Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van aki úgy látja hogy a...

Van aki úgy látja hogy a liberalizmus egy pozitív dolog? Ha igen, ha nem, érdekel, hogy miért látod úgy ahogy?

Figyelt kérdés

2014. febr. 9. 09:54
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
Gazprom KHM..... oroszok és a liberalizmus két különböző dolog. Nézd meg nyugat eu-t h ott milyen a környezetvédelem.
2014. febr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
NE TERELJ!!! Nem az avulásra kérdeztem, hanem a kötelező környezetrombolásra!!!
2014. febr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:

És akkor mi a helyes? A kommunizmus? Ott mindenki egyenlő.

Egyenlően szegény.

2014. febr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 A kérdező kommentje:

Én nem terelek, a rendszer igényli a pazarlás, így értettem a megkövetelt környezetpusztítás.


Hogy mi a helyes. Nem tudom. Talán a Vénusz-projekt erőforrás alapú gazdasági modellje. Egyébként a Kádár-rendszer a 70-80-as években példa nélküli volt. Ott nem volt senki se szegény, mindenkinek volt hol lehajtania a fejét, tudott dolgozni és kellett is, mindennap volt mit ennie, nem kellett attól félnie hogy halálra fagy télen, kapott orvosi ellátást ha beteg volt, és nem volt senkinek magánrepülője se, bűnözés a mai töredéke volt, se drog, se meleg felvonulás.... Ó hogyne, tudom én hogy távolról se volt tökéletes, merev volt, nem reagált a változó körülményekre, sok minden nem működött hatékonyan, na és persze ne felejtsük el a nyugat beavatkozását se, ha azt hatékonyan elhárítják a hazugságokat és manipulációkat amik jöttek onnan, és ezzel nem veszik rá a a szovjeteket az eszméletlen fegyverkezésre amikor már így is mindenből kétszer annyi volt, akkor ma még mindig Kádár-rendszer van....


De ez a múlt, már nem számít hogy ki hogy látja azokat az időket. Én csak az tudom hogy szinte minden ország, szinte minden polgára azt hiszi hogy Amerika és Nyugat-Európa azért tart ott mert hogy demokratikus, felvilágosult, szabad, igazságos, nemes, liberális és ha mi is végre azok leszünk akkor úgy fogunk élni mint ők. Ez a legnagyobb paraszt vakítás a világon és a sok hülye meg elhiszi és azt hiszi hogy Amerika a szabadság földje és hogy követni kell, mert példakép, mert szabad, liberális és nemes. Nem azt látja ami valójában van. Azért tart ott a "távol-nyugat" ahol tart, mert mindig is egy alattomos, manipulatív, agresszív erőt képviselt. Meghódították az egész világot és kizsákmányolták, és ma is ugyanúgy nyomorban tartják a világot ahogy a gyarmatidőkben, csak már a színfalak mögött nem nyíltan. Nem tankkal hanem bankkal. Fényes páncélos, nemes lovag, az emberi jogok és a szabadság védelmezői alattomos képmutatók. persze nem vagyok álszent én mint átlag magyar ember, ennek a globális kizsákmányoló rendszernek a haszonélvezője vagyok, nekünk (és itt most minden olvasót értek) azért ilyen jó mert a bolygó 80%-át dicső vezérein nyomorban tartják vagy legalábbis minden tőlük telhetőt megtesznek hogy hátráltassák a fejlődést. Addig olcsó a nyersanyag és addig lesz háború Afrikában amíg a "spanok" ott a górék, miniszterek, diktátorok....


Igazából én akkor leszek mindig pipa amikor a szabadságról papolnak, mit kell arról ódát zengeni. Mindenki azt tesz amit akar, azt gondol amit akar ez természetes és kész. Mára annyit fejlődtünk hogy pl. régen ha valaki éhezett vagy a gyereke éhezett és lopni mert akkor levágták a kezét. Ma csak pár évre börtönbe zárják, ez is haladás, de a Kádár-renszerhez képest mindenképp visszalépés, most is szolgamunkára épül a világ ahogy 1000 évvel ezelőtt is. A háború ma is csak üzlet ahogy 1000 évvel ezelőtt is. Ma is vannak nemesek és jobbágyok ahogy ezer éve..... Szóval éljen a szabadság és a fejlődés :D de mára már elég volt ebből :D belefáradtam, se ti se én nem fogjuk tudni megváltoztatni a világot olyanra ahogy szeretnénk, vagy olyanra ahogy igazságosnak gondoljuk a világ megy a saját feje után és hogy mi lesz a vége senki nem tudja, de én optimista vagyok és remélem hogy a jó irányba tartunk.

2014. febr. 9. 15:25
 25/69 anonim ***** válasza:

"régen ha valaki éhezett vagy a gyereke éhezett és lopni mert akkor levágták a kezét. Ma csak pár évre börtönbe zárják, ez is haladás"


Na ez nagy volt XD. azt hittem lefordulok a székről, de bármennyire is poénos sajnos igaz.

2014. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:

A Kádár rendszer a 70-80-as években tudod miből ment olyan jól? Hitelbül. Azt fizetjük még mindig vissza.

Egyébként nem értem, miért nem képesek felfogni az emberek, hogy a liberalizmus mit jelent.. Te nyugodtan lehetsz konzervatív, tisztelhetsz akármilyen értéket, amíg más embert nem korlátozol ezzel. Nem kéne annyira biztosnak lenni benne, hogy a Te értékeid, életstílusod, hited az egyetlen helyes út, elég ha neked jók.

2014. febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:

"Egyébként nem értem, miért nem képesek felfogni az emberek, hogy a liberalizmus mit jelent.. Te nyugodtan lehetsz konzervatív, tisztelhetsz akármilyen értéket, amíg más embert nem korlátozol ezzel."

Igen, eredetileg valóban ezt jelenti. Ma viszont ha nem liberális "értékrendet" vallasz, rögtön nácinak, rasszistának, antiszemitának, homofóbnak bélyegeznek.

2014. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:

"Ma viszont ha nem liberális "értékrendet" vallasz, rögtön nácinak, rasszistának, antiszemitának, homofóbnak bélyegeznek."


Szerintem az itt a baj, hogy nem akarjátok felvállalni magatokat.

Én liberális vagyok, vállalom bármikor, bárki szemébe belemondom.


Ha valaki utálja a zsidókat, cigányokat, miért nem vállalja, h ő náci?

Ha a melegeket utálja, köpdösi, dobálja, megveri az utcán, akkor miért nem vállalja, hogy homofób?


Az a gond, hogy itt a melegek, a liberálisok, cigányok, zsidók vállalják csak fel az identitásukat.


Ti meg maszatoltok!

2014. febr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:

"Ha valaki utálja a zsidókat, cigányokat, miért nem vállalja, h ő náci?

Ha a melegeket utálja, köpdösi, dobálja, megveri az utcán, akkor miért nem vállalja, hogy homofób?"

Attól, h vki tisztában van a zsidók, cigányok nagy részére jellemző negatívumokkal, még nem feltétlenül utál mindenkit, aki ilyen származású. Attól, h vki nem tartja normális dolognak a homoszexualitást, még nem feltétlenül utálja, köpdösi, dobálja, veri a buzıkat (mellesleg megjegyzem, verésre nem is volt még példa Magyarországon).

2014. febr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:

"mellesleg megjegyzem, verésre nem is volt még példa Magyarországon"


[link]

2014. febr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!