Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Várjátok már 2014-ben a...

Várjátok már 2014-ben a jobbik választási győzelmét?

Figyelt kérdés

Én már nagyon várom. A jobbik szerintem jobban tudná kezelni a cigánykérdést, mint a mostani kormány.


Hajrá jobbik! :))


2012. márc. 28. 19:42
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/131 anonim ***** válasza:
54%

Döntsd már el, hogy mit gondolsz! :)


"Az államfő az országot képviseli csak külföld felé.. Horthy se vállalt aktív belpolitikát..."


"és bár nem a miniszterelnökök hozzák a szakmai döntéseket, de ez nagyjából olyan mintha a szállodában olyan lenne a housekeeper aki még sose takarított életében... Vagy olyan lenne az étteremvezető akinek lövése sincs a felszolgálásról, illetve a főzésről.. "


Ha annál a ronda szállodás-éttermes hasonlatodnál maradunk, akkor ne feledd el hozzátenni azt is, hogy Horthy és Hitler is egészen jó "housekeaper" és "étteremvezető" volt.


Szerintem hanyagold ezt a vonalat, mert nem jössz ki jól belőle. Egészen egyszerűen azért, mert nincs igazad, és ezt szerintem te jól is tudod.


A fogyasztás ösztönzés és a mezőgazdaság fejlesztés nem üres lózung, hanem szakmai érv. Az, hogy te nem értesz vele egyet az nem azt jelenti, hogy nincs értelme. A lengyel gazdaság egyik legerősebb pontja például, hogy nagyon erős a belső fogyasztása. Magyarország pedig mindig is agrár állam volt, sok-sok éven keresztül jól éltünk belőle. Olyan termőföld és vízkészletünk van, ami egész Európában egyedülálló. Nem azt mondom, hogy nem lehet vitázni erről építő jelleggel, de az hogy hülyének nézel mindenkit, aki nem a te álláspontodon van, az inkorrekt.


A Jobbiknak éppen az egyoldalú függőséggel van problémája, ami jelen pillanatban a nyugathoz köt minket. Ez nem azt jelenti, hogy le akarja cserélni keleti függőségre, sőt...Élni kellene földrajzi adottságainkkal, és kelet-nyugat között közvetítve élni a mindkét fél által nyújtott előnyökkel.


Azért, mert angol címeket írsz le, még nem lesz feltétlen igazad és okosabb sem leszel, legfeljebb néhány ember szemében majd annak tűnsz. Itt szintén vannak szakmailag megalapozott ellenvélemények:


"A Magyar Nemzeti Bank restriktív, vagyis megszorító politikát folytat, amivel akkor szoktak élni, ha monetáris okok miatt, túlzott bankjegy-kibocsátás miatt túl sok a pénz van a piacon. Az efféle helyzet – amely egyébként inflációt okoz – megoldásaként általában alapkamatot emelnek, azaz csökkentik az igényt a hitelre, hogy kevesebb pénz áramoljon ki. Nos, az MNB ezt a politikát folytatja immáron 21 éve, csak éppen egy olyan országban, ahol állandóan azt mondják, hogy nincs pénz semmire, azaz a „túl sok pénz van a piacon” helyzet nem áll fenn. " - Rozgonyi Ernő


[link]


[link]


Minek csendőrség?


Ártatlan, tisztességes emberek élnek rettegésben a cigánybűnözés miatt.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Nagyszüleink, gyermekeink biztonsága nem lehet pénzkérdés.


A Jobbik népszerűségéről a kutatások azt mutatták ki, hogy a 40 év alatti SZAVAZÓJOGGAL RENDELKEZŐK körében a legnépszerűbb. Magyarországon ma a betöltött 18. életévhez kötik ezt. Egyébként a Jobbik szerint (javaslatot is nyújtott be erre) szükségesnek kellene lennie az elvégzett nyolc általánosnak is. Gondolom, ha már nem tudtál vitatkozni a tényekkel, megpróbáltad jelentéktelen színben feltüntetni őket.

2012. márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/131 bumbi02 ***** válasza:
91%

Ha annál a ronda szállodás-éttermes hasonlatodnál maradunk, akkor ne feledd el hozzátenni azt is, hogy Horthy és Hitler is egészen jó "housekeaper" és "étteremvezető" volt.


Szerintem hanyagold ezt a vonalat, mert nem jössz ki jól belőle. Egészen egyszerűen azért, mert nincs igazad, és ezt szerintem te jól is tudod.


A fogyasztás ösztönzés és a mezőgazdaság fejlesztés nem üres lózung, hanem szakmai érv. Az, hogy te nem értesz vele egyet az nem azt jelenti, hogy nincs értelme. A lengyel gazdaság egyik legerősebb pontja például, hogy nagyon erős a belső fogyasztása. Magyarország pedig mindig is agrár állam volt, sok-sok éven keresztül jól éltünk belőle. Olyan termőföld és vízkészletünk van, ami egész Európában egyedülálló. Nem azt mondom, hogy nem lehet vitázni erről építő jelleggel, de az hogy hülyének nézel mindenkit, aki nem a te álláspontodon van, az inkorrekt.



Te nem akarod csak érteni hogy a Jobbik MINISZTERELNÖKNEK jelölte Vonát, ahol azért nem árt a szakmai tudás , ezzel szemben Horthy ÁLLAMFŐ volt.. Különbségnek nézz utána. Nem irányíthat valaki konyhát ha nem tud főzni...



Nem érted mit akarok mondani.. Amíg én mondok egy ilyen "hangzatos dolgot" hogy növeljük a fogyasztást, addig semmit se mondtam. Ez olyan mintha azt mondanám: csökkentsük az államadósságot. Akkor megválasztotok? A hogyan , az a szakmai. Különben is a belső fogyasztás növelése, egészen addig amíg a külker mérlegünk negatív, vagy alacsony, nem ajánlatos, hiszen mivel a fogyasztás nagyrésze megy import termékekre, ezért az importőrök lesznek főként ösztönözve hogy többet gyártsanak , így tovább gyűrűzik a pozitiv hatás, csak éppen külföldre, nekünk meg minuszos lesz a külkermérleg.. Aztán ami fogyasztásnövekedésből bejött + ÁFA bevétel, az meg negatív mérlegből el is megy.... Ezért nem ilyen egyszerű hogy benyögöm: növeljük a fogyasztást...


A mezőgazdaság megint összetettebb téma annál hogy: támogassuk. Hogyan? Miből? (Honnan csoportosítunk át hozzá pénzt?) Melyik termékeit a mezőgazdaságnak? Hiába tenyésztünk sok marhát, ha nincs rá kereslet. Tehát ez megint csak üres lózung, amíg nem tesznek mögé pár pontot...



Angol nyelvű cikk.. Gondolom bele se olvastál.. NEm cikk, hanem tanulmány, de ebbe bele se megyek... Amit idéztél, az pedig nem a függetlenségét szidja a jegybanknak, hanem annak a politikáját... Valószinüleg nem fogod elolvasni ezt a tanulmányt (nem azért küldtem el angolul hogy "komolyabbnak" hasson, hanem mert nem találtam meg magyarul sehol se) , a lényeg, több tényező alapján egy indexet létrehoztak amivel a jegybank függetlenségét lehet jelezni.. És kimutatta ez a tanulmány, minél függetlenebb a jegybank, annál kisebb az infláció...

2012. márc. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/131 bumbi02 ***** válasza:
90%

A csendőrség.. MINEK? A cigánybűnözés akkor is meg marad ha csinálsz egy 3000 fős csendőrséget.. Miért nem a meglévő rendőrséget (aminek már van infrastruktúrája, és az idősebbekben kelt feszültséget, és nem oszt meg) fejlesztik inkább normálisra (elismerem hogy aközbiztonság nincs rendben)..Nem értem miért lenne hatékonyabb egy csendőrség, mint a rendőrség...



Amúgy meg vannak a Jobbiknak is olyan ötletei amikkel egyetértek. AKi olvassa itt a kommentjeimet, az tudja hogy nincs az hogy csak azért nem fogadom el valaminek a helyességét mert XY mondta. Jobbiktól is vannak értelmes dolgok ( pl ez a 8 általánoshoz kötés, a szociális segély átszervezése hogy ne lehessen italra, dohányra költeni) az MSZPtől is, Fidesztől is... Aki azt mondja hogy amit az XY mond az már csak hülyeség lehet, az elég szűklátókörű. Ha így lennék akkor nem olvastam volna el se a Széll Kálmán, se a IV Béla tervet, se a Jobbik programját.. Nem utasítok el valamit csak azért mert "XY".... És mást se utasítok el csak azért mert XY párt híve.. Az a baj hogy sokak viszont ez alapján képesek megítélni itt neten keresztül hogy fújj.. ez hülye, ez baloldali... Kolopelével szoktam rendszeresen vitatkozni, mégis van mikor egyetértek vele, azért mert másak a nézeteink, lehet neki is igaza, és tévedhetek én is.

2012. márc. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/131 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj veled bumbi hogy megrögzött komplexusod van a nemzeti érzés ellen. Valami gyerekkori trauma esetleg rossz nevelés vagy csak a genetika eredménye. Nem is csodálom hogy nem vagy Jobbikos.
2012. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/131 bumbi02 ***** válasza:
90%
Mi az az előző írásomban ami a nemzeti érzést sérti? Az hogy nem értek egyet a JObbikkal sok téren?
2012. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/131 anonim ***** válasza:

"Miért nem a meglévő rendőrséget"


Pl. mert az egy vagyonba kerül, ez gondolom téged nem zavar... Csak tavaly 190 Fordot vett a sündőrség BP-re, oszd csak szépen el azoknak az árát, és a többi felszerelést meg a fizetéseket már nem is említem...


"Nem értem miért lenne hatékonyabb egy csendőrség, mint a rendőrség... "


Mondjuk mert a jászságban és szabolcsban két rendőr jut az egész vidékre, míg a civil alakulatok ott járőröznek, ahol kell?

2012. márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/131 bumbi02 ***** válasza:
És akkor nem lenne értelmesebb a rendőrséget átszervezni? Az már meg van, nem kell a rendőrség mellett még egy szervet fenntartani... Ezzel nem lehet megindokolni a csendőrséget..
2012. márc. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/131 anonim ***** válasza:
83%
Én sem csodálom hogy Bumbi nem jobbikos, ugyanis egy intelligens és művelt ember, ez kiderül az írásaiból. Ez kevés jobbikosról mondható el. A nemzeti érzés meg egy igen érdekes fogalom, én csak annyit kérdeznék hogy mennyit lehet vele havonta keresni, vagy hogyan fogja majd ez a gazdaságot fellendíteni, hogy a szegény "kopasz nagy magyarok" is jól kijöjjenek belőle akik a trágárságukon és agresszivitásukon kívül még nem sok mindent mutattak fel eddig? Sajnos a jobbikosok nagy része ebbe a táborba tartozik, nyugodtan meg lehet ezen sértődni. Ahogy Bumbi is írja, ők valóban csak azt mondják mindenre hogy rendbe kell tenni, meg kell oldani, de hogy miből meg hogyan azok mind homályosak. A húsos fazék maradékára vágynak, de ők is tudják hogy jó ha a parlamentbe egyáltalán bekerülnek. Mindannyian magyarok vagyunk, nincs különbség, éppen a jobbikosok azok akik kirekesztettnek érzik magukat innen, mert mi ez ha nem kisebbségi komplexus hogy csak mi vagyunk igazi magyarok, más senki? Ezt sikeresen elhitették sok emberrel, vannak akik rossz helyen élnek, tele alja cigányokkal, őket sem volt nehéz meggyőzni, a csóró, tanulatlan réteg meg persze hogy egyből vevő volt arra hogy le a multikkal, a külföldi tőkével, mert miattuk élnek a létminimum alatt, nem azért mert alapból .................Mindegy. Mostanában a Fidesz is elkövet baromságokat, de ez még mindig kevés ahhoz hogy ne ők legyenek a győztesei 2014 - nek.
2012. márc. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/131 anonim ***** válasza:
100%

"még egy szervet fenntartani..."


Olyan intelligens és művelt, hogy nem érti meg, ingyenes, mert önkéntesekről van szó. De ő fenntartásról beszél... Jól van bumbi, akkor szervezzük át a rendőrséget potom kétszáz milliárd forintért, aztán meg itt fogsz sírni, hogy mirefel ennyi az adó.


Kolopele ostobaságain meg sem lepődöm, csak annyit kérdeznék, hogy vajon a jobbra-balra hülyített nyuggerhad vajon mennyire lehet művelt, ha Viki haverodat oda emelte, ahova. Tudom, szerinted jó úton halad az ország.

2012. márc. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/131 anonim ***** válasza:
95%
Remélem nem nyernek mert a gyűlölet nem old meg semmit. Ha gettóba záratnánk a cigányokat akkor mi sem lennénk sokkal jobbak és "emberségesebbek" mint ők.
2012. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!