Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Joga van ehhez a rendőrnek?

Joga van ehhez a rendőrnek?

Figyelt kérdés

Reggel mentem munkába, nem mentem tilosba, sebességet betartottam, tehát nem csináltam semmit, mégis leintett a rendőr. Megálltam, és kérték az iratokat meg szondát fújattak velem. Mondtam nekik, hogy el fogok késni. Nem érdekelte őket. Mondtam nekik, hogy nem csináltam semmit, nem ittam, miért állítottak félre? Azt mondták rutin ellenőrzés, szúrópróba szerűen intenek le valakit, nem kell magamra venni. De én meg emiatt kések el, mert nekik épp olyan kedvük van, hogy leintenek. Mégis mi jogon? Mert ha elkések, azért én kapok, abba nem gondolnak bele? Mondta az egyik gúnyosan, hogy akkor majd beszélnek a főnökömmel és vállalják a felelősséget. Mondtam oké, panaszt is fogok tenni, ha elkések. Tehát nem elég, hogy feltartanak, még úgy érzik, ezt a hangnemet is megengedhetik. Szerintem ez felháborító. Jó 10 perc ment el az igazoltatással, épphogy beértem, de parkolóhely már nem volt. Csinálhat ilyet egy rendőr? Vagy nekik mindent szabad? Egy embert rúgjanak ki a munkahelyéről, mert nem is csinált semmi szabálytalant, de nekik olyan kedvük van, hogy igazoltatják? Ehhez joguk van??


L/23


2019. okt. 28. 16:28
1 2 3 4 5 6
 31/52 Alex Fly ***** válasza:
51%

Nem.

Nem joga van hozzá, hanem ez a dolga. Mi a problémád?

2019. okt. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy felettem állna, ő is ugyanolyan ember mint én. De jó, akkor legyen joga hozzá. Nekem meg jogom van nem megállni. Majd legközelebb szépen visszaintegetek neki, azt akkor nézhet...
2019. okt. 28. 19:41
 33/52 anonim ***** válasza:
100%
loool, te bamneg hány éves vagy, 2? neked kötelességed megállni, nem jogod nem megállni. illetve probáld ki, csak nehogy meglepődj ha utánad mennek és kiszednek sz autóból. komolyan, te tuti nem 23 éves vagy, mert a 11 éves fiamnak nem okoz gondot ennek a megértése. de nem erőlködök tovább, sok sikert majd a beintéshez, meg a nem megálláshoz.
2019. okt. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
100%

Én értem hogy nem csináltál semmit. De ha mondjuk lopott lett volna az autó? Közlöd velük hogy te sietsz es elengednek? Nem nekik ellenőrizni kell. Vagy szerinted minden elkövető mikor megállítják bevallja? Nem ellenőrzik és lebukik.


A rendőr törvényi jogalapon igazoltat.

Milyen jogszabállyal tudod alá támasztani hogy neked jogod van elhajtani?


Megpróbálhatod. Aztan egy 8 órás előállítás lesz belőle nem egy 10 perces ellenőrzés.

2019. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:

És még egy jó tanács.


Ha neked azt mondják hogy szarul végzed a munkád te mit szólsz hozzá? Ez a 10 perc igazából 3 de mivel kötözködtél kicsit megcsúszott.. Legközelebb köszönsz mosolyogsz.

Legutóbb 1 éve állítottak meg. Kiszállitottak és mégse kötekedtem hanem megkérdeztem hogy hosszú még az este? Mondták hogy fognak végezni mára én vagyok az utolsó mosolyogtunk egyet jo bulizást kívántak én meg jo pihenést. És nem úgy váltunk el hogy fú de ideges vagyok.(rendőr vagyok. Mégse húztam ki magam az igazolvanyommal egy intézkedés alól se.)


Ha többször ezt csinálod velük ők is többször fogják veled. Megjegyzik a rendszámod es ahányszor meglátnak már intenek is ki.


Szerinted melyik a gyanúsabb egy ideges sietős állampolgár vagy egy nyugodt aki nem aggódik az intézkedes végkifejleten?

2019. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 szántóvető ***** válasza:
troll lehet.a végére kicsit túltolta.
2019. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:

"Ha neked azt mondják hogy szarul végzed a munkád te mit szólsz hozzá?"


Én azt elküldöm az édesanyukájába, nem nagyon hat meg a dolog. Kivéve ha a főnököm. A főnökömre hallgatok mert ő kirúghat. De rendőr vagy, így mindent értek. Én is védeném a bajtársaimat.

2019. okt. 28. 20:22
 38/52 anonim ***** válasza:

Ha nem nagyon hatna meg a dolog akkor ez miért hatott annyira meg, hogy megállítottak?

Mert meghatott, különben nem irtad volna ki a kérdést.

Itt tehát bukta van, de bizony meghatnak a dolgok, érzékeny vagy.

2019. okt. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
0%
Nálatok Magyarországon ez a hozzáállás még az elmúlt rendszer öröksége. Tehát például ez a "szúrópróba szerinti igazoltatás" vagy amikor kiállnak a rendőrök és minden ok nélkül végigigazoltatnak mindenkit aki arra botlik. Én az USA-ban élek több mint harminc éve és egyetlen egy esetben nem fordult elő ezekhez hasonló egyik államban sem. Demokratikus társadalomban ez bizony zaklatás és hatalommal való visszaélésnek, zaklatásnak számít. A tiloson áthajtáson is egyszer jött bírósági felszólítás és utána fizettem.
2019. okt. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

ma 20:57


ehhez képest tele a youtube amerikai rendőrségi videókkal, ahol "csak" igazoltatni akarnak pl fekete bőrűeket. amugy a kerdes meg nem az USAról szól, kár ide belekeverni, hogy ott zaklatásnak számit. itt nem annak, tetszik vagy sem. kb 5 perces művelet, ha valakinek ez akkora gondot okoz, az menjen máshová lakni. en előbb zaklatásnak nevezem, hogy ilyen olyan krisna hivők, meg gyűjtők becsengetnek, hogy segítsek...

2019. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!