen előnyös lehet a lengyelekkel és a perzsákkal való gazdasági kapcsolat is."


Az embargó alatt lévő Iránnal?

A lengyelekkel való gazdasági kapcsolatnak meg mi értelme lenne?



"Mindemellet Ázsiában nem egy olyan nép él, akik nem csupán szövetségest, hanem egyenesen testvéreket, rokonokat látnak bennünk."


Mint pl Mongólia?


Én speciel nem várom a Jobbik kormányra kerülését maradjon csak ellenzékben annak tökéletes....

2012. márc. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/131 anonim ***** válasza:
100%

"Mert Bokros egy ostoba tudatlan ember aki észérveket, tényeket nem tud felhozni, csak fújja a saját baromságait. Egyetlen valódi szakember sem süllyedne odáig, hogy vele bocsátkozzon vitába."


Tudtommal tizenpár évvel ezelőtt Bokrosnak köszönhettük hogy magyarország nem került csődbe, én Bokrost tartom az eddig ismert legjobb szakembernek.


a jobbiknak én is bedőltem, egészen addig amíg a parlamenti adást el nem kezdtem nézni és rájöttem hogy milyen osto*bák. Úgy gondolom gazdaságilag az országot az mszp tudná leginkább javítani de olyan erős kormányzást nem biztos hogy kibírnánk, így is sok a megszorítás


EU-ról a jobbik is és az fidesz is támogatja hogy ki kell lépni én ezt nem támogatom, gyanítom azt hogy az is közrejátszik hogy tömegessen (sokan) hagyják el az országot, és a diákok miatt többen fogják elhagyni a jövőben is viszont ha az eu-ból kilépnénk amit a jobbik és a fidesz is preferál, akkor lehetőség lenne akadályozni, szabályozni, esetleg megtiltani hogy magyarországról ki illetve visszajöjjenek, ez már érezhető is, ha jól tudom diákoknak alá kell majd írni egy szerzősét hogy x évig magyarországon dolgoznak,mivel itt tanultak, ha kilénénk az eu-ból amit a jobbik és a fidesz is preferál, könnyen elképzelhető hogy külföldre menni annyi esélyünk lenne mint kb 1980-ban. Szerintem ez erőssen közrejátszik, elnézést hogy eltértem a kérdéstől, de igaza volt annak a válaszadónak hogy nagyon befolyásolják a "népet" és talán gondolkodni kellene, nem pedig viszamondani amit a jobbik vagy a fidesz szájából elhangzott

2012. márc. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!