Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elítélik a rendőrt?

Elítélik a rendőrt?

Figyelt kérdés
Bejelentésre késsel rohangáló őrjöngő lecsillapításához ment egy járőrpár az egyik újpesti társasházba ma kora reggel. A férfi rendőrre azonnal rátámadt a késes, akit arcon, combon és hasba szúrt. A páros nőtagja a társa és a saját élete védelmében ötször lőtt a támadó testébe, további öt lövés ajtót talált. Lőfegyverhasználat esetén napokon-heteken keresztül vizsgálódnak ügyészek, jajongnak jogvédők, miközben ilyen helyzetben egy rendőrnek másodpercek alatt kell dönteni a jogszerű lőfegyverhasználatról. A sebesült rendőrt kórházba szállották, életveszélyes állapota miatt azonnal műtötték. Tartok tőle, hogy a rendőrnőt tettéért nem fogják soron kívül hadnaggyá előléptetni. És szerintetek?

2020. dec. 24. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
0%

"Én csak elmondtam, hogy azok istentelenül gagyik. :).

Egy szóval sem mondtam, hogy bárhol voltam."


Fogod és leírod, hogy a P9RC gagyi, ugyanakkor egy szóval sem írtad hogy bárhol is szolgálatban voltál. Értem...

2020. dec. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
0%

"Mindegyik végzős rendőr vizsgázik a jogszerű lőfegyverhasználatból. Az első napján szolgálatba állónak is ezzel tökéletesen tisztában kell lennie, mivel Magyarországon nagyon szigorúan vizsgálnak akkor is, ha a vége nem haláleset."


Ezért nem menthető fel ijedtség vagy egyébre hivatkozva. Ezt már mindenképp elítélik.

2020. dec. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
0%

"Mindegyik végzős rendőr vizsgázik a jogszerű lőfegyverhasználatból."



És épp ezért kértem, hogy aki szerint felmentik, írja már le hol szolgált, mert engem tényleg rohadtul érdekelne hol mentenek fel ilyenért.

2020. dec. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 A kérdező kommentje:

Gál Kristóf r.alezredes szóvivő hangsúlyozta: a jelenleg is műtőben levő őrmester több létfontosságú szerve megsérült, így a rendőrnő határozott fellépésével megmentette járőrtársa - és vélhetően a saját - életét.


Ez arra enged következtetni, hogy az ORFK részéről nem látják jogszerűtlennek ...

De az ügyészség az egy másik tészta, és még az elhalálozott ügyvédei és a jogvédők is fognak jajongani.

2020. dec. 24. 14:37
 35/84 anonim ***** válasza:
43%

Jogszerűen járt el. Miért ítélnék el? Most komolyan ezen vitáztok, hogy legyen elítélve? Ez lenne a jó nektek?


Levike... fejezd be.

2020. dec. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
28%

Tudtam hogy a bolond levike ez.

Hát akkor meg mit is vitázunk, annak az embernek ebben a topicban nincs szava.

2020. dec. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
3%

Tehát most fogjuk és azt állítjuk az első lövés után még támadott, persze vannak nagyon megátalkodott bűnözők és simán elképzelhető. A második után még támadott, igen valóban volt ilyen is a japánok közt a második VH idején, teljesen elképzelhető. A harmadik után még támadott, persze függ attól hol érte ez a testét, de elképzelhető, volt már rá példa a történelemben, bár nem sok. Azzal ugye tisztában vagy, hogy ez az acélmag már nem pecsel, amint csontot ér az felrobban a szélrózsa minden írányában vércsatornát vág, plusz maga a lövedék is tolja még maga előtt a kiszakított csontszilánkot még nagyobb roncsolást okozva. És ebből még a negyedik után is, mikor már nem az elszántság számít, hanem hogy még voltak e mozgatható izmai és stabil csontja is támadott ez az elkövető.


Értem én a viccet gyerekek, csak az ügyész is érteni fogja?

2020. dec. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
5%

"Ez arra enged következtetni, hogy az ORFK részéről nem látják jogszerűtlennek ..."


Történetben nem túl sok vizet zavar, hogy ORFK minek látja. Ők nem is lesznek döntési helyzetben.

2020. dec. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 A kérdező kommentje:

#35-36


Nem levike.

2020. dec. 24. 14:48
 40/84 anonim ***** válasza:
0%
Bizony mondom nektek gyermekeim, esély nincs hogy felmetsék.
2020. dec. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!