Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tényleg 10 órára akarják...

Tényleg 10 órára akarják növelni a 8 órás munkaidőt? Ezek normálisak?

Figyelt kérdés

Gondolom ugyanennyi pénzért.

Szerintem a 8 óra is nagyon sok naponta,főleg azoknak akik bejárnak egy munkahelyre.

Gyakorlatilag a felnőttek 8%-a sportol rendszeresen,mert nincs idejük.

És még többet akarják dolgoztatni az embereket?

A cél az átlagéletkor csökkentése,hogy nyugdíj előtt halj meg?


Fejlettebb országokban már működik a részmunkaidő,a rugalmas munkaidő,a távmunka,ebéd szünet(szieszta) stb,ami az emberek egészségét szolgálja,hogy ne élneke ilyen stresszes életet.


Szerintem már a napi 8 óra is nagyon sok,és az ember nem is tud minőségében 8 órában teljesíteni olyan színvonalon,mert elfárad.

Ezek teljesen kiakarják nyírni az embereket,rabszolgatartás?

Mi ezzel a cél?Hogy egy dolgozó robot legyél?


Az egészséges életmód,a minőségi élet,a hosszú élet,a minőségi munkavégzés kellene,hogy legyen a cél.....


2014. nov. 26. 01:23
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Nálunk,Magyarországon pedig nagyon elterjedt ez a gondolkodásmód.


Hosszú hétvége.Előző hétvégén menjünk szombatig,jól kidöglesztjük magunkat,aztán lógatjuk a lábunkat a hosszú hétvégén.


Ezért vezetünk ilyen rossz statisztikai adatokkal az egészségben.


nem ismerjük a pihenés-munka közti egészséges egyensúlyt.

Hanem leakarjuk tudni minél hamarabb a kötelező dolgokat.

2014. nov. 26. 03:53
 12/31 A kérdező kommentje:

Látod,az a fél óra semmi hasznosra nem elég,csak olyan egészségtelen dolgokra,mint a dohányzás.


Vagy kevesebbet kellene dolgozni időben,vagy két részre osztva egy hosszabb szünettel.

Sokkal egészségesebb lenne a világ.

2014. nov. 26. 03:55
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Beleírják majd az alkotmányba is, meg se lehet később egyszeri többséggel változtatni :-D


Na ja dógozni köll

2014. nov. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Reménykedem benne,hogy megbomlik a 2/3.


Baromi embertelen dolgok folynak itt.

Ezek az emberek velejükig gonoszak,ennyit tudok mondani.

2014. nov. 26. 06:51
 15/31 anonim válasza:
67%

Kedves kérdező!Teljesen egyetértek veled.Nem is értem minek vagyunk Eu tagország,ha az ottani normákat nem tudjuk követni.

Ami itt megy ez szánalmas,és a legdurvább,hogy az embereknek ez teljesen normális.

Édesapám Ausztriába dolgozik,szakmunkásként.Netto 1700 eurot keres.A munkaideje reggel 7-től 4-ig tart.4 órakkor pontba,leteszi mindenki a szerszámot.12-13 -ig van egy ebédszünet.Pénteken már nem dolgoznak.Egyik héten pénteken déig vannak.másik héten nem kell menni pénteken.Magyarul 1 héten 32 órát dolgozik!Ezért kap átszámolva 500 ezer ft-ot.Nyugi kérdező,kénytelenek lesznek itthon is változtatni,mivel akinek van esze és jó a szakmájában,az kimegy külföldre.Egy idő után senki nem akar hugyért,sz..rért itthon dolgozni,hanem normális életre vágyik és elhúz innen a francba,úgy ahogy én is fogom a párommal.

2014. nov. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Tisztában vagyok vele!

Nekem is dolgozott édesapám Németországban és Ausztriában is és elmesélte,hogy ott hogyan működnek a dolgok!


Mindig azt szokta mondani,hogy nálunk azért nem is lesz soha olyan szinte,mert mentalitásban nem jutunk el soha arra a szinte.

2014. nov. 26. 07:24
 17/31 anonim válasza:

Igen igaza van apukádnak.A mentalításal van baj,egy két ember hiába szeretne normális lenni,ha a feltételek erre nem adottak és a birka inkább a hülyék után megy.Azaz a többség.Amíg találnak a munkaadók hülyéket,addig ez nem fog változni.Majd ha a fél ország elment külföldre és nem marad szakmunkás,se semilyen normális szakember,akkor talán elgondolkodnak.Aki teheti,az elmegy innen külföldre.

Hidd el elöbb utóbb nem lesz kimegcsinálja a munkát.Manapság nagyon kevés szakmunkás fiatal van,ha van is,a többség kiakar menni külföldre,a régi öregek pedig lassan kikopnak.Nem lesz utánpótlás,majd muszáj lesz elgondolkodni a sok hülyének,hogy valami nincs rendjén és változtatni kell.

Ebbe az országban,sok a gonosz,rosszindulatú ember.Tudom külföldön is vannak hülyék,én is dolgoztam kint pár hónapot.De az emberek többsége segítőkész és kedves a másikkal.Sajnos itthon nem sok ilyen van,vagy is van,de egyből mindenki a rosszat feltételezi a másikról.

2014. nov. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Mivel a munkaidőkeret nem változik, így nem is értem a közfelháborodást. Nem egy munkahely működik így, többek között az összes telefonos ügyfélszolgálat is.
2014. nov. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Tényleg 10 órára akarják növelni a 8 órás munkaidőt?"


Kósza kérdés: ki is akarja ezt? Mármint úgy zusammen mindenkire? Vagy hallottál valami negyedinformációt szokás szerint?

2014. nov. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező, a helyzet világos. Neked szómenésed van, ezzel próbálod palástolni munkaundorodat. Van ilyen. A tanulást is utálod, ezért meglehetősen bizarr elképzeléseid vannak dolgokról.

Például a munkáról. Képzeld, vannak akik 16 órát is dolgoznak. Na nem azért, hogy még több pénzük legyen, és nem úgy, ahogy te képzelnéd. Tudod, vannak, akiknek a munka szórakozás, élvezet, azt teszik, amitől jól érzik magukat. Elismerem, nem sokan, de ők a boldog emberek, nem feltétlenül a milliárdosok.

Ami pedig a munkaidőt illeti, amitől annyira megrémültél. Azért rémültél meg, mert nem értetted meg, miről van szó. Nem arról, amire te gondolsz. És főleg nem úgy. Sok itt a téveszme, a rémhír. Te is egyik hordozója vagy. De sajnos (vagy nem sajnos) ezen kizárólag tanulással lehet változtatni. Vagy elhiszed ezt nekem, és egy idő után életed jelentős javulását fogod érezni, még tán a munkáról is megváltozik a véleményed, vagy nem hiszed el nekem. Ekkor azonban a helyzeted egyre kilátástalanabb lesz, egyre rosszabbul fogod érezni magad, egyre több keserűség tölt el, és így éled le az életed. De ez a te életed, te döntöd el, miképpen éled. Másnak erre nem lehet befolyása.

2014. nov. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!