Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kijárási tilalom: Egyik...

Kijárási tilalom: Egyik rendőr szerint elfogadható indok az "egészségügyi séta" a másik szerint meg nem. Miért?

Figyelt kérdés

Megtettem ma is a szokásos esti nagy körömet a lakótelep körül, igazoltatásba botlottam. Mondtam a rendőrnek, hogy életvédelmi célból a szokásos esti kocogásom végzem. Mondta, hogy rendben, el is köszöntünk.


Ismerősömet meg Pécsen ugyan ezért figyelmeztették. Vagy szerezzen kutyát, vagy sportorvosi igazolást, mert következő esetben bünti lesz.


Miért nem egyértelmű a jogszabály? Tavasszal korrekten fel voltak sorolva a kivételek.



2020. nov. 12. 21:50
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
70%
Egyertelmu, csak munkaba es munkabol.. mit nem ertesz ezen?
2020. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
87%

A pécsi rendőr értelmezte helyesen a jogszabályt.

A te rendőröd meg egyszerűen elnéző volt.

Életvédelmi célból esti kocogást tartasz - szerintem értékelte a humorodat. Vigyázz, mert ha szaporodnak a szabály alóli kibújások, akkor bekeményítenek, és többet nem fognak ilyen lüke indoklást elfogadni.

2020. nov. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
82%

A pécsi rendőr tette a dolgát, aki téged igazoltatott rendes volt és elengedett.

Olyan meg, hogy egészségügyi séta kb nem létezik, simán lehet rá mondani vegyen futógépet az ember ha kilóméterhiánya van.

2020. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
63%
Szerencsed volt, en megvagtalak volna. Nincs olyan jogy egeszsegugyi seta, futas.. akkor mindenki ezt mondana, es koszalnanak ossze vissza
2020. nov. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
66%

Beszéltek itt hülyeséget... Ha kutyát lehet sétáltatni, akkor NINCS olyan, hogy te ne mehetnél EGYEDÜL futni. Nekem Orbán Viktor nem mondja meg, mikorra érjek haza.


Az egyedül sportolókat hagyni kell, de a bandázókat (kutyásokat is!) fejenként 30 ezerre megvágni tettenéréskor. És igen is van egészségügyi séta, kocogás. Ha napi 8-10 órát ülő-munkázol, akkor igen is az.


Itt szerintem attól függ, hogy melyik helyileg illetékes r. főkapitány hogyan értelmezi a rendeletet és az szerint adja ki az ukázt a beosztottaknak. Majmoljuk az osztrákokat? Náluk világosan meg van minden határozva. Ott az EGYÉNI sportolás is engedélyezett, egy kategóriában a kutyasétáltatással.


Szóval ha valakit ez miatt meg akarnak vágni, az ne ismerje el a szabálysértést és válassza a feljelentést. Ott nagy eséllyel el fog bukni a dolog.


Be kellene vezetni azt, amit a franciáknál: csak úgy hagyhatod el a házat, ha kitöltesz egy online formanyomtatványt, amit igazoltatáskor be tudsz mutatni. A munkába járáson kívül napi EGY alkalommal elmehetsz boltba és szintén napi EGY alkalommal a lakásod asszem 400 méteres körzetében futhatsz/kerékpározhatsz/kutyát sétáltathatsz.


Igen kellettek már a szigorítások, de nem így. Ez egy átgondolatlanul összedobott salátatörvény.


És ne feledjétek, a boltokban tapasztalt tömeg 6 óra körül lenullázza az összes eredményt, amit elérhetnének ezzel a magyaros lockdown-al.

2020. nov. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
73%
Az lemaradt, hogy amit leírtam azt viszont ki kell terjeszteni egész napra. Nappal se lófráljon, korzózzon, bandázzon senki.
2020. nov. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
32%

Akkor majd én megmondom mikorra érhetsz haza #5 ;)

A kérdező meg ahogy mondták vegyen egy futógépet vagy járkáljon a lakásban fel alá. Nem érdekel, nem lehetsz kint

2020. nov. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
80%
Kutyanak van igenye mozgasra akkor az embernek is!
2020. nov. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
38%

De amúgy mi a ráknak kell kihaénnemet játszani?


Sétálgatni reggel, napközben nem tudsz?!

2020. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
47%

Talán mert egész nap dolgozik a kérdező?

Talán mert sok év alatt kialakult egy napi rutin?

2020. nov. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!