Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van aki úgy látja hogy a...

Van aki úgy látja hogy a liberalizmus egy pozitív dolog? Ha igen, ha nem, érdekel, hogy miért látod úgy ahogy?

Figyelt kérdés

2014. febr. 9. 09:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
6%
Én pozitívnak látom, de nem azt ami itt megy Európában hanem azt ami az USA-ban van. Még a szocik amit csinálnak az se jó, de elviselhető, de amit a Fidesz a nagy keresztény konzervativizmus alatt művel kiakaszt. Úgy vagyunk véve mint ha mi vmi kis gyerekek lennénk aki nem tud dönteni saját sorsa iránt, mindent tiltanak, mindenért büntetnek semmit se lehet csinálni mert az állam mindenbe bele akar szólni és ez engem nagyon idegesít. A liberalizmus pedig pont ennek az ellentéte az emberek magukra vannak utalva és azt kezdenek saját életükkel amit akarnak és nem fogja semmilyen felsőbb hatalom megmondani h ezt te nem teheted. Elsőként ezért gondolom pozitívnak a szabadság miatt. Ez után jönnek azok a dolgok h nem rekesztünk ki mást azért mert ennek vagy annak született. Nem gyűlölködünk.
2014. febr. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem semmi gond nincs azzal ha te választhatod meg hogy milyen a vallásod pl és nem kell attól tartani hogy emaitt a vadnácik vagy az állam el tesz láb alól.
2014. febr. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
Első: mégis mi a franc köze van a liberalizmusnak ahhoz hogy mit csinálnak a "szocik"?? Meg úgy egyáltalán az egész politikához? A liberalizmus egy őszinteségen alapuló elfogadó rendszer, az ilyentől áll legmesszebb a politika.
2014. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:

Itt egy hasonló témakör pár nappal korábbról, olvasgasd:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__5328..

2014. febr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem rossz dolog.


A szüleim is nagy liberálisok.SZDSZ tagok és szimpatizánsok is voltak a végsőkig, míg az a párt meg nem szűnt.

Emiatt az ideológia miatt nem annyira jó a viszonyunk, olyan mértékben befolyásolja a világnézetüket.


Azt gondolják, hogy valami felsőbbrendű szubkultúra részei, ami megváltja a világot és mindenki, aki nem olyan, mint ők az hülye, náci vagy mit tudom én, hogy mi.


Egy liberális még a gyerekéért sem képes kiállni, nem,hogy más magyarokért.


Persze, most lehet azzal jönni, hogy két liberális ilyen, a többi meg másmilyen.

Nos, ez nem igaz, szerintem.A legtöbbjük között alig van különbség.Mind ugyanazokat a beléjük programozott mondókákat mondja.

2014. febr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ez inkább a fideszesek és jobbikosokra jellemző.
2014. febr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
29%

"A gazdasági liberalizmus támogatja a szabadpiacot és a szabadkereskedelmet, klasszikusai hittek abban, hogy egy láthatatlan kéz spontán rendet alkot az eredendően széttartó egyéni szándékok és tettek szövevényéből, s a sok egyéni érdek végeredményben a közjó növekedéséhez vezet, feltéve, hogy a minimális információ és igazságszolgáltatás rendelkezésre áll mindenki számára, azaz senki sem lophat, vagy alkalmazhat kényszert másokkal szemben. A gazdasági liberalizmus a magántulajdonon és az egyének által kötött szerződéseken alapul.


A kulturális liberalizmus az egyéni jogokra koncentrál, a lelkiismeret és az életmód szabadságára, köztük olyanokra mint a szexuális szabadság, vallásszabadság, megismerés szabadsága, vagy azon alapelv, miszerint az állam ne hatoljon az egyén magánéletébe.


A liberalizmus különböző formái nagyon különböző politikai megoldásokat kínálhatnak, de néhány dologban általában egyetértenek, mint például a gondolkodás és szólás kiterjedt szabadságában, a jogállamban, a gondolatok szabad áramlásában, a magántulajdonban, a szabadpiacban, a kormányzat átláthatóságában, és - más ideológiákkal együtt - a szabad választásokban."



Visszakérdeznék:

Mégis mi kivetnivalót látsz ebben kedves kérdező?

2014. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
68%

7#

Látom másolni tudsz.


Nagyon szép, amit kimásoltál, de a gyakorlatban másként működik ez az ideológia.

2014. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
39%
A nacionalizmus jó dolog, de a nácizmus nem. A szociáldemokrácia jó dolog, de a kommunizmus nem. A liberalizmus jó dolog, de ami ma megy, az nem. Utóbbi pont olyan szélsőséges párja a liberalizmusnak, mint az említett példák.
2014. febr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
40%
A nácizmus jó a liberalizmus rossz.
2014. febr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!