Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Várjátok már 2014-ben a...

Várjátok már 2014-ben a jobbik választási győzelmét?

Figyelt kérdés

Én már nagyon várom. A jobbik szerintem jobban tudná kezelni a cigánykérdést, mint a mostani kormány.


Hajrá jobbik! :))


2012. márc. 28. 19:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/131 anonim ***** válasza:
17%
Még ha nyerne is a Jobbik akkor se lehet 4 év alatt csodát tenni. Ráadásul láthatjuk a válaszokon hogy nem érdemli már meg ez az ország hogy újra magyar legyen. Talán jobb lenne egy új magyar államot alapítani. Mondjuk ha Székelyföldet sikerülne függetleníteni akkor Erdélyt újra magyarrá tehetnénk és vissza foglalnánk Magyarországot. Mint ahogy az Erdélyi Fejedelemség idején. Vagy ez vagy egy jobboldali diktatúra kell, nacionalista társadalom, a nemzetellenes vadliberalizmus felszámolása. De nehéz lesz úgy az országot vissza terelni a helyes útra hogy egyesek még az ezeréves magyar állam történelmi jogát is megkérdőjelezik.
2012. márc. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/131 anonim ***** válasza:
27%

""Először is a Jobbik nem a műveletlen, iskolázatlan réteg gyűjtőpártja:"


De náluk a leghangosabb ez a réteg. "


A jobbikosok alapvetően a leghangosabbak. A teljes szavazóbázis - és a párt is.


"Azért érdekes ez:

"Végül pedig fontos, hogy a Jobbik szavazói bíznak a legkevésbé az embertársaikban."


Meg ez is:


"A legnagyobb hiba, amit ebben az ügyben minden párt elkövetett, hogy azt hangsúlyozták: a Jobbik valós kérdéseket vet fel a cigányokkal kapcsolatban, csak rossz válaszokat ad. Ezzel legitimálták a szélsőjobb álláspontját, holott a Jobbik egyáltalán nem vetett fel kérdéseket, hanem a politikai haszonszerzés érdekében felszította az etnikai feszültségeket és rendészeti problémává egyszerűsítette a romaügyet. Ebben az értelmezési keretben azonban nem születhet se jó, se rossz válasz. A pártoknak ezt kellett volna felismerni, nem a Jobbik után kell kullogni és félni attól, hogy ebben a témában normális hangon megszólalni eleve népszerűtlen. Igaz, a mérsékelt politikai erők tehetetlensége romaügyben nem magyar sajátosság, több kelet-európai szélsőjobboldali párt is sikeresen épít politikát a cigányellenességre.""


Ez a felmérés azon szubjektív része, melyet nem lehet adatokkal alátámasztani. Az viszont tény, hogy ahol tett valamit a Jobbik a cigánybűnözés ellen, ott megnyerte a következő választást.


http://www.youtube.com/watch?v=M5DCBm0rx2A



" "Először is a Jobbik nem a műveletlen, iskolázatlan réteg gyűjtőpártja:"


De náluk a leghangosabb ez a réteg.



" [link]


Azért érdekes ez:

"Végül pedig fontos, hogy a Jobbik szavazói bíznak a legkevésbé az embertársaikban."


Meg ez is:


"A legnagyobb hiba, amit ebben az ügyben minden párt elkövetett, hogy azt hangsúlyozták: a Jobbik valós kérdéseket vet fel a cigányokkal kapcsolatban, csak rossz válaszokat ad. Ezzel legitimálták a szélsőjobb álláspontját, holott a Jobbik egyáltalán nem vetett fel kérdéseket, hanem a politikai haszonszerzés érdekében felszította az etnikai feszültségeket és rendészeti problémává egyszerűsítette a romaügyet. Ebben az értelmezési keretben azonban nem születhet se jó, se rossz válasz. A pártoknak ezt kellett volna felismerni, nem a Jobbik után kell kullogni és félni attól, hogy ebben a témában normális hangon megszólalni eleve népszerűtlen. Igaz, a mérsékelt politikai erők tehetetlensége romaügyben nem magyar sajátosság, több kelet-európai szélsőjobboldali párt is sikeresen épít politikát a cigányellenességre."



"EU zászlót nem csak mi égettünk, hanem pl lengyel testvéreink is, arról nem beszélve, hogy Görögországban szinte mindennapos dolog."


A görög csődért az EU-t hibáztatni nevetséges.A lengyelek meg csak miattuk füstölik el a zászlót.


"Ez nem egy nemzet zászlaja, hanem egy szervezeté, amelyet tettei alapján ítélünk meg."


Azért ezt lehet kulturáltabban is megfogalmazni. "


Egy szót sem ejtettem a görög csődről. Ez egy külön téma, nem kívánok most belemenni. A lengyelek nem miattuk, hanem a velünk való szolidaritásból égették el a zászlót.

Köszönjük lengyel testvéreinknek.


Hallottál már Barosso leveléről? Ahhoz képest a zászlóégetés baráti cselekedet volt. Ez a maoista senkiházi nyíltan fenyegette hazánkat, egy független, szuverén országot. Megragadom az alkalmat, hogy ismét köszönetet mondjak lengyel testvéreinknek, akik akkor is kiálltak mellettünk:


[link]


"Volner nem egy exzsaru aki egy innovatív vállalkozást alapított és ebből élt? "


De valóban volt rendőr is, folyamatosan ki is tüntették és előléptették, volt hogy jelölték az év rendőre díjra is. Ez is az életrajzának a része, de legyünk korrektek és nézzük azt egészében:


[link]


Tessék végigolvasni figyelmesen.


"Varga István nem Bajnai nemzeti fejlesztési minisztere volt?

És a Jobbikosok isszák a szavát .... "


Én tudom, hogy a Varga és az István is gyakori név, de azért mégis...


[link]


[link]


"Bogár Lacit nem lehet komolyan venni,mert a mondani valója felét bármiről is legyen szó az ősi magyar szakralitás teszi ki."


Ezt kéretik alátámasztani is. Kritika valóban érheti, de semmiképpen sem szakmailag.


"Lóránt Károly meg a Fidesz bérközgazdásza ,hogy egyvalamiben egyetért a Jobbikkal ettől nem kell eksztázisba esni. "


Ez is csak egy légből kapott kijelentés, és az ő szakmai hozzáértését sem érheti szakmai kritika. Pont arra fel hozakodtam elő ezekkel a közgazdászokkal, amiket ti hiányoltok a Jobbikból. Az meg, hogy mennyire ért egyet a Jobbikkal. Tessék elolvasni ezt is:


[link]


"Az, hogy Magyarország elsődleges bevételi forrása nem a mezőgazdaság és az arra felépülő feldolgozóipar illetve a vízforrásokra épülő turizmus lehet, az szerintem viccnek is gyenge."


A szolgáltatóiparról és a K+F fejlesztése felesleges ,jobb helyeken ez több pénzt hoz...Mezőgazdaságot (meg a ráépülő ágazatokat) is érdemes fejleszteni ,de nem ezek a húzóerői a gazdaságnak .


Ezt egy kisiskolás is leolvassa egy atlaszban szereplő grafikonról..."


Érdekes, az Unió előtt több száz évig egészen jól megéltünk belőle. Mond neked valamit az a kifejezés, hogy Európa éléstára? Volt a történelemnek olyan időszaka, amiben Európa éhen halt volna nélkülünk. (persze tény, hogy akkor még nagyobb volt az ország) Ilyen termőföldekkel és vízkészlettel mint mi, nagyon kevés ország rendelkezik.


"Németek az Eu egyik vezető tagjával akarunk nagy tételben kereskedni miután a Jobbik beoltott volna mindenkit is kilépett volna?


Bolond az aki azt hiszi hogy Németország ezt lenyeli .És szerinted Németország nem bírjak i nélkülünk?


Oroszokkal bratyiztunk 40 évig ,és látod mi lett vége.


Török kapcsolatokon meg mit akarsz erősíteni ?

Elég erősek már most is.


"Emellett kölcsönösen előnyös lehet a lengyelekkel és a perzsákkal való gazdasági kapcsolat is."


Az embargó alatt lévő Iránnal?

A lengyelekkel való gazdasági kapcsolatnak meg mi értelme lenne?



"Mindemellet Ázsiában nem egy olyan nép él, akik nem csupán szövetségest, hanem egyenesen testvéreket, rokonokat látnak bennünk."


Mint pl Mongólia? "


A gazdasági kapcsolatokat nem érzelmekre építik, mint ahogy te tetted most. Ez is egy olyan terület, ahol nyugodtan hasznosíthatnánk földrajzi adottságainkat. Itt most az elhelyezkedésünkre gondolok. Az orosz piac óriási felvásárlóerő. Iránnál a szankciók nem érték el a kívánt hatást. Nem Mongóliára gondoltam, de neked nem tök mindegy hogy akár a bengáli tigrisek veszik meg a termékeinket?


[link]

2012. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/131 Valaki0702 ***** válasza:
8%

Várom ! :)))

"Hogy kezelné a cigánykérdést?"

Azt nem tudom de Gyöngyöspatán jól csinálják.

Nem csak szidni kéne a JOBBIKOT hanem a jó ötleteiket megfigyelni, kipróbálni.

2012. márc. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/131 anonim ***** válasza:
91%

" Talán jobb lenne egy új magyar államot alapítani. Mondjuk ha Székelyföldet sikerülne függetleníteni akkor Erdélyt újra magyarrá tehetnénk és vissza foglalnánk Magyarországot."


Ezt támogatom. Fizetem a buszjegyeteket, csak menjetek!

2012. márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/131 anonim ***** válasza:
23%
Ne aggódj előbb lesz itt jobboldali diktatúra mint hogy Székelyföldből Magyarországot csinálunk és akkor kisöpörjük innen az összehordott szemetet.
2012. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/131 bumbi02 ***** válasza:
95%

Jah Horthy gazdasági csodája.. Sok köze volt hozzá.. Horthy amint megválasztották kormányzónak a politika fővonalából visszamozdult.. Bethlen István (aki jogász végzettségű volt,illetve mezőgazdaságban is otthon volt) volt a miniszterelnök, és a konszolidáció neki volt köszönhető.. Magyarországon nem volt olyan erős az elnöki/kormányzói poszt az utóbbi században hogy az elnöknek/kormányzónak nagy befolyása legyen a gazdaságpolitikára... Az államfő az országot képviseli csak külföld felé.. Horthy se vállalt aktív belpolitikát...


Hitler...Mögötte is volt egy Schacht... Bár Hitler eléggé mellőzte a "kormány"-t , de a minisztereire azért támaszkodott, én nem nevezném Hitler eredményét csodának, hiszen belevezette Németországot egy vesztes háborúba..Természetesen nem Hitler fejéből pattantak ki a gazdasági megoldások, voltak mögötte szakemberek, akkoris ha sokszor ellent mondott nekik mert ő a Führer...



Bokrost hozzánemértőnek nevezni.. hát látom te se olvastál még tőle semmit se, csak hallottad hogy le kell szólni. Érdemes lenne olvasni is tőle 1-2 könyvet, és mondjuk utána véleményt alkotni.. Például érdekelne hogy melyik intézkedés sorozatából, gondolatmenetéből szűrted le hogy hozzá nem értő, esetleg cáfolnád itt nekünk? Gondolom te is közgazdász lehetsz, és saját véleményedet fogjuk hallani. Rajta.

2012. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/131 anonim ***** válasza:
51%

:)


Pontszerző kommunikáció...


[link]



Horthyt és Hitlert arra fel hoztam példának, hogy nem kell közgazdásznak vagy jogásznak lennie ahhoz az államfőnek, hogy sikeres legyen az ország gazdasági programja. Azt mondtad, hogy Vona történész, és ez probléma. Most tökéletesen bizonyosságot nyert, hogy nem volt igazad, még azt is elmagyaráztad, hogy miért.


Zárójelben megjegyzem, hogy Hitler gazdaságpolitikáját sikertelennek nevezni azért, mert a hadvezetésben hibákat követett el, erős csúsztatás.


Bokrost nem én neveztem hozzáértőnek. Annyit viszont megjegyeznék, hogy Bokros Lajos szerint az állam rossz gazda. Amelyik politikus ezt mondja, azt páros lábbal kellene kirúgni a parlamentből, mert alkalmatlan a feladata ellátására. Tegyük fel, hogy én eladó vagyok egy közértben. Bejössz hozzám kenyérért, erre fel én közlöm veled, hogy három utcával odébb sokkal finomabb a kenyér, és még olcsóbb is. Te bejönnél hozzám még egyszer?


Az állam igenis jó gazda, ha megfelelő emberek vezetik. Az állam feladata, hogy szabályozzon és irányítson, védje és segítse a benne élőket. Senki nem teszi ezt meg helyette.

2012. márc. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/131 bumbi02 ***** válasza:
31%

Horthyt és Hitlert arra fel hoztam példának, hogy nem kell közgazdásznak vagy jogásznak lennie ahhoz az államfőnek, hogy sikeres legyen az ország gazdasági programja. Azt mondtad, hogy Vona történész, és ez probléma. Most tökéletesen bizonyosságot nyert, hogy nem volt igazad, még azt is elmagyaráztad, hogy miért.


Viszont Vonát nem államfőnek jelölte a Jobbik.. Miniszterelnöknek... és bár nem a miniszterelnökök hozzák a szakmai döntéseket, de ez nagyjából olyan mintha a szállodában olyan lenne a housekeeper aki még sose takarított életében... Vagy olyan lenne az étteremvezető akinek lövése sincs a felszolgálásról, illetve a főzésről..


Bokros pedig a szakmában eléggé elismert, volt szerencsém előadásán is részt venni, és könyvét is olvasnom, és nem a zokat az üres divat lózungokat szólaltatja meg mint amit sokak: fogyasztást ösztönözni, meg mezőgazdaság, meg hasonlók... A Jobbiktól még nem láttam értelmes tervet, IV Béla terv?


Miből gondolja a Jobbik hogy Oroszország és Kína nem használná ki Magyarországot? Ugyanúgy kihasználna minket a Kelet, mint a Nyugat..

Az MNB-t az Országgyűlés alá kell rendelni? Ajánlom figyelmükbe Summers és Alberto tanulmányát a jegybank függetlenségének szükségességéről. (Central Bank Independence and Macroeconomic Performance: Some Comparative Evidence)

- Azzal egyetértek hogy ne módosíthassanak egyoldalúan a hitelintézetek..

- Progresszív adózásukkal egyetértek

- 3000 fős csendőrség? Miből? Minek? (teljesen új infrastruktúra, kiképzés, stb.. kissé nagy költség lenne..)


A Jobbik nem alternatíva, csak azért mert ők még nem voltak kormányon.. UGyanolyan párt mint a többi csak "nemzeti"... A Jobbik támogatottsága pedig a friss választópolgárokból nő, 13-18 évesek közt sokaknak "divat" cigányozni, zsidózni, kommunistázni, erre rájön hogy FankaDeli, Kárpátia, Egészséges Fejbőrt hallgatnak, aztán Jobbikra szavaznak... De sokuktól kérdeznék 3at a magyar töriből, akkor öööö..... (tapasztalat)


A mai politikai palettán nincs olyan párt aki alternatívát nyújthatna.. Vannak olyan emberek akik alternatívát jelenthetnek, de pártok nincsenek.

2012. márc. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/131 anonim ***** válasza:
51%

#47

"Az állam igenis jó gazda, ha megfelelő emberek vezetik"


És itt meg is adtad az elmélet legnagyobb rákfenéjét!

Ha jó emberek irányítanak akkor a diktatúra is jó és a demokrácia is!

Ha jó emberek irányítanak akkor minden rendszer jó!


Ha viszont nem jó emberek akkor a legnagyobb kárt úgy tudják tenni ha az a pár ember irányít mindent!!


Sajnos az emberek nagy része nem tanult a történelemből hogy abból kell kiindulni hogy még ha hatalomra is kerül 1 jó vezető, arra jön 20 másik aki rossz!

tehát nem az a cél hogy kommunizmust alapítsunk és minél több minden köztulajdon legyen amiben az állam önmagát(!!) ellenőrzi!

Teljesen egyértelmű hogyha az államnak magát kéne megbüntetnie, pláne felügyelnie hogy tisztességes az katasztrófához vezet!

Míg ha az állam a piaci szereplőket felügyeli, az már sokkal jobb hatásfokú! Most őszintén! Kit büntet meg előbb az állam csalásért, sikkasztásért és hasonlókért? Egy másik politikust vagy egy piaci szereplőt??

Ki kapott büntetést? Az a politikus aki többszörösen vett fel költségtérítést vagy az a cég amelyik nem tartotta be a számviteli rendet?

A cégek folyamatosan csalnak és ezért kapják is a büntetéseket. érdemes megnézni a PSZÁF, Fogyasztóvédők és egyéb felügyelőségek honlapját hogy hogyan repkednek a 10-100 millák büntetésben!

Míg senki nem kap büntetést a MÁV közröhejes tenderein vagy amikor Pintér excége úgy nyert 2 milliárdos pályázaton hogy a nála olcsóbb ajánlatot adó 3 céget kiejtették mert a testület szerint "túl olcsóak voltak" míg a többi versenyző meg "túl sokért vállalta volna"!! És ilyen esetekből millió van!!


Abból kell kiindulni hogy a hatalom korrupttá tesz és ez ellen a legjobb ellenszer ha az érdeki kapcsolat nem találkozik az ellenörzött és az ellenörző között!


Én is amellett vagyok hogy az állami szerep keményen csökkenjen és az ellenőrzési szerep keményen nőjön!

Ez a jó kombináció...

2012. márc. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/131 anonim ***** válasza:
100%

"ez ellen a legjobb ellenszer ha az érdeki kapcsolat nem találkozik az ellenörzött és az ellenörző között!"


Be kell perelni a NOKIAt, hogy ezentúl csak egy zacskóba adják a telókat.

2012. márc. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!