Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Veszélyben a FIDESZ választási...

Veszélyben a FIDESZ választási győzelme?

Figyelt kérdés

Először állt elő olyan helyzet 2010 óta, hogy több közvélemény-kutatásban az MSZP, az LMP és a DK együttes szavazati aránya kissé meghaladja a FIDESZ-ét. Mivel a FIDESZ az egyfordulós, az egyéni kerületek arányát növelő és a győztest a listákon is kompenzáló választási rendszerrel növelte az aránytalanságot, már hajszálnyi fölény is eredményezhet választási győzelmet, kis fölény pedig kétharmadot. Ha az MSZP, az LMP és a DK képes lenne arra, hogy megállapodjon az egyéni jelöltekben, a FIDESZ és a Jobbik viszont külön indulna, akkor a jobboldal ezt az egészet nagyon bebukhatja már a mai felállás szerint is, és még változhatnak az arányok. Persze a baloldali pártok ilyen összefogása is elég bizonytalan, és én nem zárom ki a FIDESZ-Jobbik összefogást sem, ami kiütésszerű jobboldali győzelemhez vezetne a mostani választási rendszerben.


Minden esetre mintha megmozdult volna valami, és a FIDESZ két éves masszív többségének vége...



2012. jún. 9. 08:47
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Bíró úr én is felhívnám a figyelmét arra, hogy a Fidesz-KDNP-ben is rengeteg MSZMP-s, KISZ-es tisztségviselő van - egészen magas pozíciókban.

A vörös iszappal és a kilakoltatási moratoriummal iszonyatosan mellé trafált, mint sok más dologgal is, de sebaj.

Mivel totálisan elvakult, méltatlan vitapartnerem lenne, így csak lesajnálni tudom. Őszinte részvétem, és jobbulást!

2012. jún. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Bíró úr, ajánlom figyelmébe, hogy a Fidesz-KDNP számos olyan törvényt, rendeletet és alkotmánymódosítást hozott, ami a hátrányos helyzetűeket még inkább hátrányba taszítják. BP. VIII. kerületi hajléktalanok elleni népszavazás. Kíváncsi lennék, hogy Jézus hogyan szavazott volna, de úgy rémlik nem a Szent Írás szerint járt el a három farizeus párt!

Egyáltalán nem vagyok mszp-s, sőt, de fontosnak tartom a tárgyilagosságot.

Az meg elég nagy baromság, hogy az MSZP-t és a szimpatizánsait gyilkosnak tartod. Ennyi erővel az összes keresztényt is, hiszen a kereszteshadjáratok, boszorkány/eretneküldözések, mind-mind rengeteg véráldozattal járt, és a "jogutódok szimpatizánsai"...

Elnézést az őszinte hívőktől, nem akarok senkit megbántani, csak egy logikai bukfencre felhívni a figyelmet!

2012. jún. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!