Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elítélik a rendőrt?

Elítélik a rendőrt?

Figyelt kérdés
Bejelentésre késsel rohangáló őrjöngő lecsillapításához ment egy járőrpár az egyik újpesti társasházba ma kora reggel. A férfi rendőrre azonnal rátámadt a késes, akit arcon, combon és hasba szúrt. A páros nőtagja a társa és a saját élete védelmében ötször lőtt a támadó testébe, további öt lövés ajtót talált. Lőfegyverhasználat esetén napokon-heteken keresztül vizsgálódnak ügyészek, jajongnak jogvédők, miközben ilyen helyzetben egy rendőrnek másodpercek alatt kell dönteni a jogszerű lőfegyverhasználatról. A sebesült rendőrt kórházba szállották, életveszélyes állapota miatt azonnal műtötték. Tartok tőle, hogy a rendőrnőt tettéért nem fogják soron kívül hadnaggyá előléptetni. És szerintetek?

2020. dec. 24. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 anonim ***** válasza:
100%
77. Tesó, tán nem egy hasonló békés ártatlan honfitárs vagy csak úgy mint az a kiterített vad?
2020. dec. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/84 hypno ***** válasza:
100%

Fejlemény van skacok!


A család, akihez a késes állat mgpróbált bejutni, sérelemdíjra perli a rendőrséget az átélt trauma, a szakszerűtlen fegyverhasználat miatt.


Mert gondolom ott leskelődtek az ajtó mögül, pár golyó meg bekopodtatott.


Először el sem akartam hinni.

2021. jan. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/84 anonim ***** válasza:
100%
83. Tehát mégsem ítélik el alapból, hanem a lakók pereskednek.
2021. jan. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/84 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyvédke jól rábeszélte a családot, ők meg elhitték :( Ahogy nézem a zsaruellátón, (jogosan) nagyon nagy a felhördülés a család ellen. Pedig hiába igaz, hogy gerinctelen húzás tőlük, de nagyon nagy gyakorlati tapasztalat kell ahhoz, hogy egy ilyen dörzsölt ügyvéd ne tudja bepalizni az egyszeri embert. Az még szép mentés lenne, ha most visszavonnák szépen a pert, de nem biztos, hogy tudják, mit is kellene csinálni. Egy kis segítség a döntésben:

[link]

Nagyon szakszerűen, egyszerűen elmagyarázzák a szitut.

...

Más: a rendőrök is szidják az ajtó mögött kuksoló embert. Nem védem őt, de nézzük azt az oldalt is a szituban:

Egy őrjöngő ember veri az ajtóm, idebent a családom, és csak egy műanyag ajtó van kettőnk között. Ösztönösen tartom belülről az ajtót, hátha meg tudom akadályozni, hogy benyomja. Figyelem a kukucskálón, hogy mit csinál, még ott van-e?

Megérkezik két rendőr. Az egyik az ajtóban letérdelteti az elkövetőt (én így csak a másik rendőrt látom) Azt sem látom, mi történik a késelés alatt. Mivel a bejelentésben nem volt szó késről, ezért a hangokból nem biztos, hogy tudom, mi történik pontosan. / Eddig a rendőrök kiérkezésétől kb 15-20mp!!! telt el, nem órák!/ Tehát hallom, hogy gáz van, de

-ha kinyitom az ajtót, nem tudom, hol az elkövető, aki nem tudom, mit tett a másik rendőrrel. Látom, hogy a másik rendőr előveszi a fegyverét (nem értem, miért teszi, hiszen nem láttam az eseményt), és nekem nincs arról tudásom, hogy a lövedék pontos lövésnél is nagyon könnyen átszalad egy emberen és még utána is van ereje (ilyen a rendszeresített. Kva jó lenne, ha lecserélnék végre, de a civilek felé sem ártana egy oktatás, hogy mit is kellene ilyenkor csinálni. Ez nem lesz ösztönös cselekvéssor!). De időm sincs mindezt végiggondolni, mert most tartunk 30mp-nél...

-ha kinyitom az ajtót, és a második rendőr sem tudja leteríteni az elkövetőt, akkor az ismét nekem és a családomnak támadhat. Nincs képzettségem sem "segíteni", leginkább csak rontanék a helyzeten.

Azt mondjuk nem tudom, hogy miután lelőtték az elkövetőt, miért nem nyitott ajtót és segített, de azért egy civil ebben a szituban szerintem annyira fél, hogy utána sem meri kinyitni.

...

Szóval a legnagyobb szarkeverő a jogász, az ő tettét nem nagyon lehet kimagyarázni. Ráadásul alaposan összeugrasztotta a rendőröket a civilekkel >:( Kettőt egy csapásra csinált a hiéna!

A család vonja vissza a pert, az ügyvédtől meg vegyék el a jogosultságát. A rendőrök meg ne hagyják magukat hangolni semerre sem!

2021. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!