Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kijárási tilalom: Egyik...

Kijárási tilalom: Egyik rendőr szerint elfogadható indok az "egészségügyi séta" a másik szerint meg nem. Miért?

Figyelt kérdés

Megtettem ma is a szokásos esti nagy körömet a lakótelep körül, igazoltatásba botlottam. Mondtam a rendőrnek, hogy életvédelmi célból a szokásos esti kocogásom végzem. Mondta, hogy rendben, el is köszöntünk.


Ismerősömet meg Pécsen ugyan ezért figyelmeztették. Vagy szerezzen kutyát, vagy sportorvosi igazolást, mert következő esetben bünti lesz.


Miért nem egyértelmű a jogszabály? Tavasszal korrekten fel voltak sorolva a kivételek.



2020. nov. 12. 21:50
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
72%
20 Bizony. Egyetértek.
2020. nov. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
85%
Mindenkinek kell most az egészségügyi séta. Tudom sokan dolgoznak napkozben es mire odaig eljutnak h mozogjanak vmennyit este 7 8. Termeket is 5 6 utan latogattak az emberek akik dolgozni jarnak. De most ez van el kell fogadni. A tilalom az tilalom s nem fer bele se a kocogas se a seta. A kutyussal is max 500meter h ne szarja szet reggel 5ig a lakast. Sztem probalja mindenki kibírni ha nem akar tobb szazezer ft buntetest kapni. Akik csaladi hazban elnek azoknak a legjobb mert ha mas nem atmozgatják magukat a sajat kertjukben meg maszk nelkul tele szívhatjak magukat friss levegovel🙂nem logikus ez teny mert napkozben sem kellene celtalanul kolbaszolni most ha nem muszaj. Viszont egy kietlen kulso teruleten ahol egy szal ember sincs miert ne lehetne kimenni kocogni? Ahol egy lélek nincs csak az élteto szabad levegő. Logikatlan az egesz ahogy van.Teljes kijarasi tilalom a haboruba van ahol repkednek a lövegek tök mindegy hol van az ember, meg ki az a hulye aki golyozaporok kozepette kutyat setaltatna meg kocogna? Az ember osztonosen buvo helyet keres. De ilyenkor? Az teljesen rendben van h tomegbe ne menjuk, ne bandazzunk, ne csoportosuljunk zarjak be a veszelyforrast jelento uzleteket, kozpontokat. De az h kietlen kulso teruleteken ritkan lakott helyeken sztem egy egy seta kocogas fel orat sztem beleferhetne. A virusok tomegbe terjednek nem sotet eldugott utcakon parkokba ahol senki sincs békeidokben sem plane telen este 6 utan.Hetvegen erdemes most beiktatni setakat a lakokornyezetben vagy olyan napokon amikor nem dolgozik az ember. Kimenni az erdobe kicsit stb.
2020. nov. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon nem stimmel az emberek fejében valami pláne a kormánynak. Olyan szabályok kellettek volna ami logikusak és nem olyan ami tönkretesz egy jó pár embert. Például panelban hogyan lehet futopadozni? Sehogy mert jonnek a szomszedok. Hogyan lehet sulyt emelni? Sehogy mert jonnek a szomszedok. Nem veletlenul vannak konditeremek lakotelepeken mert aki hazban lakik nagy kerttel nyilvan konnyebben megoldja a sportoloast meg a levegozest de konyorgom aki lakasban annak is fontos a mozgas. Olyan szabalyok kellettek volna hogyha ha mar van ez a tilalom hogy korlatozott belepesi szamban nyugodtan napkozben nyitva lehetnenek a konditermek meg a sportintezmenyek mondjuk mivel az pont hogy egeszseges es nem a virus ellen van. Ha nem edzunk nem sportolunk akkor tonkremegy az immunrendszer ezt probaljatok mar megerteni fokent azok akik a szabalyok mellett allnak. Ha valaki beteg es egesznap otthon ul hetekig akkor kesobb konnyen osszeszed mas betegsegeket is mert annyira erőtlen lesz a szervezete. Olyan szabályokat hoztak amivel pont hogy betegek lesznek az emberek és nem a virustol hanem a mentális betegségektől amiket ezek a szabályok okozzák az embereknek illetve a mozgás szegény életmód.
2020. nov. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
84%

Utolso teljesen igazad van! Hulyeseg az egesz! Szandekosan csinaljak!

Akinek kertes haza van hidd el az sem tud ugy edzeni gepek nelkul!

2020. nov. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
25%
Kutyát nem a mozgás miatt kell levinni, hanem h elvégezze a dolgát.... mi este 11kor visszük őket, és így bírják ki reggelig.
2020. nov. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én sem értem miért nem szabad este 8 óra után hétköznap kimenni sétálni vagy futni. Sokan napközben munka miatt nem érnek rá. Mozogni viszont mindenképpen kell, a vírus ellen is jót tesz. Nem lehet egész nap a négy fal között ülni.Bandázni viszont 8 óra előtt se kéne, amíg ilyen rossz a vírushelyzet. Bevásárlóközpontokat is be kéne zárni, ami létszükséglet azt máshol is meg lehet venni. Egyébként szerintem ez a 7 órás zárás se biztos hogy jó ötlet, mivel 7 óra előtt több helyen tömeg van pont emiatt.
2020. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim válasza:

Szerintem kicsit nevetséges, hogy a kutyának lehet mozgási igénye este 8 után, egy embernek viszont nem. Akkor most a kutyáknak több joguk van mint nekem?

Aki teheti, nyilván reggel 5 és este 8 között elmegy mozogni. De aki nem? Mert mondjuk dolgozik? És nincs kert, ahol körbe körbe futhatna és COVID idején nincs pont feles sokszor 10 ezer forintja, hogy vegyen egy futógépet?

2020. nov. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Nem a kutyanak nincs tobb joga mellesleg szamomra ettol eltekintve az allatvilag legalabb olyan ertekes ha nem ertekesebb. Ebbe nem is mennék bele h miért..mert nem ez a téma. A kutyat 8 utan le kell vinni ugyanis veled ellentétben reggel 5 6ig esélyes h osszecarja es szethugyozza a lakást vagy esetleg az embernek is vannak ilyen gondjai?Sztem senki nem pusztul bele h 8 utan ez van 1 honapig. Mindenki vinnyoghatna én is. Ez van. Koszonheto mindez a sok virustagado maszk ellenes minden szabalyt athago nyomorekoknak h itt tartunk.
2020. nov. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Nem köszönök nekik semmit, és ha itt tartunk nem kell még mélyebbre süllyednünk, sportra szükség van punktum, forduljon fel aki ezt nem látja be, pl mai napon fúj a szél, este fog elállni, normális ember este menne ki ha elállt a szél, de bakker az amatőr hülyék miatt szélben kell menni, aztán nézhetik hogy megy fel a fertőzöttek száma. Nem tudom kik a tanácsadók, de valami ritka gyakorlatiatlan életképtelen emberek lehetnek akik szerint rendben van ez hogy a nap egy részét teljesen lezárják, pont a legbénább részét amikor nincs kint senki.
2020. nov. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Hogy volna már rendben mikor a boltokban osszezsufolnak mindenkit!
2020. nov. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!