Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mikor vezetjük be azt, hogy...

Mikor vezetjük be azt, hogy nyilvántartjuk a bűnözők nemzetiségét?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 20. 10:50
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 tetro ***** válasza:
33%

11.39

gondolom te olvastad ezt a tanulmányt, ugye?

2015. ápr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 A kérdező kommentje:

10:

Most akkor magyarok vagy sem? Nagyon belezavarodtál ebbe.

Nem magyarok.

2015. ápr. 20. 12:15
 13/70 ConnectCare ***** válasza:
24%

Azért nem tartunk ilyesmit nyilván, mert egyrészt a bűnözés szempontjából lényegtelen, másrészt pedig alapot adhatna egyes csoportok hátrányos megkülönböztetésére.


Azt pedig, hogy azonos bűnért lehetőleg azonos büntetés járjon igazságos dolognak tartjuk. A nyilvántartás ezt veszélyeztetné.

2015. ápr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nyugodtan nyilvántarthatják. Aki abból, hogy esetleg felülreprezentált a cigányság azt a következtetést vonná le, hogy van összefüggés az etnikum és a bűnözői hajlandóság között, annak mindegy hogy van-e ilyen infó vagy nincs.


A bűnözői hajlam okai már elég jól ki vannak kutatva, ennek ellenére is megy a cigányozás, szóval szerintem nem oszt, nem szoroz.


De ha mégis külsődleges jegyek alapján ítélkezünk, akkor a cigányságnál sokkal felülreprezentáltabb a férfiak aránya a börtönben. Szerintem először velük kéne kezdeni valamit. Az lehetetelen állapot, hogy ötmillió potenciális férfibűnöző nyugodtan mászkálhat az utcán.

2015. ápr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
70%

Az előbb már egy érv elhangzott.

Ezen kívül az elkövetői profilalkotás tudna belőle "profitálni".

2015. ápr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 tetro ***** válasza:
21%

13.37

"Ezen kívül az elkövetői profilalkotás tudna belőle "profitálni"."

mégis hogyan?

2015. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 Andizsuzsi ***** válasza:
67%
Miből állapítaná meg a nyilvántartást vezető, hogy ki milyen nemzetiségű? És mi a helyzet a vegyes nemzetiségűekkel? Éa mu azokkal, akik származásuk szerint nem, de életmódjuk szerint azok? És legfőképpen, ha a cigáy bűnözőkre gondolsz, miért nem azt kérdezed?
2015. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
79%

Vannak bűncselekmény elkövetési módszerek, amik egy adott rasszra jellemzőek.

Nálunk Borsodban ránézésre megmondják, hogy ki vágta ki a fát.

Persze azt is figyelembe kell venni, hogy ha jól tudom a profilalkotás olyan 70-80% pontosságal dolgozik.

2015. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 tetro ***** válasza:
24%

14.26

"Vannak bűncselekmény elkövetési módszerek, amik egy adott rasszra jellemzőek. "

A kutatások szerint nincsenek ilyenek. Ellenben a társadalmi rétegekre jellemző bűncselekmény típusokkal. Valakinek feltűnt már, hogy a létminimum alatt élők között mekkora a cigányság aránya? Mondjuk valaki olyannak, aki azzal dobálózik, hogy mennyi cigány van börtönben...


"Nálunk Borsodban ránézésre megmondják, hogy ki vágta ki a fát."

Szóval másképp vág fát egy cigány és egy nem cigány? Húú, komolyan nem gondoltam, hogy a génjeikbe még a favágási technika is kódolva van. Hogy vág pl fát egy bajor? És vajon a bajor ha Romániában nőtt fel, akkor másképp vágja a fát? :D Off: amúgy a hódoknál is meg tudod ezt állapítani? A hód olyan cuki...

2015. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi vajon miért egyből a cigánybűnözésre gondolt? Nyilván neki is teljesen nyilvánvaló, hogy mely körökben dúl legjobban a bűnözők aránya.



Valamelyik nagyeszű itt arról hadovál, hogy a férfibűnözőkkel kéne foglalkozni, nem a cigánybűnözőkkel.

Ha valakinek láza van, akkor bevesz egy lázcsillapítót, mert nem létezik olyan gyógyszer, ami univerzálisan az összes betegségre jó. Miért kéne tágabb értelemben gondolkodni, ha a szűkebb, speciálisabb kifizetődőbb?

Remélem felfogod mekkora ostobaságokat beszéltél te is.


Van itt egy tetro nevű hozzászóló, az ő válaszait a továbbiakban is figyelmen kívül hagyom, nem vagyok hajlandó időt fecsérelni egy ilyenre, aki az összes létező cigányokkal kapcsolatos kérdést csak szabotálja és megpróbálja más irányba terelni a témát.

2015. ápr. 20. 15:07
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!