Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Joga van ehhez a rendőrnek?

Joga van ehhez a rendőrnek?

Figyelt kérdés

Reggel mentem munkába, nem mentem tilosba, sebességet betartottam, tehát nem csináltam semmit, mégis leintett a rendőr. Megálltam, és kérték az iratokat meg szondát fújattak velem. Mondtam nekik, hogy el fogok késni. Nem érdekelte őket. Mondtam nekik, hogy nem csináltam semmit, nem ittam, miért állítottak félre? Azt mondták rutin ellenőrzés, szúrópróba szerűen intenek le valakit, nem kell magamra venni. De én meg emiatt kések el, mert nekik épp olyan kedvük van, hogy leintenek. Mégis mi jogon? Mert ha elkések, azért én kapok, abba nem gondolnak bele? Mondta az egyik gúnyosan, hogy akkor majd beszélnek a főnökömmel és vállalják a felelősséget. Mondtam oké, panaszt is fogok tenni, ha elkések. Tehát nem elég, hogy feltartanak, még úgy érzik, ezt a hangnemet is megengedhetik. Szerintem ez felháborító. Jó 10 perc ment el az igazoltatással, épphogy beértem, de parkolóhely már nem volt. Csinálhat ilyet egy rendőr? Vagy nekik mindent szabad? Egy embert rúgjanak ki a munkahelyéről, mert nem is csinált semmi szabálytalant, de nekik olyan kedvük van, hogy igazoltatják? Ehhez joguk van??


L/23


2019. okt. 28. 16:28
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, ha a rendőr jogszerűtlenül lép fel, még akkor is engedelmeskednek kell neki. Utána panaszt tehetsz, ha érzel elég erőt nekimenni a szervezetnek.

És tegyük hozzá, ha már szóba került, hogy az igazoltatások túlnyomó többsége értelmetlen és haszontalan, még a sokat fényesített közbiztonság javító hatása is nehezen vagy nem bizonyítható, talán a legmérhetőbb eredménye a lakosság permanens basszztatása.

2019. okt. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 árokpart ***** válasza:
0%
Nálunk is zaklatás nemcsak az USA-ban.
2019. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 árokpart ***** válasza:
0%
Oka kell, hogy legyen az igazoltatásnak. Ez lehet közűti ellenőrzés, közbiztonsággal kapcsolatos ellenőrzés stb.
2019. okt. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 árokpart ***** válasza:
30%
Egyébként ezt a fajta igazoltatási módot nem a magyar törvényhozás találta ki először, hanem feltételül szabta az EU a schengeni tagságunk miatt, hogy véletlenül se léphessék át bűnözői csoportok pl. az osztrák határt. Mélységi ellenőrzésnek hívják ezt kérdező ne a rendőröket szidd emiatt. Ha minden hagyományosan lenne mint korábban, tehát nem teljesítenénk ezeket, akkor újra visszaállna Hegyeshalomnál, Rajkánál az útleveles okmány és vámellenőrzés. Szerintem ez még annyira sem tetszene.
2019. okt. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

Nemhogy joga van, ez a dolga! Mégis mit képzeltél?

Meg mi ez a hiszti a kirúgásról? Amikor külön közölték is veled, hogy ha kell, adnak igazolást. Semmi alapja nincs mindannak amit leírtál.

2019. okt. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
Kár vitázni. Semmmi sérelem nem ért. 23 évesen kicsit legyél érettebb végre vagy ha tartod az igazad akkor meg tégy úgy ahogy mondtad legközelebb hajts el. Majd meglátod mi a vége.
2019. okt. 29. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 árokpart ***** válasza:
0%
Ha elhajtja üldözőbe vehetik és utána mehetnek addig amíg egy bármilyen magánterületre a kérdező be nem hajt. Viszont a kocsit elképzelhető, hogy körözni fogják.
2019. okt. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim válasza:
Igen, joga volt hozzá. Mellesleg ez a munkája. Arról meg nem tehetnek, hogy te nem tudsz időben elindulni, és 10 percen múlik hogy elkésel e vagy sem.
2019. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%
#hülyenő
2019. okt. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

Igenigen eltudom képzelni hogy ez a beszélgetés valójában hogy nézett ki. Majd időben elindulsz, és akkor ilyen problémák nem lesznek. Rád van netán írva, hogy nem csináltál semmit? Vagy azt honnan kéne tudni, hogy te nem ittál? Igen nagy a szájuk egyeseknek így a neten, valójában hogy zajlott le ez a beszélgetés? "Igen persze biztosúr máris."

Panasszal kár fáradnod mert csak felesleges időpazarlás lenne. Bárhol és bármikor bárki intézkedés alá vonható.

2019. nov. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!