Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tényleg 10 órára akarják...

Tényleg 10 órára akarják növelni a 8 órás munkaidőt? Ezek normálisak?

Figyelt kérdés

Gondolom ugyanennyi pénzért.

Szerintem a 8 óra is nagyon sok naponta,főleg azoknak akik bejárnak egy munkahelyre.

Gyakorlatilag a felnőttek 8%-a sportol rendszeresen,mert nincs idejük.

És még többet akarják dolgoztatni az embereket?

A cél az átlagéletkor csökkentése,hogy nyugdíj előtt halj meg?


Fejlettebb országokban már működik a részmunkaidő,a rugalmas munkaidő,a távmunka,ebéd szünet(szieszta) stb,ami az emberek egészségét szolgálja,hogy ne élneke ilyen stresszes életet.


Szerintem már a napi 8 óra is nagyon sok,és az ember nem is tud minőségében 8 órában teljesíteni olyan színvonalon,mert elfárad.

Ezek teljesen kiakarják nyírni az embereket,rabszolgatartás?

Mi ezzel a cél?Hogy egy dolgozó robot legyél?


Az egészséges életmód,a minőségi élet,a hosszú élet,a minőségi munkavégzés kellene,hogy legyen a cél.....


2014. nov. 26. 01:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
48%

Nekünk is benne vannak a törvényben ezek a másféle munkaidők is, (a felsoroltakon kívül még az osztott munkaidő is!), csak gondolom az adózás a munkáltatónak kedvezőtlen úgy, azért nem terjed el...? 2 véglet van: akinek nincs munkája, és akinek még magára sincs ideje, mert szerintem is hosszú a 83 órás munkanap!

Mi lenne, ha hozzáférhetők volnának a heti 5-30 órás munkalehetőségek is? Megszűnne ez a 2 egészségtelen véglet!

Lövésem nincs, mért nem terjed el!

2014. nov. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
8+ órát akartam írni, nem 83-mat!:)
2014. nov. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Teljesen egészségtelen és minőségtelen.

Senki nem tud 12 órában minőségi munkát végezni.


Szerintem a 6 órás munkaidő felé kellene haladnunk.

az talán már egy elfogadható állapot.


Jó,persze vannak olyan munkahelyek is,ahol 8-12 órában dolgoznak hivatalosan,a gyakorlatban ez pedig 3-4 óra.

De van ahol tényleg annyit dolgoznak,amennyi a munkaidő,nincs benne "üres járat."


Hazánkban a vezető halálok:Szív- és érrendszeri betegségek miatt történő elhalálozás.

2014. nov. 26. 01:51
 4/31 A kérdező kommentje:

Eleve már szerintem a "munkamániás" ember sem egészséges.

Akik képesek 16 órát dolgozni,hogy még gazdagabbak legyenek.

Az ember akkor mikor él?

Vagy miért élünk?


Ha havi 1 milliót adnának én akkor sem dolgoznék 12 órában,mert az nem élet.

Pár hónapig kilehet bírni,ha van valami kisebb célod,amire éppen kell a pénz.

De 30-40 éven keresztül?

2014. nov. 26. 02:00
 5/31 A kérdező kommentje:

A felesleges időt pedig nem szeretem.

Ha csak 12ből,6ot ülni kellene,azt sem vállalnám,mert az egy felesleges idő,nem hasznos.

2014. nov. 26. 02:01
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen területeken nekem rálátásom van, építőiparban, vagy irodai munkában, ott kb 10 óra az alap, de ha úgy alakul, akkor estig is bent kell lenni mert határidősek a dolgok.
2014. nov. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Az építőiparban dolgozó emberek nagyobb eséllyel nem élik meg az átlag életkort,minőségtelen életet élnek.

Akár szombat-vasárnap is dolgoznak.


De szegények azt hiszik,ez normális.

Megvan a kis sör,meg tele a has.És nem érdekli őket semmi.-.-

szörnyű..

2014. nov. 26. 02:16
 8/31 A kérdező kommentje:

Nagy részük életunt,depressziós ember,akiknek minden nap ugyanolyan.


Sajnálom,hogy nem azon dolgozik a világ,hogy kicsit egyenlőbben legyenek a viszonyok,ha már nem is anyagilag,de szabadság téren.

2014. nov. 26. 02:17
 9/31 anonim válasza:
100%

Ha 12 óra a munka amiből 6 valódi munka 6 üresjárat, az tök jó! Feltéve hogy lehet ezt otthon csinálni, vagy enni, feküdni, elmenni..., vagy több pénzt adnak. Vagy elég szabad nap jut egy munkanapra (5+2 például).


Az én munkahelyem olyan (mondjuk diák vagyok, és hála Istennek teljesen én döntöm el, mennyit vállalok, lehet napi 1 óra is akár, lehet hétköznap napi 11 hétvégén 8 is (az heti 71 óra) ) ,

hogy minden ledolgozott 75 perc után van 15 perc szünet. Tök jó, hogy lehet szusszanni, mondjuk ha egész nap tart, kicsit kevés, mert választani kell csendben ülés, evés, és pisilés közt, mert nem fér mind egy szünetbe.

Egy barátom munkahelyén úgy van, hogy 7-15:30-ig dolgozik (irodai/ülőmunka) és ebben van fél óra ebédszünet ami teljesen szabad. Ő azt hiányolja, hogy ledőlhessen kicsit napközben. De ha jól értettem, cigizni kimehetne ha cigizne.


Szerintem ha a hatékonyságot nézik, nem azzal segítenek, ha napi több óra van, hanem például ha ügyesen osztják el a szüneteket (akár személyre szabva valamennyire, de mindenképp emberi módon), illetve ha van motiváció, vagy jutalom. (Ingyen kaja, ingyen strandbelépő, plusz juttatás ha jobb a teljesítmény, és hasonlók.

Meg pl ha menni kell valakinek a gyerekért, akkor elengedik hamarabb ha korábban megy reggel, vagy a munkaideje aznap rövidebb, másik nap hosszabb, stb.

2014. nov. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Az én gondolkodásmódom ezzel teljesen ellentétes.


Nem szívesen dolgoznék olyan helyen,ahol a fele idő üres.

A maradék időben csak azt nézném,hogy mikor telik már le a műszak,és az sokkal rosszabb.


Ez a baj,hogy nem a munka minőségét,hanem az idejét fizetik meg.

Közben pedig nem jut idő sok hasznos dologra.

2014. nov. 26. 03:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!