Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Beismerő vallomásnál számít...

Beismerő vallomásnál számít bármit a bűnbánó magatartás? Belekerül jegyzőkönyvbe? vagy eljárás alatt van bármi jelentősége hogy láthatóan megbánta tettét a bűnös? Ha tovabb kerül az ügyészségre vagy bíróságra a dolog benne lesz ez a jegyzőkönyvben?

Figyelt kérdés

febr. 12. 06:52
1 2 3
 1/22 DK-s ***** válasza:

Ez nem így működik.


Tudni kellene hogy pontosan miért kérdezed, és milyen ügy kapcsán.

febr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ügytől függ, de amúgy szokott.
febr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 DK-s ***** válasza:

#2-nek:


Semmit nem számít. De amíg a kérdező nem pontosít, én sem tudom megfogalmazni a helyes választ.

febr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

#3

De, számít. A bíróság figyelembe szokta venni a vádlott magatartását. Mennyire működik együtt, mennyire bánta meg a tettét stb. Ezek alapján enyhébb büntetést is kiszabhat és azért szoktak is.

febr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 DK-s ***** válasza:

#4-nek:


Mivel a kérdező mélyen hallgat, ezért kénytelen vagyok találgatásokba bocsátkozni.


Két változat lehetséges.


Az egyikhez az kell, hogy az ügy még nagyon az elején tartson. Erre van fenntartva a Btk 29§, a "Tevékeny megbánás".


Ha ez az opció valamiért nem "játszik", akkor maradt a passzív megbánás. Azt viszont nyomozati szakban teljesen felesleges mutatni vagy hangoztatni, mert a bírónak kell tapasztalnia egyértelműen!


Tehát SZINTE! teljesen mindegy hogy a nyomozás során mi került jegyzőkönyvbe, és hogy miket mondott. Ha tényleg megbánta amit tett, akkor úgysem mond olyant amit nem kellene.


És ebből alakul ki egy harmadik verzió. Amikor elkövetett valamit, qrvára nem bánta meg, de nagyon szeretné ha a bírósággal el tudná hitetni.


Ez a legnehezebb sztori, ehhez már az ügy nagyon pontos ismerete szükséges.

febr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

#5

Vagyis azt állítottad, hogy igazam van. Szép munka.

A kérdező alapvetően arra volt kíváncsi, hogy bármely ponton egy eljárás során ez számít-e. Az én állításom az volt, hogy igen, a bíróságon, ha a bíró látja, akkor számít.

Vagyis igazam volt, ahogy ezt te is leírtad.


Nem tudom minek kell kötözködni, ha a végén engem igazolsz.

febr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 DK-s ***** válasza:

#6-nak:


Most vagy te nem szereted beismerni ha tévedsz, vagy egyszerűen csak felületesen értelmezted a kérdést.


A kérdésből nyilvánvalóan kivehető, hogy a kérdező nem a bíróságot kérdezi, hanem: "Beismerő vallomásnál", és " Ha tovabb kerül az ügyészségre vagy bíróságra a dolog benne lesz ez a jegyzőkönyvben?

"


Vagyis a bírói szakot megelőző eseményekről kérdezi, hogy van -e jelentősége?


A helyes válasz: nincs.

febr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

#7

Elég ciki, hogy 8-os szövegértést sem hozod. Ezt írta a kérdező: "vagy eljárás alatt"

A bírósági eljárás is az eljárás része, amely során számít.


Tanulj meg olvasni, mielőtt net közelbe kerülsz, kösz.

febr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 DK-s ***** válasza:

#8-nak:


Tudod mi a "ciki"?


Azért nem tértem ki ennek az értelmezésére a korábbi válaszomban, mert nem feltételeztem hogy ennyire infantilis érvet hoznál fel.


Tévedtem.

febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#9

Tudod, miért nem kell most már érvelnem, mert ez egy érvelési hiba, amit csináltál, amit érettségi szintjén lévő emberek nem követnek el.


Egyébként elég egyértelműen nem sokat tud a kérdező a témában, ezért nem tudott egyértelműen fogalmazni és ezért kell kielégítő választ adni, ahogy én tettem.

febr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!