Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Veszélyben a FIDESZ választási...

Veszélyben a FIDESZ választási győzelme?

Figyelt kérdés

Először állt elő olyan helyzet 2010 óta, hogy több közvélemény-kutatásban az MSZP, az LMP és a DK együttes szavazati aránya kissé meghaladja a FIDESZ-ét. Mivel a FIDESZ az egyfordulós, az egyéni kerületek arányát növelő és a győztest a listákon is kompenzáló választási rendszerrel növelte az aránytalanságot, már hajszálnyi fölény is eredményezhet választási győzelmet, kis fölény pedig kétharmadot. Ha az MSZP, az LMP és a DK képes lenne arra, hogy megállapodjon az egyéni jelöltekben, a FIDESZ és a Jobbik viszont külön indulna, akkor a jobboldal ezt az egészet nagyon bebukhatja már a mai felállás szerint is, és még változhatnak az arányok. Persze a baloldali pártok ilyen összefogása is elég bizonytalan, és én nem zárom ki a FIDESZ-Jobbik összefogást sem, ami kiütésszerű jobboldali győzelemhez vezetne a mostani választási rendszerben.


Minden esetre mintha megmozdult volna valami, és a FIDESZ két éves masszív többségének vége...



2012. jún. 9. 08:47
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
9-es: Hát köszönöm a választ, de én a Jobbiktól is rettegek. A lázadozó FIDESZ-kormányt lassan fojtogatják, egy esetleges Jobbik-kormányt egy hét alatt megfojtanák. Meg hát az nem álláspont Európa közepén, hogy lépjünk ki az EU-ból, és csatlakozzunk Iránhoz...
2012. jún. 9. 11:27
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Remélem vége a fidesz hatalomnak, és el is húz innen 1. orbán királyunk, csak az a kérdés, hogy a többiek közül ki a legkisebb rossz?
2012. jún. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudnék elképzelni egy DK MSZP LMP összefogást. Az LMP az ellenzéki kerekasztal ötletét is elvetette, és most is inkább a parlamenten kívül pártokkal és szervezetekkel tárgyal mint pl. 4K, Milla , szolidaritás stb. A 4K-val közös közjogi programot szeretnének kialakítani. Bár igaz, itt az MSZP is szóba került, de csak akkor, ha elfogadja a "köztársasági minimumnak" nevezett egyezményt. (Aminek a részletei még ki sincsenek dolgozva.)

Itt lehet olvasni többet megtudni:

http://www.youtube.com/watch?v=qNvAoanOOfY&feature=player_em..

[link]

Egy szó mint száz, a fidesz népszerűségének csökkenése, nem feltétlenül idézi majd elő a fidesz választási bukását. Egyrészt az új választótörvény, másrészt pedig a hiteles alternatíva hiánya miatt.

A jobbik úgy érzem kifutotta magát, ő a lehető legtöbb embert radikalizálta, aki fogékony az elképzeléseire. Ha a következő választásokon nem a fidesz nyer, akkor mindenképpen egy szociáldemokrata ,társadalmi egyenlőséget hirdető párt vagy pártok fognak kormányt alakítani. De inkább egy koalíció mint egyetlen politikai párt kormányzó szerephez jutása a valószínű.

A fideszről még annyit, hogyha nem veti el az egykulcsos adó ötletét, nem szünteti meg az újonnan bevezetett adókat, valamint nem tudja konszolidálni ilyen feltételek mellett a költségvetést további megszorításokra lehet számítani. Ez pedig a szavazótáborának a csökkenését fogja jelenteni. Márpedig ez a legvalószínűbb forgatókönyv.

2012. jún. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

azt azért megjegyezném, h attól h a maszopnak lmp-nek és a dk-nak külön-külön van vmekkora bázisa még közel sem biztos, h egy koalíció meg tudná tartani az összes szavazójukat.

ja és könyörgöm e hozzuk már megint vissza ezeket a komcsikat, inkább szavazzuk meg az lmp-t

2012. jún. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Igen, ebben óriási bizonytalanság van, hogy megteremthető-e valamilyen, a választás idejére szóló baloldali blokk. És ez alapvetően az LMP-én múlik. Nekem ők se szimpatikusak, gőgösek, beképzeltek, nincs realitásérzékük. Mostanában nem hallottam ugyan, de nem olyan régen még Schiffer András azt bizonygatta, hogy ők lesznek a FIDESZ váltópártja. Na ehhez képest 200 ezer aláírást se sikerült gyűjteni... Ha ez a forgatókönyv nem valósul meg, akkor marad a FIDESZ vagy netán jön a FIDESZ-Jobbik.
2012. jún. 9. 12:28
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy "gőgösek és beképzeltek", de egyedül ők merték részletekbe menően nyilvánosságra hozni a programjukat, az oktatáspolitikától a gazdaságpolitikáig. Szóval ők legalább színt vallottak, lehet tudni mit akarnak, ami a többi pártról nem éppen mondható el. Még a kormányzó párt terveit is csak nemrég tudtuk meg ráadásul folyamatosan változtatják az álláspontjukat.

Ezeket érdemes elolvasni:

[link]

2012. jún. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Igen, de semmit nem ér a jó program, ha 6-an csücsülünk egy 200 fős parlamentben. A politika nem csak programgyártásból áll, de taktikázásból is. És nekem úgy tűnik, az LMP nagyon rosszul taktikázik pont a beképzeltségük miatt.
2012. jún. 9. 12:46
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem lehet tökéletes, az ellenzéki és parlamentek kívüli pártokkal, valamint a civil szervezetekkel való egyeztetés szerintem jó irányvonal. Majd meglátjuk mi sül ki belőle.
2012. jún. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudom komolyan venni ezeket a "közvélemény kutatásokat"! Megkérdeznek pár ezer, vagy pár tízezer embert? Na és, mi van akkor? Az országban 8 millió embernek van választójoga. Még ha 1 millió embert meg is kérdeznének, az még mindig csak a választójoggal rendelkezők 1/8-a volna.
2012. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
6%
Ideje lenne már hogy a Fidesz átalakuljon és kihulljanak belőle az álhazafiak és akkor létre jöhetne egy Fidesz-Jobbik nemzeti összefogás. Eleget ártott már az országnak a baloldal és a liberalizmus már ideje lenne egy jobboldali-nacionalista kormánynak.
2012. jún. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!