Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mikor vezetjük be azt, hogy...

Mikor vezetjük be azt, hogy nyilvántartjuk a bűnözők nemzetiségét?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 20. 10:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
26%

@ 43.:


"De az általad 2%-nak vélt férfi bűnözők körében a legtöbb cigány."


Ez megint csak a saját véleményed, amit nem tudsz alátámasztani semmivel.


"Ha lenne értelmes statisztika (...) minden x/n-edig cigány bűnöző, ahol n valami nagy szám."


Ez így van (lenne), kivéve, hogy az "n" nem olyan nagy, mint amilyennek gondolod. (Rendszerváltás előtti statisztikák alapján, amiből azért reálisabb következtetéseket lehet levonni, mint a légből kapott számokból. Plusz: pár hete/hónapja olvastam egy kutatást, a konkrét számokra nem emlékszem, de nem volt olyan hatalmas az eltérés; pedig az adatok Hajdú-Biharban lettek felvéve, ami ugyebár nem vetíthető ki az egész országra.)


"De nekem ez a 2% is eléggé sántít"


Mint írtam, ez durva kerekítés. Reggel rákerestem a bűncselekmények és a bűnelkövetők statisztikáira, abból számoltam ki a 2%-ot.


"a 98% is egy erős feltételezés volt"


Nem 98, hanem 92; és NEM egy "erős feltételezés", hanem a bűnelkövetők között a férfiak aránya.


"amiből tetro vagy kicsoda azt a következtetést vonta le, hogy a férfiak 98%-a bűnöző."


Visszaolvastam, Tetro nem vont le ilyen téves következtetést. Viszont úgy tűnik, te igen...


(Megj.: Valamelyik első kommentedben még nagyon jól tudtad Tetro nevét, most meg itt bunkózol. Vitatkozz már kulturáltabban.)


Plusz: Nem reagáltál az előző válaszomban említettekre. Tessék használni a Google-t, ne csak a levegőbe beszélj.


@ 44.:


"Igen, 2 különböző, de épp erről beszélek"


Jó, azért emeltem ki, mert úgy tűnt, nem érted a különbséget.


"de látom még mindig rágódtok rajta és valamiért nagyon tetszik nektek"


Most én is írjak többesszámban neked? :P

Kezeld külön a válaszadókat, légy szíves, mert mint láthatod, abszolút nem egy szálon folyik az "eszmecsere".


"Jól van, ne röhögtess, nálunk itt a környéken nincs olyan ház, amiben ne lenne legalább egy büntetett előéletű."


Próbálj meg kilátni a mikrokörnyezetedből, mert nem mindenhol ugyanaz a helyzet.

Nálunk pl. fogalmam sincs a környékbeli házak minden lakójáról, ahhoz túl nagy területről van szó; de nekem pl. a jelenlegi ismeretségi körömben egyáltalán nincsenek büntetett előéletűek, sem rokonok, sem munkatársak, sem szomszédok, sem senki más. Sem magyarok, sem romák. (Régebben mindkét csoportból ismertem két-két személyt, akik emberölést követtek el: egy középkorú roma hölgy önvédelemből leszúrta a rátámadó férjét, ezért 1 évet ült, sajnos már ő is meghalt; egy fiatal roma kölyök halálra gázolta az egyik fodrász ismerősömet; egy középkorú magyar hölgy gondatlanságból elkövetett emberölésért ült pár évet, mert a szabadon mászkáló kutyái megtámadtak egy idős nénit; egy fiatal magyar srác pedig az apját ölte meg, de ő megúszta a sittet, mert a gazdag - és kapcsolatokkal rendelkező - család elintézte, hogy nem beszámíthatónak nyilvánítsák, így egy időre pszichiátriára került. De rajtuk kívül nincs tudomásom súlyosabb esetekről.)


"Ma Magyarországon 200 ezer ember vallja magát romának, ebben a közösségben ha a minden 50. főt vesszük akkor azt jelenti, hogy 4000 ezer ember bűnöző.

Ha neked jó ebben az álomvilágban élni, hát legyen, de ne csodálkozz, ha röhögnek az arcodba."


Nem szoktak. Te meg azt csinálsz, amit akarsz. :D

De amúgy mire akartál kilyukadni a számolással? (A 200 ezer meg nem stimmt.)


"Az, hogy te kétled, mint laikus nagyon sokat nem nyom a latban. (...)"


Milyen latban? Tudomásom szerint itt és most mi laikusokként beszélgetünk erről a témáról. Nem pályázom "magasabb babérokra". :D

Egyébként meg csak logikusan kell gondolkodni. A "magánszemélyek" csak annyi fát vágnak ki, amennyire szükségük van, ez x mázsa fűtési szezononként. És ők nagy valószínűséggel csak a legközelebbi erdőbe mennek ki... Ellenben akik "ipari módszerekkel" csinálják (amit írtál), azok nem (csak) a saját szükségletükre lopnak, hanem eladásra (vagy valaki más megbízásából), tehát nagyságrendekkel többet; és kocsival simán végig tudnak járni jópár erdőt néhány kilométeres körzetben.

Tehát egy-egy magánszemély egyedül kisebb kárt okoz; persze sok magánszemély már nagyobbat... De a pontos összehasonlításhoz megintcsak pontos adatokra lenne szükség.


"Jah és írtam már ezen az oldalon, mondjatok 10 romák lakta települést, ahová bátran kimehetek felmérni, hogy nincs is közöttük bűnöző.

Várom a településneveket!;)"


Én soha, sehol nem állítottam, hogy nálunk (vagy akárhol máshol) a romák között nincsenek bűnözők. Csak annyit, hogy én nem ismerek ilyeneket. Akiket nem ismerek, azokról nem tudok nyilatkozni.

Nem mellesleg megint a saját kis világodból indulsz ki, amelyben (szinte) mindenki ismer mindenkit. Én nem egy párszáz fős kis faluban lakom, hanem egy többtízezres városban...

2015. ápr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
42%
Ha tisztességesebb társadalomban fogunk élni. Egyértelmű, hogy szükség lenne a nemzet, rassz meghatározására a bűnözök gyorsabb és pontosabb azonosítása végett. Érdekes dolgok derülnének ki, az biztos.
2015. ápr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
4%
FELESLEGES, mert mindenki tudja hogy a cigányok aránya majdnem 100 %. /ha H-országra gondoltál/.
2015. ápr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 id. Géber Péter ***** válasza:
70%
Ahogy te gondolod, úgy soha, de legalábbis nem hozzák nyilvánosságra!
2015. ápr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
12%

"Én soha, sehol nem állítottam, hogy nálunk (vagy

akárhol máshol) a romák között nincsenek

bűnözők. Csak annyit, hogy én nem ismerek

ilyeneket. Akiket nem ismerek, azokról nem tudok

nyilatkozni."


Jó, tehát nem tudsz:)

Ahogy tetro se tud mondani ilyen települést.

Nincs több kérdésem;)

2015. ápr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
90%

Ne is legyen. Tudod, kérdezni is tudni kell(ene).

Nincs olyan személy az országban, aki minden egyes embert ismerne olyannyira, hogy a büntetett/büntetlen előéletűekről érdemben tudna nyilatkozni.

Nem vagy te teljesen buta, az látszik az írásaidból, de még bőven van hova fejlődnöd. Sok sikert hozzá. :)

2015. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
12%

Látom törölték a válaszod, de megpróbálok válaszolni.

A személyeskedés nem magyarázat.

Az általam leleírtakat nem én találom ki, hanem rendőr ismerősöktől származnak.

Ők az évek során tapasztalták meg ezeket a módokat, illetve tapasztalják azt is, hogy az országban máshol is ez a "divat".

Ezért írtam, hogy a te ámokfutásod nem számít, mert elmélkedni bárki tud.

Ők viszont ezzel találkoznak és ha egy adott területen lehúzol x évet, akkor arra is lesz rálátásod, hogy kik keverik a szart.

Nem véletlenül van Európában és az USA-ban jelen az etnikai profilalkotás.

Ha minden 50. roma lenne bűnöző, azaz 200 fő esetében 4 db, akkor a kutya nem foglalkozna velük, mert fölösleges lenne, ez egy jó arány.

Viszont mivel jóval magasabb, így megjelenik az etnikai profilalkotás.

De fölöslegesen magyarázkodok neked, mert gyerekes vagy, ahogy leírtam tetronak is, hogy hiába okoskodik, ha nyomozóként dolgozna és biciklis nyomokat találna, ő is a cigánysor felé venné az irányt, ahogy te is(csak ezt soha nem fogjátok bevallani)

A lényeg pedig ez és ezt nem csak mi, mindenki tudja, hiába játszátok egymás ellen a hülyét....

2015. ápr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
83%

Ó, vajon miért is törölték a válaszom? Mert valaki nem bírta elviselni, hogy kifogásoltam a b.nkó stílust, a vitakultúra hiányát? :D

(Mielőtt belekötsz: nem állítom, hogy te jelentetted. Csak hát ugye a valószínűségek miatt esélyes... No, mindegy. Én is bejelenthettem volna a személyeskedő, modortalan válaszodat, de nem tettem.)


Nagyon röviden:


"A személyeskedés nem magyarázat."


Ezt nem is állítottam. Egy előző mondatomra utaltam, ami magyarázat volt, te pedig "kifogáskeresésnek" minősítetted.


"Ha minden 50. roma lenne bűnöző, azaz 200 fő esetében 4 db, akkor a kutya nem foglalkozna velük, mert fölösleges lenne, ez egy jó arány."


Tehát Magyarországon szerinted felesleges a bármilyen etnikumú/nemzetiségű bűnözőkkel foglalkozni jelenleg is, mert ez egy jó arány. A rendőrséget akkor akár fel is lehetne oszlatni, annyira jó az ország bűnügyi helyzete.

(Ezt a két mondatot valószínűleg megint nem fogod érteni.)


Továbbá: Nem vitatom (és nem is vitattam) azt, amit a módszerekről írtál, és nem állítottam, hogy a romák között is ugyanez az arány stb.

Így meg tényleg felesleges veled kommunikálni, igaza volt Tetrónak, amikor azt írta, hogy "feladja", mert már megint nem érted.

2015. ápr. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
12%

Pfff én nem értem?

Ki az, aki nem bírja felfogni, hogy a 4 főt, mint elhanyagolható arányt az etnikai profilalkotás kapcsán hoztam fel?

De még egyszer a gyengébbek kedvéért:

Ha 4 fő lenne, a 200 romából, akkor az etnikai profilalkotás, amiről végülis napok óta szó van, nem lenne olyan releváns, mivel 4 fő alapján nem lehet leszűrni semmit.

Nem pedig azt értettem alatta, amit írtál.

Nem is tudom, honnan szedted.

A szaros hozzászólásaid meg nem szoktam töröltetni, hagy lássák csak, hogy mennyi gógyid van(de gondolom a moderátorok már unták azt, amit én is, a stílusod)

2015. ápr. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
12%
Na akkor meg-egyeztetek, ha nem akkor nézzétek meg a TV-ben amikor megy a rendőrségi beszámoló /híradó után/ és meglátjátok hogy csak úgy feketednek a börtönök.
2015. ápr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!