Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mikor vezetjük be azt, hogy...

Mikor vezetjük be azt, hogy nyilvántartjuk a bűnözők nemzetiségét?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 20. 10:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
42%

"A teljes lakosságra vetítve durva kerekítéssel 2%,

azaz minden 50. férfi."


Erről beszéltem, a 92%-ból rögtön lett 2%.

Nem mindegy.

A romák körében viszont nem minden 50. bűnöző, hanem jóval többen azok.


"Evidens, kik és melyik módszerrel okoznak

jelentősebb kárt."


A laikusnak igen.

Ugyanis lehet, hogy ipari méretű, de kb. egyszeri.

Ezzel szemben a kisebb lopások gyakoribbak, csak a szállítóeszköz alacsony kapacitása szab határt.

Így az iparisok egyszer mennek, a biciklisek viszont egész télen járnak.

Másrészt mivel nem vágják ki a fát talajszintnél, így azzal is csak hátráltatják a kár enyhítését.

Magyarul a biciklisek nagyobb kárt okoznak.

2015. ápr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
90%

"Erről beszéltem, a 92%-ból rögtön lett 2%."


Nem lett, ez két teljesen különböző arányszám. Az első is érvényes (a bűnözők 92%-a férfi), és a második is (a férfiak 2%-a bűnöző).


"A romák körében viszont nem minden 50. bűnöző, hanem jóval többen azok."


Ezt akkor lehet kijelenteni, ha pontos adatok vannak.


"Ugyanis lehet, hogy ipari méretű, de kb. egyszeri."


LEHET, hogy egyszeri, de az is lehet, hogy nem.


"Így az iparisok egyszer mennek, a biciklisek viszont egész télen járnak."


Még ha el is fogadjuk, hogy az iparisok csak egyszer mennek (amit erősen kétlek), akkor is lehet, hogy egyetlen alkalommal több fát vágnak ki, mint amennyit egy szerencsétlen szegény család egész télen elhord.

2015. ápr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 A kérdező kommentje:

42:

De az általad 2%-nak vélt férfi bűnözők körében a legtöbb cigány. Ha lenne értelmes statisztika, akkor meg lehetne nézni, hogy ez a 2% hogyan oszlik meg etnikailag. Ha szerinted minden 50. férfi bűnöző, akkor azt lehet még specializálni magyarra és cigányra is, hogy minden x. magyar férfi követ el bűncselekményt, szemben azzal, hogy minden x/n-edig cigány bűnöző, ahol n valami nagy szám.


De nekem ez a 2% is eléggé sántít, a 98% is egy erős feltételezés volt, amiből tetro vagy kicsoda azt a következtetést vonta le, hogy a férfiak 98%-a bűnöző. Nem, ezt standardizálni kell és úgy kapjuk meg a teljes népességre, de nem hiszem, hogy 2% jönne ki.

2015. ápr. 22. 10:49
 44/70 anonim ***** válasza:
42%

"Nem lett, ez két teljesen különböző arányszám."


Igen, 2 különböző, de épp erről beszélek, hogy a 92% megtévesztő, hiszen lehet ez az arány 100%, mégis kevesebb.

Ezért nem ajánlatos ezt az arányszámot figyelembe venni, a 2% eredmény sokkal jobban kimutatja, hogy állnak a férfiak a bűnözéshez.

Előbb már leírtam. de látom még mindig rágódtok rajta és valamiért nagyon tetszik nektek.


"Ezt akkor lehet kijelenteni, ha pontos adatok

vannak."


Jól van, ne röhögtess, nálunk itt a környéken nincs olyan ház, amiben ne lenne legalább egy büntetett előéletű.

Ma Magyarországon 200 ezer ember vallja magát romának, ebben a közösségben ha a minden 50. főt vesszük akkor azt jelenti, hogy 4000 ezer ember bűnöző.

Ha neked jó ebben az álomvilágban élni, hát legyen, de ne csodálkozz, ha röhögnek az arcodba.

2015. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 tetro ***** válasza:
84%

10.49

csak egy olyan statisztikának semmi értelme nem lenne, ami nem releváns információkat tartalmaz. mert valóban nem releváns, hogy a bűnözők többsége férfi. mert nincs a két dolog között ok-okozati összefüggés. viszont ha ezt az analógiát nem fogadjuk el, akkor azt sem fogadhatjuk el hogy az etnikum releváns. hiszen bizonyított, hogy a bűnözésre való hajlam nem genetikai hanem szocializálódási folyamat eredménye. akkor innentől kezdve kb annyi a jelentősége ennek, mint hogy a bűnözők többsége barnaszemű. az etnikai statisztika pedig azért veszélyes egy ilyen velejéig frusztrált országban, mert rengeteg ember felül a bűnbak képző közbeszédnek. ha lenne ilyen statisztika bizonyára az jönne ki belőle, hogy a romáknál magasabb a bűnözők aránya. és minden attól harsogna, hogy cigánybűnözés, azonosítva egy etnikumot a bűnnel. pedig a bűnelkövetési hajlandóság és a bőrszín között nincs összefüggés. elég megnézni a szociográfiákat amik régebben készültek. a romákkal azonos szinten, a társadalom peremén élő nem romák között a bűnözők aránya teljesen azonos. a romák etnikumon belüli magasabb arányát nem a genetika okozza, hanem a társadalom helyzetük. és akkor viszont ott tartunk, hogy egy milliós kisebbségnél vajon miért a többszöröse a létminimum alatt élők aránya mint a többségi társadalomban. erre persze jön a válasz, hogy mert nekik csak a putrira van igényük, és ez az a pont amire már nem tudok mit mondani. mert aki ezt komolyan gondolja, azzal nincs mit kezdeni. magyarázhatnék társadalmi mobilitás hiányáról, látens rasszizmusról, szegényekkel szembeni szolidaritás hiányáról akiket rasszjegyek alapján könnyebb dekódolni, de úgyse jutna át.

2015. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 tetro ***** válasza:
83%

11.10

"Jól van, ne röhögtess, nálunk itt a környéken nincs olyan ház, amiben ne lenne legalább egy büntetett előéletű.

Ma Magyarországon 200 ezer ember vallja magát romának, ebben a közösségben ha a minden 50. főt vesszük akkor azt jelenti, hogy 4000 ezer ember bűnöző.

Ha neked jó ebben az álomvilágban élni, hát legyen, de ne csodálkozz, ha röhögnek az arcodba."


álomvilágról beszélsz, de közben annyira tájékozatlan és tanulatlan vagy, hogy komolyan abból akarsz egy több százezres kisebbségről makró szintű képet felállítani, hogy neked mi van a szomszédodban. és én elhiszem, hogy te röhögsz rajtam, de ezt a saját butaságod teszi. mert konkrétan amit mondasz, az Szalacsi szinten. olyan nincs, mert te azt nem láttad. ne haragudj, de aki ilyet kimond, azzal nagyon nehéz komoly dolgokról beszélgetni. mit mondjak rá? ahol én lakom jelenleg, itt meg senki sincs a szomszédok közül börtönben. mennyire releváns ez? akkor ez alapján az országban nincs is bűnözés?

2015. ápr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
12%

"LEHET, hogy egyszeri, de az is lehet, hogy nem.

"Így az iparisok egyszer mennek, a biciklisek

viszont egész télen járnak."

Még ha el is fogadjuk, hogy az iparisok csak

egyszer mennek (amit erősen kétlek), "


Az, hogy te kétled, mint laikus nagyon sokat nem nyom a latban.

Csepellel nem csak úgy van, hogy világba járok, hiszen kb egy járható útvonal van.

Könnyen ellenőrizhetővé válna, ha elszaporodnak az esetek.

Ellenben biciklivel az erdőn keresztül eljön, vagy épp ott ahol akar.



Tetro.

Akár hová megyek ezt tapasztalom, de mondom, ha neked jó álomvilágban élni, ahol csak minden 50. roma bűnöző, hát legyen, nem foglak megzavarni.

2015. ápr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 tetro ***** válasza:
83%

11.22

"Akár hová megyek ezt tapasztalom, "

egyáltalán nem érted amit írok. feladom.

2015. ápr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
12%

Jah és írtam már ezen az oldalon, mondjatok 10 romák lakta települést, ahová bátran kimehetek felmérni, hogy nincs is közöttük bűnöző.

Várom a településneveket!;)

2015. ápr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
42%

"gyáltalán nem érted amit írok. feladom"


Értem én, te nem akarod érteni az én nézetem.

A te nézeted szerint ma Magyarország az EU éllovasa, alacsony a munkanélküliség, minden rendben van, a politikusok nem lopnak, legalábbis az adatok ezt mutatják.

Na most kinek hiszel???:)

Az adatoknak vagy nekem, akinek bár nincs bizonyítéka, de 100%-ig biztos, hogy a politikusok között bőven vannak tolvajok??

2015. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!