Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tényleg 10 órára akarják...

Tényleg 10 órára akarják növelni a 8 órás munkaidőt? Ezek normálisak?

Figyelt kérdés

Gondolom ugyanennyi pénzért.

Szerintem a 8 óra is nagyon sok naponta,főleg azoknak akik bejárnak egy munkahelyre.

Gyakorlatilag a felnőttek 8%-a sportol rendszeresen,mert nincs idejük.

És még többet akarják dolgoztatni az embereket?

A cél az átlagéletkor csökkentése,hogy nyugdíj előtt halj meg?


Fejlettebb országokban már működik a részmunkaidő,a rugalmas munkaidő,a távmunka,ebéd szünet(szieszta) stb,ami az emberek egészségét szolgálja,hogy ne élneke ilyen stresszes életet.


Szerintem már a napi 8 óra is nagyon sok,és az ember nem is tud minőségében 8 órában teljesíteni olyan színvonalon,mert elfárad.

Ezek teljesen kiakarják nyírni az embereket,rabszolgatartás?

Mi ezzel a cél?Hogy egy dolgozó robot legyél?


Az egészséges életmód,a minőségi élet,a hosszú élet,a minőségi munkavégzés kellene,hogy legyen a cél.....


2014. nov. 26. 01:23
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Dolgozzanak felőlem 24et is,akik ilyen "agyamentek".


Én igenis nem szórakozást látok a munkában,hanem egy feladatot,amit ha nem teljesítesz,akkor nem ejnye-benye lesz,hanem éhen halsz.

De ez egyéni szemlélet kérdése.

Munkamániásokat nem szeretem,mert az ilyen embereket nem érdekli semmi.Ezért marad nekik a munka,más nem tölti ki az életüket.


De a lényeg itt nem erről szól.Hanem arról,hogy ez a napi 10 óra nagyon rossz,egészségtelen.

Bár lehet neked jó érzés,ha fél napon keresztül ott kell lenni egyidegen helyen,ahol nem tudsz wczni,amikor akarsz,nem tudsz enni,amikor akarsz,stb.


Én inkább dolgoznék minden nap 4-5 órát,minthogy 10 órát töltsek egy idegen helyen.

Teljesen felborítja az ember egész bioritmusát.


Egyedül célja ennek,az emberek leamortizálása,korai halálozás,stb.

Az életet rabszolga módjára éld meg,ne élvezd,mert az csak azoknak jár,akik beleszülettek a jóba.

Elmehetnek a francba......


Azért kell neked és nekem ennyit dolgozni,hogy más ne dolgozzon egész életében semmit,és 10szer olyan jó színvonalon éljen.


Sajnos erre haladnak,és az emberek a 21.században nem akarnak ez ellen tenni semmit,hanem hagyják,hogy kihasználják őket.

2014. nov. 26. 09:00
 22/31 A kérdező kommentje:

És még ha valaki ezt kimeri mondani,akkor jönnek a nagy munkamániások és beszólnak neki,mert nem akar rabszolga módon élni,olyan körülmények között,ami a szervezetének nem tesz jót.


Én meg nem szeretnél élő halottként leélni még 50 évet.

2014. nov. 26. 09:03
 23/31 A kérdező kommentje:
Várom már az ötletet mikor dobja be valaki,hogy péntek ne legyen munkanap,és cserébe 18 óra hétfőtől csütörtökig.
2014. nov. 26. 09:05
 24/31 anonim ***** válasza:
53%

"péntek ne legyen munkanap"


Remek ötlet, átgondolom.

Üdv Orbán Viktor

2014. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te hol dolgozol? Mert az én környezetemben nincs olyan ember, aki napi 8 órát dolgozna. Eltöltesz bent 8 órát, aztán kapsz még fél éjszakára való "házi feladatot" holnap reggelre. Viszont persze csak 8 óráért fizetnek.

Ha 10 lesz a kötelező, legalább kifizetnek nekem 10 órát abból a 12-15-ből, amit naponta dolgozok. És nem én vagyok sztahanovista, a környezetemben aki nem így dolgozik, az munkanélküli.

2014. nov. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Beszélt a tv-ben 1 csaj, hogy azért akarnak nekik 10 órás munkaidőt bevezetni, mert kevés a munkavállaló, a meló meg rohadt sok.

Érted, van 1 rahedli munkanélküli az országban, de nem embert vesznek fel, hanem a munkaidőt növelik.

Ez hát a "szakértői" kormány...

2014. nov. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Szívesebben dolgoznák én is 4, 5 vagy max 6 órában, leginkább a gyermekem miatt szeretnék, mint 8-ban, de legalább tényleg 8 az a 8, és nem kell túlórázni + külön ebédidőt sem kell ledolgozni.
2014. nov. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:

ma 09:52


Elég szomorú hogy te a ki nem fizetett 12-13 órát normálisnak veszed.Mint írtam jobb helyeken pl Ausztriában,keményen megbüntetik azt aki túloráztat ingyen bérmentve.Ráadásul ott pl az építőiparban sok helyen pénteken nem dolgoznak,vagy ha dolgoznak akkor is délig.Ott 16 órakkor a szerszámot mindenki pontba lerakja,ha valami oknál fogva nem,akkor dupla órabért kap.Volt szerencsém kint dolgozni 3 hónapot építkezésen,délbe volt ebéd,én még el szöszmötöltem vagy 10 percet,jött a főnök meglátott hogy még dolgozok,kikelve üvöltött hogy mi a francot csinálok,húzzak marha gyorsan ebédszünetre mert jön egy ellenőrzés és úgy megb..sszák mint annak a rendje.Itthon ilyet ne várj.

2014. nov. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Egyetertek veled! Sot, meg a heti 5 nap munka is sok! 7-bol 5 nap kepzeld el, az 70%-a az idodnek! Szivesen dolgoznek heti 3 napot.
2014. nov. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Ha túl sok a munka,kevés az ember,akkor vegyenek fel részmunkaidőseket!


Egy ismerősöm most ment ki Norvégiába dolgozni és mondta,hogy ott van olyan is,aki 2 óra részmunkaidőben dolgozik,mert a gyerek mellett ennyire van ideje,és azért is jó pénzt kap.

2014. nov. 26. 19:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!